0
zpět
 

diskuze k tématu: Kvalitní mytí a čištění.

kategorie zařazení tématu: automobilky, česká vozidla
EvičkaStar
počet příspěvků3
datum registrace25.08.2016
Čtvrtek 25.08.2016 23:25, Kvalitní mytí a čištění.
Dobrý den,
poradí mi někdo kvalitní myčku v Praze? Prosím o rady a zkušenosti s údržbou koženého interiéru.
reagovat
Corlis
počet příspěvků135
datum registrace14.03.2007
Pátek 26.08.2016 16:27, re:
otázka, jestli si chcete mýt auto sama....já byl tedy spokojen s automyčkami Express v nákupních centrech. Jednou za čtvrt roku jsem to tam dal na den, stálo mne to kolem tuším kolem tisíce Kč, umyto,vytepováno, když jsem měl auto v kuži, udělána údržba kůže.....spokojenost.
Pak jsem jezdil jen do myček k benzinkám, nechat si poškrábat od nich lak . Spokojen jsem byl ale např. s myčkou u RobinOilu na Strakonické /Zlatá podkova/ . Nejlepší myčka je doma - houba, teplá voda, chemie, jelenice atd. Pokud jsem řešil doma kůži v interieru, používal jsem želvu - Turtle Wax prostředky a prováděl dle návodu.
reagovat
EvičkaStar
počet příspěvků3
datum registrace25.08.2016
Pátek 26.08.2016 16:34, Děkuji.
Ty kartáčové myčky jsou strašné! A auto se mi teda opravdu nikde nechávat nechce.....Ale moc děkuji za odpověď
reagovat
Giorgio
počet příspěvků814
datum registrace09.05.2007
Neděle 28.08.2016 07:52, RE: re:
Corlis napsal:
otázka, jestli si chcete mýt auto sama....já byl tedy spokojen s automyčkami Express v nákupních centrech. Jednou za čtvrt roku jsem to tam dal na den, stálo mne to kolem tuším kolem tisíce Kč, umyto,vytepováno, když jsem měl auto v kuži, udělána údržba kůže.....spokojenost.Pak jsem jezdil jen do myček k benzinkám, nechat si poškrábat od nich lak . Spokojen jsem byl ale např. s myčkou u RobinOilu na Strakonické /Zlatá podkova/ . Nejlepší myčka je doma - houba, teplá voda, chemie, jelenice atd. Pokud jsem řešil doma kůži v interieru, používal jsem želvu - Turtle Wax prostředky a prováděl dle návodu.


Houba, jelenice, Turtle Wax? OMG, to snad ne. Na mytí kvalitní mycí rukavici z mikrovláken s dlouhým úpletem od kvalitního výrobce (rozhodně ne z hypermarketu nebo benzinky) a DVA kbelíky (jeden s mycím roztokem, druhý s vodou na máchání zašpiněné rukavice), prostředky také od nějakého lepšího výrobce a na nějakou jelenici zapomenout úplně! Auto se suší s použitím chemie (sušicí prostředky - např. roztokem šamponu) a sušicím ručníkem z mikrovlákna o vysoké gramáži. Na kůži je nejlepší kosmetika DoDo Juice (čistič a sealant - kombinuji ještě s balzámem od AutoGlym a sloním tukem Colorlock), případně Gliptone.

Kdo chce auto umýt kvalitně, ať si najde v okolí někoho, kdo se věnuje detailingu (počítat je nutné s tím, že kompletní "servis" zabere několik dnů, analogicky kvalitně umýt a usušit auto se prostě nedá do hodiny). Nebo si to auto myje sám - návody, zkušenosti s přípravky, postupy apod. jsou na fórech - např. DetailingClub.cz, ale i další.

Ruční myčky v obchodních centrech se svezly na rostoucí oblibě detailingu, ale jejich kvalita služeb je žalostná a postupy a vybavení tak neprofesionální, že obyčejná moderní automatická myčka svede mytí lépe a na laku nechá méně škody.
reagovat
EvičkaStar
počet příspěvků3
datum registrace25.08.2016
Pondělí 29.08.2016 08:39, Děkuji!
Děkuji moc za informace. A smí se auto mýt venku na parkovišti? Jako třeba před barákem?
reagovat
Pepe
počet příspěvků1133
datum registrace09.05.2007
Pondělí 29.08.2016 09:02, RE: Děkuji!
EvičkaStar napsal:
Děkuji moc za informace. A smí se auto mýt venku na parkovišti? Jako třeba před barákem?


Samozřejmě.
Jen je třeba dodržet následující podmínky:
Nahlásit na magistrátu/obci akci v dostatečném předstihu a zajistit zábor veřejného prostranství
Zaplatit správní poplatek na odd komunikací a majetku (vypočítává se zpravidla za m2 a den)
Při akci zajistit odpovídající podmínky - na karoserii nesmí svítit slunce, pršet, prášit se a pod. - doporučuji přes vozidlo postavit velký párty stan
Zajistit patřičné osvětlení, abyste se vyhnula šmouhám, které mohou být vidět při jiném nasvícení.
Odpadní voda musí projít čistícím procesem před vypuštěním do kanalizace - patřičný protokol o likvidaci škodlivých látek (samozřejmě doložený všemi potřebnými certifikáty) poté předložit na odboru životního prostředí magistrátu.
Po akci místo záboru pečlivě uklidit, prázdné obaly ekologicky zlikvidovat (nutnost doložit patřičnými doklady snad ani nemusím zmiňovat) a předat odpovědnému úředníkovi magistrátu. Ten samozřejmě najde nějaký problém, ten vyřešíte ve správním řízení pokutou, nebo na místě jednoduše úplatkem. Formu jeho poskytnutí už nechám na vás
Doufám, že jsem na nic nezapomněl...

PS - o jaký klenot takto potřebujete pečovat?
reagovat
Reno
počet příspěvků1352
datum registrace30.03.2010
Pondělí 29.08.2016 12:26, RE: re:
Giorgio napsal:
Corlis napsal:
otázka, jestli si chcete mýt auto sama....já byl tedy spokojen s automyčkami Express v nákupních centrech. Jednou za čtvrt roku jsem to tam dal na den, stálo mne to kolem tuším kolem tisíce Kč, umyto,vytepováno, když jsem měl auto v kuži, udělána údržba kůže.....spokojenost.Pak jsem jezdil jen do myček k benzinkám, nechat si poškrábat od nich lak . Spokojen jsem byl ale např. s myčkou u RobinOilu na Strakonické /Zlatá podkova/ . Nejlepší myčka je doma - houba, teplá voda, chemie, jelenice atd. Pokud jsem řešil doma kůži v interieru, používal jsem želvu - Turtle Wax prostředky a prováděl dle návodu.
Houba, jelenice, Turtle Wax? OMG, to snad ne. Na mytí kvalitní mycí rukavici z mikrovláken s dlouhým úpletem od kvalitního výrobce (rozhodně ne z hypermarketu nebo benzinky) a DVA kbelíky (jeden s mycím roztokem, druhý s vodou na máchání zašpiněné rukavice), prostředky také od nějakého lepšího výrobce a na nějakou jelenici zapomenout úplně! Auto se suší s použitím chemie (sušicí prostředky - např. roztokem šamponu) a sušicím ručníkem z mikrovlákna o vysoké gramáži. Na kůži je nejlepší kosmetika DoDo Juice (čistič a sealant - kombinuji ještě s balzámem od AutoGlym a sloním tukem Colorlock), případně Gliptone.Kdo chce auto umýt kvalitně, ať si najde v okolí někoho, kdo se věnuje detailingu (počítat je nutné s tím, že kompletní "servis" zabere několik dnů, analogicky kvalitně umýt a usušit auto se prostě nedá do hodiny). Nebo si to auto myje sám - návody, zkušenosti s přípravky, postupy apod. jsou na fórech - např. DetailingClub.cz, ale i další.Ruční myčky v obchodních centrech se svezly na rostoucí oblibě detailingu, ale jejich kvalita služeb je žalostná a postupy a vybavení tak neprofesionální, že obyčejná moderní automatická myčka svede mytí lépe a na laku nechá méně škody.


Takže rukou je to horší než na kartáče? moderní automatická myčka? která to je?

reagovat
westeros
počet příspěvků46
datum registrace22.04.2014
Pondělí 29.08.2016 13:24, WAP
Za mě nejlepší poměr námaha/šetrnost/cena je samoobslužné tlakové mytí. Je to šetrnější než kartáče, stojí to pár korun a výsledek slušný za 10 min práce. Některé mají i program na vosk, pár týdnů to vydrží. Zkoušel jsem dělat i ruční mytí systém dva kýble, sušení ručníkem, ruční voskování atd. ale to je práce pomalu na celý víkend a na to nemám čas, když je to po týdnu zase zasviněné.

Takže jednou týdně na WAPku a je to. Opatrně s tím na podběhy a kola, ty myju jenom programem s nízkým tlakem.

Pokud bych měl auto s cenou v řádu miliónu, tak bych s tím chodil k někomu na ruční mytí, pokud nějakou starší ojetinu se zašlým lakem tak na kartáče.
reagovat
Giorgio
počet příspěvků814
datum registrace09.05.2007
Pondělí 29.08.2016 13:46, RE: re:
Reno napsal:
Giorgio napsal:
Corlis napsal:
otázka, jestli si chcete mýt auto sama....já byl tedy spokojen s automyčkami Express v nákupních centrech. Jednou za čtvrt roku jsem to tam dal na den, stálo mne to kolem tuším kolem tisíce Kč, umyto,vytepováno, když jsem měl auto v kuži, udělána údržba kůže.....spokojenost.Pak jsem jezdil jen do myček k benzinkám, nechat si poškrábat od nich lak . Spokojen jsem byl ale např. s myčkou u RobinOilu na Strakonické /Zlatá podkova/ . Nejlepší myčka je doma - houba, teplá voda, chemie, jelenice atd. Pokud jsem řešil doma kůži v interieru, používal jsem želvu - Turtle Wax prostředky a prováděl dle návodu.
Houba, jelenice, Turtle Wax? OMG, to snad ne. Na mytí kvalitní mycí rukavici z mikrovláken s dlouhým úpletem od kvalitního výrobce (rozhodně ne z hypermarketu nebo benzinky) a DVA kbelíky (jeden s mycím roztokem, druhý s vodou na máchání zašpiněné rukavice), prostředky také od nějakého lepšího výrobce a na nějakou jelenici zapomenout úplně! Auto se suší s použitím chemie (sušicí prostředky - např. roztokem šamponu) a sušicím ručníkem z mikrovlákna o vysoké gramáži. Na kůži je nejlepší kosmetika DoDo Juice (čistič a sealant - kombinuji ještě s balzámem od AutoGlym a sloním tukem Colorlock), případně Gliptone.Kdo chce auto umýt kvalitně, ať si najde v okolí někoho, kdo se věnuje detailingu (počítat je nutné s tím, že kompletní "servis" zabere několik dnů, analogicky kvalitně umýt a usušit auto se prostě nedá do hodiny). Nebo si to auto myje sám - návody, zkušenosti s přípravky, postupy apod. jsou na fórech - např. DetailingClub.cz, ale i další.Ruční myčky v obchodních centrech se svezly na rostoucí oblibě detailingu, ale jejich kvalita služeb je žalostná a postupy a vybavení tak neprofesionální, že obyčejná moderní automatická myčka svede mytí lépe a na laku nechá méně škody.
Takže rukou je to horší než na kartáče? moderní automatická myčka? která to je?


S měkkými pěnovými kartáči (i tak je samozřejmě riziko, že v nich je nějaká nečistota, ale nevznikají z toho hologramy typické pro štětiny), případně vodní "laserové". Další varianta je už zmíněná wapka v boxu pro bezkontaktní mytí, ale to už je 1) pracné, 2) s wapkou je potřeba zacházet opatrně (lakovaným kolům vyloženě škodí a na pneumatiky se s tím nesmí) a 3) i tak je dobré tomu pomoct trochu mechanicky. Ruční mytí v obchoďáku je zlo - nemají na to osvětlení, myjí to houbou, ještě jsem je neviděl používat třeba detailingový kartáč na vnitřky kol), spěchají, suší to nanejvýš mikrovláknem z KIKu a stěrkou (od toho sušení hrozí největší škody, tvrdé mikrovlákno lak poškrábe a silikonová stěrka patří leda na skla - proto je lepší ta myčka, která suší vzduchem a stačí potom auto dosušit (ideálně rovnou s detailerem (rychlovoskem) přejet celé auto)) atd.
reagovat
Venca
počet příspěvků1
datum registrace29.08.2016
Pondělí 29.08.2016 14:01, mobilní myčka
Já mam fakt dobré zkušenosti s touto myčkou mwash.cz. Nechávám si u nich dělat karnaubský vosk a ten se mi dost osvědčil. Vydrží cca 3 měsíce a v zimě to auto vydrží fakt čistý. Když už je fakt silný marast, tak to stačí vzít z hadice, nebo wapkou a hned to jde dolu. Používají anglickou kosmetiku a dost mi vyhovuje, že přijedou fakt kamkoliv. A můžete u to mytí i bejt.
reagovat
Reno
počet příspěvků1352
datum registrace30.03.2010
Úterý 30.08.2016 21:55, RE: re:
Giorgio napsal:
Reno napsal:
Giorgio napsal:
Corlis napsal:
otázka, jestli si chcete mýt auto sama....já byl tedy spokojen s automyčkami Express v nákupních centrech. Jednou za čtvrt roku jsem to tam dal na den, stálo mne to kolem tuším kolem tisíce Kč, umyto,vytepováno, když jsem měl auto v kuži, udělána údržba kůže.....spokojenost.Pak jsem jezdil jen do myček k benzinkám, nechat si poškrábat od nich lak . Spokojen jsem byl ale např. s myčkou u RobinOilu na Strakonické /Zlatá podkova/ . Nejlepší myčka je doma - houba, teplá voda, chemie, jelenice atd. Pokud jsem řešil doma kůži v interieru, používal jsem želvu - Turtle Wax prostředky a prováděl dle návodu.
Houba, jelenice, Turtle Wax? OMG, to snad ne. Na mytí kvalitní mycí rukavici z mikrovláken s dlouhým úpletem od kvalitního výrobce (rozhodně ne z hypermarketu nebo benzinky) a DVA kbelíky (jeden s mycím roztokem, druhý s vodou na máchání zašpiněné rukavice), prostředky také od nějakého lepšího výrobce a na nějakou jelenici zapomenout úplně! Auto se suší s použitím chemie (sušicí prostředky - např. roztokem šamponu) a sušicím ručníkem z mikrovlákna o vysoké gramáži. Na kůži je nejlepší kosmetika DoDo Juice (čistič a sealant - kombinuji ještě s balzámem od AutoGlym a sloním tukem Colorlock), případně Gliptone.Kdo chce auto umýt kvalitně, ať si najde v okolí někoho, kdo se věnuje detailingu (počítat je nutné s tím, že kompletní "servis" zabere několik dnů, analogicky kvalitně umýt a usušit auto se prostě nedá do hodiny). Nebo si to auto myje sám - návody, zkušenosti s přípravky, postupy apod. jsou na fórech - např. DetailingClub.cz, ale i další.Ruční myčky v obchodních centrech se svezly na rostoucí oblibě detailingu, ale jejich kvalita služeb je žalostná a postupy a vybavení tak neprofesionální, že obyčejná moderní automatická myčka svede mytí lépe a na laku nechá méně škody.
Takže rukou je to horší než na kartáče? moderní automatická myčka? která to je?
S měkkými pěnovými kartáči (i tak je samozřejmě riziko, že v nich je nějaká nečistota, ale nevznikají z toho hologramy typické pro štětiny), případně vodní "laserové". Další varianta je už zmíněná wapka v boxu pro bezkontaktní mytí, ale to už je 1) pracné, 2) s wapkou je potřeba zacházet opatrně (lakovaným kolům vyloženě škodí a na pneumatiky se s tím nesmí) a 3) i tak je dobré tomu pomoct trochu mechanicky. Ruční mytí v obchoďáku je zlo - nemají na to osvětlení, myjí to houbou, ještě jsem je neviděl používat třeba detailingový kartáč na vnitřky kol), spěchají, suší to nanejvýš mikrovláknem z KIKu a stěrkou (od toho sušení hrozí největší škody, tvrdé mikrovlákno lak poškrábe a silikonová stěrka patří leda na skla - proto je lepší ta myčka, která suší vzduchem a stačí potom auto dosušit (ideálně rovnou s detailerem (rychlovoskem) přejet celé auto)) atd.


Díky za tip! Dneska jsem navštívil laserwash v Brně u Makra na ulici Popelově a jsem vskutku nadšen! Za dvěstě káčé se toho myčka vůbec nedotkne, vše proudem vody a čisté a nablejskané, prostě nádhera!

reagovat
vlasto
počet příspěvků1
datum registrace16.09.2016
Pátek 16.09.2016 16:44, mytí a čištění
Ahoj jestli hledáš kvalitní mytí a čištění, tak bych ti mohl doporučit http://www.united-c.cz/sluzby/ kde jsem si nechal vyluxovat auto protože v Ném byl pořád néjaký podivný zápach. Musím říct že to byly dobŕe utracené peníze a byl jsem s nima spokojen.
reagovat
sheogorath
počet příspěvků527
datum registrace27.05.2016
Středa 21.09.2016 16:04, RE
Taky mam asi nejradeji WAPku. U nas je s nekolika nastavenim (voda, voda+sampon apod), a druha hadice s kartacem a samponem. Zabere to 15 minut a vysledek je super.

Na interier je to horsi, pokud je to kuze/drevo, asi je nejlepsi dat to na den profikovi, jednou za 4 mesice se tech 12 stovek prezit da
reagovat
janbratan
počet příspěvků4
datum registrace08.03.2018
Čtvrtek 08.03.2018 13:28, Nějaké zkušenosti?
Dobrý den, prodávám svého miláčka a potřeboval bych ho pořádně umejt. Myslel jsem že bych to umyl ručně ale pak mi došlo že mi to udělají sice za peníze ale kvalitně a profesionálně. Máte někdo zkušenosti s tímhle http://www.united-c.cz/sluzby/predprodejni-priprava-auta/ ? Zajímá mě jak moc dobře to umyli a jestli to stojí za to. Předem děkuji za odpověď.
reagovat
Filip77
počet příspěvků1
datum registrace22.11.2018
Čtvrtek 22.11.2018 15:11, RE: Kvalitní mytí a čištění.
Kde v Praze nechat vyčistit kožené sedačky v autě. Možná by už chtěly i menší renovaci.
reagovat
Jana Bratanova
počet příspěvků10
datum registrace10.10.2018
Čtvrtek 17.01.2019 11:32, mytí kde
ahoj
za sebe mohu doporucit united-c
nechavam si tam delat vse vctene myti
a top
reagovat
Besserbild
počet příspěvků1
datum registrace14.07.2019
Neděle 14.07.2019 12:49, Super systém mytí
Já jedu na bezkontaktní myčku, kde auto opláchnu osmotickou vodou a poté vysuším ručníkem https://www.e-cs.cz/Super-jemny-susici-rucnik-50-x-80-cm-750-g-m2-d345.htm
a poté to jen přeleštím detailerem s nano částicemi a výsledek je super. https://www.e-cs.cz/Nano-vosk-Lestenka-s-nano-voskem-pro-suche-myti-aut-500-ml-d36.htm
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.