0
zpět
 

diskuze k tématu: Škoda Roomster Scout 1.4 - spoľahlivejšie auto som nikdy nemal

kategorie zařazení tématu: česká vozidla
Gagarin_CCCP
počet příspěvků66
datum registrace02.01.2012
Úterý 05.03.2019 22:48, Pekna recenze
Aboj,moc pekna recenze. Davam palec nahoru. Roomstera jsem kdysi trapil ve firme s tim stejnym motorem. Ale musim rict, ze tam dostaval strasnyho couda. Bylo to takovy bordel auto a jezdil s tim kazdej, kdo me dopr.dele diru. Ale tam ten motor makal na vybornou, az me to prekvapilo,jak se necha vytacet a jde za plynem. Proti tomu relativne nizka spotreba. Asi to byl hodne dobre zajety kus. Taky resim co pro manzelku, nejlepe male MPV benzin a jeste automat. Nic moc me nenapada. Preji stastne kilometry!
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Středa 06.03.2019 13:46, Asi štěstí :-)
Ahoj, měli jsme Roomster 1.4 16v 63kw, rok 2006 a teda moc nás vůz za svých pět let nenadchl. Abych jen neláteřil tady je soupis problémů:
- 1x odešel starter., vyměněno v rámci záruky
- 2x reklamace originál parkovacích senzorů - vybíjely baterku při stání v garáži
- po třech letech se protrhla hadička ostřikovače zadního okna, muselo se to řešit, protože voda tekla někam do střechy, stačilo zapnout i přední ostřikovač
- po třech letech začal odcházet potenciometr nastevení teploty(manuální klima)

Ale abych byl objektivnější, tady je soupis plusů a mínusů:
+ stabilní a příjemný podvozek
+ variabilní prostor
+ vzadu opravdu hodně místa i pro dospělé
+ po vyndání sedadel jde o vlastně o mlaý VAN
+ spolehlivý motor i převodovka, bytelná spojka

- slabé brzdy
- motor 1.4 velmí líný v dolním pásmu, na dálnici zase hlučný, prostě od 120 km/h už to nebylo příjemné
- motor 1.4 neměl EDS na rozdíl od 1.6 MPI, což jsme zjístili, že v Beskydech je fatální rozdíl
- strohý interiér, kde koleno naráží do stř. panelu
- často velmi chabá výbava

Za mě pří koupi velké nadšení, ale s roky jsme zjístili, že Ford C-MAX s 1.6 Duratec je o třídu jinde. Ano má méně místa vzadu na nohy, ale jinak vlastně nevím, co by měl Roomster lepší
reagovat
joakim
počet příspěvků1
datum registrace17.03.2019
Neděle 17.03.2019 08:26, Souhlas
Musím rovněž souhlasit, že Roomster je jedno z top aut, co jsem měl kdy možnost řídit :) ted ho má můj tatík a je taktéž spokojen. Jinak tady je pěkný článek o roomsteru, včetně kompletních parametrů :) https://kralmotoru.cz/media/skoda-roomster-rozmery-parametry-technicke-udaje
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.