0
zpět
 

diskuze k tématu: Škoda Superb Greenline - proč se nebát zelené

kategorie zařazení tématu: česká vozidla
David V
počet příspěvků2054
datum registrace16.05.2007
Středa 25.05.2016 10:15, Euforické
Mám pocit rozjásanosti jen já nebo i někdo další.
11s na stovku není žádný zázrak, takže těm ódám na dynamické parametry moc nevěřím, přece jen Superb není drobek.
A co mě "baví" nejvíce je, že auta s naftovým motorem mají přídomek "ekologické".
Čímpak asi redukují ty NOxy teď, vydali nějaký patch?
A pneumatiky s nízkým valivým odporem mi taky svým způsobem nahánějí husí kůži.
reagovat
ctverak
počet příspěvků255
datum registrace01.08.2007
Středa 25.05.2016 12:32, RE: Euforické
David V napsal:
Mám pocit rozjásanosti jen já nebo i někdo další.11s na stovku není žádný zázrak, takže těm ódám na dynamické parametry moc nevěřím, přece jen Superb není drobek.A co mě "baví" nejvíce je, že auta s naftovým motorem mají přídomek "ekologické".Čímpak asi redukují ty NOxy teď, vydali nějaký patch?A pneumatiky s nízkým valivým odporem mi taky svým způsobem nahánějí husí kůži.


Ekologický je tento superb jen vůči emisím CO2, což je pro Brusel rozhodující a pro některé zákazníky ostatně taktéž.
Jinak k redukci NOx používá tento model močovinu což by mohlo být OK, ale ve skutečnosti se určitě množství NOx v běžném a v měřícím cyklu zásadně liší jako u všech aut.

reagovat
David V
počet příspěvků2054
datum registrace16.05.2007
Středa 25.05.2016 12:38, RE: Euforické
ctverak napsal:
David V napsal:
Mám pocit rozjásanosti jen já nebo i někdo další.11s na stovku není žádný zázrak, takže těm ódám na dynamické parametry moc nevěřím, přece jen Superb není drobek.A co mě "baví" nejvíce je, že auta s naftovým motorem mají přídomek "ekologické".Čímpak asi redukují ty NOxy teď, vydali nějaký patch?A pneumatiky s nízkým valivým odporem mi taky svým způsobem nahánějí husí kůži.
Ekologický je tento superb jen vůči emisím CO2, což je pro Brusel rozhodující a pro některé zákazníky ostatně taktéž. Jinak k redukci NOx používá tento model močovinu což by mohlo být OK, ale ve skutečnosti se určitě množství NOx v běžném a v měřícím cyklu zásadně liší jako u všech aut.


No právě...
reagovat
Koloss
počet příspěvků639
datum registrace19.09.2008
Pátek 27.05.2016 15:28, RE: Euforické
David V napsal:
Mám pocit rozjásanosti jen já nebo i někdo další.11s na stovku není žádný zázrak, takže těm ódám na dynamické parametry moc nevěřím, přece jen Superb není drobek.


Já jsem se nad tou dynamikou zasmál. Že je minimální rozdíl v maximálce je směšné, na její dosažení by Greenline Superb potřeboval snad celou D1. Zrychlení za 11 je katastrofa a ne dynamický vůz, nehledě na tu potupu zařazovat se v dálničních kopcích mezi kamióny.
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.