0
zpět
 

diskuze k tématu: Škoda Superb II 1.8 TSI DSG vs. Opel Insignia 2.0T vs. Peugeto 508

kategorie zařazení tématu: poradna, automobilky, česká vozidla, německá vozidla, typ vozidla, osobní
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 01.07.2015 17:39, Škoda Superb II 1.8 TSI DSG vs. Opel Insignia 2.0T vs. Peugeto 508
Dobrý den, rozhoduji se mezi převážně těmito dvěmi vozy na delší trasy po Evropských dálnicích (ještě přemýšlím také nad Peugeotem 508. U dvojkového superba se mi krom velké prostornosti líbí taky sedmistupňová suchá dvojspojka DSG, na kterou jsem ale moc chvály neslyšel. Do vozu bych chtěl investovat maximálně 300 tis. Kč a roční nájezd by činil zhruba 30 tis. km. Co se týče Peugeotu 508, četl jsem, že benzinové jednotky 1.6 THP se příliš nepovedly, i když by měly být už léty prověřené...

Od vozu požaduji pohodlí, ticho, přijatelnou velikost zavazadelníku a spolehlivost. Předem děkuji za odpověď
reagovat
tomaskrtek
počet příspěvků982
datum registrace18.03.2008
Středa 01.07.2015 19:17, RE: Škoda Superb II 1.8 TSI DSG vs. Opel Insignia 2.0T vs. Peugeto 508
nepřihlášený uživatel napsal:
Dobrý den, rozhoduji se mezi převážně těmito dvěmi vozy na delší trasy po Evropských dálnicích (ještě přemýšlím také nad Peugeotem 508. U dvojkového superba se mi krom velké prostornosti líbí taky sedmistupňová suchá dvojspojka DSG, na kterou jsem ale moc chvály neslyšel. Do vozu bych chtěl investovat maximálně 300 tis. Kč a roční nájezd by činil zhruba 30 tis. km. Co se týče Peugeotu 508, četl jsem, že benzinové jednotky 1.6 THP se příliš nepovedly, i když by měly být už léty prověřené...Od vozu požaduji pohodlí, ticho, přijatelnou velikost zavazadelníku a spolehlivost. Předem děkuji za odpověď


Insignia je mrňavá, v zimě jsem s ní najel pár set km, zrovna s verzí 2.0T ve čtyřkolce a není nic moc, na pohled auto pěkné, interiér stísněný, ovládání nelogické, jízdně mě taky nijak nezaujalo. ačkoliv koncernová auta nemusím tak Superb se docela povedl, DSG taky není špatné pokud se o něj pečuje jak má, ale to platí pro každý automat. 1.8T jsem neměl možnost projet, jen klasické 2.0TDi s DSG a podle mě je to povedená kombinace. naopak exteriérem nic moc (první generace se mi líbila víc, druhá je jako jezevčík), interiér i ovládání super. o kufru se nemá smysl zmiňovat, v tom Škodovka vede.
reagovat
rojack
počet příspěvků145
datum registrace06.01.2009
Pátek 03.07.2015 10:49, Insignia - Superb
Záleží, kolik pytlů cementu chcete na chalupu vozit. Pokud vám o tohle nejde, potom nemá smysl porovnávat kufr, který má Superb samozřejmě větší, ale Insignia více než dostatečný.
reagovat
elza
počet příspěvků15
datum registrace23.06.2012
Sobota 04.07.2015 10:13, ak z týchto aut je výber,
skúsil by som 508 2.0 HDi, manuál.
na dialnicu ako stvorená, mám ju, treba bixenony, vysuvacie el. sedačky , aj navi je ok.

veľmi solídne auto.
reagovat
Reno
počet příspěvků1352
datum registrace30.03.2010
Neděle 05.07.2015 09:33, RE: Insignia - Superb
rojack napsal:
Záleží, kolik pytlů cementu chcete na chalupu vozit. Pokud vám o tohle nejde, potom nemá smysl porovnávat kufr, který má Superb samozřejmě větší, ale Insignia více než dostatečný.


Mluvil o "přijatelné velikosti zavazedelníku". Ale taky o vnitřní prostornosti, které je u Insignie mizerná.
Btw. DSG se dá pořídit se šesti kvaltama a to je poměrně bezproblémové.
reagovat
PetrT
počet příspěvků1076
datum registrace24.05.2009
Neděle 05.07.2015 11:47, RE: Insignia - Superb
Reno napsal:
rojack napsal:
Záleží, kolik pytlů cementu chcete na chalupu vozit. Pokud vám o tohle nejde, potom nemá smysl porovnávat kufr, který má Superb samozřejmě větší, ale Insignia více než dostatečný.
Mluvil o "přijatelné velikosti zavazedelníku". Ale taky o vnitřní prostornosti, které je u Insignie mizerná.Btw. DSG se dá pořídit se šesti kvaltama a to je poměrně bezproblémové.


Prostor je mizerný i v 508, ale pouze v porovnání s novým Superbem. Superb II je úzký, to že je dlouhý to nijak nezachrání. 508 má hezký interier ale vzadu vážně bída. Navíc sesterská C5 v které celkem často jezdím po necelých 100t km uvnitř šíleně rachtá, je fakt že je to taxik, ale i tak.

reagovat
smazaný uživatel
počet příspěvků
datum registrace
Pondělí 06.07.2015 22:26, RE:
Dobrý den. DSG se suchými spojkami trpí na jejich rychlejší opotřebení, ato především v městském provozu, varianta s mokrými spojkami je na tom lépe a při správném zacházení a údržbě je jeho spolehlivost a životnost dobrá. Jednotky THP se skutečně příliš nepovedly a trápí je mnohdy i vážné problémy. Opel Insignia bude dobrou volbou, uvnitř ale není zdaleko tolik místa, jak by se na první pohled mohlo zdát.
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.