0
zpět
 

diskuze k tématu: Škoda Superb 1.9 TDI - 10letá prověrka a spokojený majitel

kategorie zařazení tématu: česká vozidla
finding
počet příspěvků114
datum registrace09.12.2012
Úterý 05.07.2016 01:53, jak se to vezme..
na jednu stranu musím potvrdit, že superb je geniální v tom, že ať je mokro sníh nebo sucho, jede se s ním skoro pořád stejně, jízdní vlastnosti jsou pohoda ale když se za to vezme, docela překvapí co vydrží.překvapí i co projede je to skoro polotraktor. to co samozřejmě ztrácí na bmw fordy apod, zas dohání jednoduchou ovladatelností i na limitu. nemám diesel nýbrž 1,8T s 385000km, který má cca od 160.000 turbo K04, jiný trysky a chip...a ještě pořád to jede, nechápu... je ale pravda, že kastle už strašně rezatí, světla svítí jak petrolejky (vypálená zrcátka) a žere 0,4l oleje na 1000km.za tu dobu je samozřejmě všechno vyměněné ale už je to zas v pánu, a´t už jd o komplet brzdy, tlumiče čepy, elektormotorky oken, elektroniku a vše možný...a to stálo ranec na údržbě, bohužel mi kdysi odešlo 2x po sobě turbo a motor bylo nutné draze opravit - servis totiž neudělal to co měl - nevyčistili nasávací koš oleje a motor si zacvakal a turbína se rozloučila. od té doby dobrý...výměny oleje po 15tkm a ne long life a je klid. podvozek je už totál hotovej...myslím v zadeli, ale kolem komína pořád dobrý auto. ...a prodávat to spíš nemá cenu...a to jsem kdysi nadával že se to sype... :) na dálky už mám naštěstí Supa II nevěřím ale ani náhodou že nová auta vydrží co starej sup....
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.