0
zpět
 

diskuze k tématu: Škoda Superb Combi 2.0 TDI CR 4x4 v redakčním testu

kategorie zařazení tématu: česká vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 19.04.2010 07:00, Superb
To auto se mi líbí, oproti sedanu opravdu hodně. Docela bych si uměl představit, že bych si ho pořídil, ale s DSG.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 19.04.2010 08:42, hromadná kolej?
Autore autore, vy asi pouzivate hodne online netove prekladace ze?
Cloveky inteligentni by to spise prelozil jako spolecna draha.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 19.04.2010 08:51, to jsou zase kecy (uvod)
Pane redaktore, to kombi se snad v zahraničí neprodává? Ono se vyrábí jen pro ČR? Když pominu fakt,že se určitým lidem kombajn líbí tak se zamyslete i nad tím,že někteří nechtějí vozit na střeše rakev, jiní převáží čas od času babičku upoutanou na vozíček a ten se v kombíku dá postavit na výšku a nezabere tak celý kufr.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 19.04.2010 09:00,
Jen mě mrzí, že poslední dobou nějak zapomínáte na novou R. Lagunu. Vše poměřujete s passatem a nebo tam cpete mondeo, ale laguna nic a to si myslí, že není fér. Nová laguna toho nabídne opravdu hodně a to za super cenu
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 19.04.2010 09:16, RE: bez předmětu
lagu napsal:
Jen mě mrzí, že poslední dobou nějak zapomínáte na novou R. Lagunu. Vše poměřujete s passatem a nebo tam cpete mondeo, ale laguna nic a to si myslí, že není fér. Nová laguna toho nabídne opravdu hodně a to za super cenu
Asi to bude tím,že pošramocená pověst Laguny se bude těžce napravovat.Jezdil sem předposlední Lagunou (design od r.2002),r.v.nevím,myslím před faceliftem, jako spolujezdec.Auto bylo dovoz z Francie, serviska a tachometr mluvily něco o 66tkm. Motoricky celkem svižné a pohodlí tam bylo,ale pořád nějaká závada (nefunkční podsvícení přístrojů,senzory tlaků v pneu,přestala fachat klima,sem tam chtěla neplánovaně do servisu). Cena v inzerátech je směšná. Když se to všechno sečte...já osobně NE,ale pokud někdo bude mít štěstí,tak může sloužit.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 19.04.2010 10:23, RE: bez předmětu
Drago5 napsal:
Asi to bude tím,že pošramocená pověst Laguny se bude těžce napravovat.Jezdil sem předposlední Lagunou (design od r.2002),r.v.nevím,myslím před faceliftem, jako spolujezdec.Auto bylo dovoz z Francie, serviska a tachometr mluvily něco o 66tkm. Motoricky celkem svižné a pohodlí tam bylo,ale pořád nějaká závada (nefunkční podsvícení přístrojů,senzory tlaků v pneu,přestala fachat klima,sem tam chtěla neplánovaně do servisu). Cena v inzerátech je směšná. Když se to všechno sečte...já osobně NE,ale pok...
Poslední dobou mám pocit,že tady píší lidé,kteří všechno jen nastudují na netu a odpoledne jdou na pískoviště dělat bábovičky.Naivně se domnívají,že každý,kdo tady čte,je blbec.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 19.04.2010 14:17, RE: hromadná kolej?
jaykay napsal:
Autore autore, vy asi pouzivate hodne online netove prekladace ze?
Cloveky inteligentni by to spise prelozil jako spolecna draha.
No, ještě bych to vážení opravdu vylepšil a zamyslel se nad podstatou věci:
SPOLEČNÁ RAMPA
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 20.04.2010 05:21, 7cm
Ach jo. Myse jsem, ze superb kombi bude konecne to prave auto, ale ty chybejici centimetry na sirku mi vadi. Takze superb urcite kupovat nebudu.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 20.04.2010 10:01, RE: 7cm
Gravedigger napsal:
Ach jo. Myse jsem, ze superb kombi bude konecne to prave auto, ale ty chybejici centimetry na sirku mi vadi. Takze superb urcite kupovat nebudu.
Seděl jste v tom vůbec, nebo je to jenom kvůli tomu článku ?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 21.04.2010 07:04, RE: 7cm
Gravedigger napsal:
Ach jo. Myse jsem, ze superb kombi bude konecne to prave auto, ale ty chybejici centimetry na sirku mi vadi. Takze superb urcite kupovat nebudu.
Vše je dáno speciálním rozvržením materiálového toku v MB, kdy při racionalizaci výrobního procesu byly montážní linky zúženy, aby se jich do haly vešlo co nejvíce. Bylo totiž třeba pokrýt zvýšenou poptávku v době ekonomické recese (Š Auto dosáhla rekordního prodeje při propadu zisku), ale díky šrotovnému se všude na západ od nás jezdí ve Škodovkách. Takže po úspěšných pokusech s Fabií 2 a Roomsterem se už budou vyrábět jen auta, která jsou vyšší než širší. Výška hal v MB a Kvasinách je pořád dostatečná pro další vývoj, rozvoj apod. Dokonce se mají v těchto halách vyrábět auta inspirovaná legendárními londýnskými doubledeckery. Protože když to má měkčený plasty, trojblik a smějící se volant, tak to přeci se subvencí nejlépe 5000 eur koupí každej...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 21.04.2010 09:05, jo same hovna
Drago5 napsal:
Pane redaktore, to kombi se snad v zahraničí neprodává? Ono se vyrábí jen pro ČR? Když pominu fakt,že se určitým lidem kombajn líbí tak se zamyslete i nad tím,že někteří nechtějí vozit na střeše rakev, jiní převáží čas od času babičku upoutanou na vozíček a ten se v kombíku dá postavit na výšku a nezabere tak celý kufr.
pd za 4 litry na sto? hm...... a toto ze je hezke auto? predek jedine tak, zadek je trochu vic roztomila fobia kombi ktera i tak je opravdu hnusna, celkove unifikovany styl novych aut vw a skoda je desny, jen ti nemci budou nastesti porad trochu napred.
jo a svezte se nekdy v tom superbu na zadnich sedadlech, ze je tam mista pro kona v zadu je hezke ale ze se tam citite jak v nejakem kvadru kde je absolutne zapomenuto na trochu luxu a prijemna.....
no proste fuj.
co musim ale pochvalit, ze je to mnohonasobne hezci napohled nez ten sedan ze zadu, to je zdrapanina!!!!!!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 01.06.2010 18:32, RE: 7cm
Riccardo napsal:
Seděl jste v tom vůbec, nebo je to jenom kvůli tomu článku ?
Tak máme Superby kombi u nás ve firmě jako služebáky už čtyři měsíce. Dva liftbacky a dva kombajze. Můžu tedy srovnávat, a to dokonce i podle pohonu. Jeden kombajz je 4x4.
Vzhled: Liftback je zezadu extrémně hnusný. Vypadá vážně strašně a nikomu se u nás nelíbí. Kombík je jiná liga. Fakt se povedl a je radost se na něj z okna u parkoviště koukat. Vypadá fakt pekelně velký, ale překvapivě není. Tyhle škodárny máme po dvou audinách a třech volkswagenech (ceny za servis se šplhaly do výšin, za který jsme si měsíčně mohli koupit nový auto). Kam se vešel pašík kombi, tam se vejde superb v pohodě.
Jízda: Auto je překvapivě tvrdý. Jezdíme s nima do Franfurtu, Freiburgu i Düsseldorfu a na dlouhých tratích to jde. Jen roti Audi a VW jsou tvrdší na hrbolech. V zatáčkách na kopcích ale je cejtit, že mejí v zatáčce jakoby větší říz. Kam se na ně stará A6 hrabe s kroužením. Hlavně mě nadchlo 4x4, teda ten haldex. Jezdil jsem s haldexem ve staré oktávce a raději jsem pak vystoupil a dal řízení jinému, protože jsme se nechtěl pořád prát s řízením, který si dělalo co chtělo. Teď je to fantazie. Vůbec není poznat, že auto jede na všechna kola. V posledním sněhu jsme se svezli ještě po krušnejch horách a sedělo jako cyp. Tedy v rámci možností. Když se to přežene, tak auto je těžký a reakce pomalý. takže jak řikal náš profesor na vejšce - můžeš se třeba postavit na hlavu, ale fyziku neošidíš.
Prostor: Sedna je super. Bál jsem e, že při mojí vejšce (mám 190 cm) budu vzadu mlátit hlavou do stropu. Ale pohoda. V kombíku je to dvojnásob super(b. Do délky nemá vůbec smysl co říkat. ic většího a pohodlnějšího jsem zatím neřídil, ani jsem v tom nejel. Na šířku je to ale fakt slabý. Jestli jste tu nadávali na Roomstera, že je to pro dva a mezi ně tak akorát notebook, podobný je to v superbu. Jeli jsme v pěti třikrát v týdnu Praha-Bratislava v Superbu (kombi), Superbu (lift) a Mondeu (kombi) jednoho partnera. Vyzkoušel jsem všechno. Řídil jsem lft, seděl vpředu v mondeu, vpředu v kombi a hlavně třikrát seděl vzadu v superbu a mondeu. Těch sedum cenťáků je neskutečně cejtit. Zatímco ze Superba jsme vycházeli jak spráskaný, protože jsme se neustále šťouchali loktama a a prdelema a ten vprostřed musel skoro celou cestu sedět předkloněnej. Ford v pohodě. Naprosto svěží, jak čerstvě vypraný fusekle.
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.