0
zpět
 

diskuze k tématu: fabia kombi / rapid - tvrdost podvozku??

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, technické dotazy
kristyn.s
počet příspěvků3
datum registrace22.06.2018
Čtvrtek 27.09.2018 14:22, fabia kombi / rapid - tvrdost podvozku??
Dobrý den,

zajímala by mne Vaše zkušenost, hledáme auto do kterého se vejde kočárek, zjistili jsme že i Rapid je celkem ne uplně maličký. Projeli jsme škodu rapida i fabii kombi III oboje rv 2015 a zdá se mi že ta fabie má dost vrdší podvozek? Líbilo se mi výkon 81kw a 6 stupňu převodovka ale oproti rapidovi (zkoušeli jsme slabší výkon) jsem si přišla po jízdě "naklepaná", každá nerovnost třásly se mi vnitřnosti. Je to běžné? Nemá třeba II generace fabie kombi ty vlastnosti lepší?

Můžete případně poradit auto pro rodinu do 200(220)tisíc s rokem výroby od 2013(14) které by bylo pohodlné, ne uplně slabé...? Díky
reagovat
Giorgio
počet příspěvků814
datum registrace09.05.2007
Čtvrtek 27.09.2018 17:40, RE: fabia kombi / rapid - tvrdost podvozku??
citace:
reakce na: kristyn.s, 27.09.2018 14:22 (Dobrý den,zajímala by mne Vaše ...)


Fabia byla a je tvrdé auto v každé generaci. Fabia II kombi je navíc jezevčík a ten zadní převis jízdním vlastnostem neprospívá. Současná fabia používá novější podvozkovou platformu (fabia I a II měly stejnou starší) a paradoxně by měla být právě naladěna o něco měkčeji než předchůdce.

V rámci koncernu se podívejte po golfu v kombíku (klidně starším, ale zachovalém a s vyřešenými rozvody v případě TSI), případně "bublině" Plus a zkuste, jestli se do ní konkrétní kočárek vejde (původně chtěl verzí Plus nahradit VW kombíky Variant, ale nějak se tím netrefil do vkusu zákazníků a dodatečně i pro 5. generaci začal kombíky dělat s tím, že plynule přešly na šestou; sedmá se v rozumném stavu a výbavě v takovém rozpočtu asi jen tak nenajde).
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Pondělí 01.10.2018 14:10, RE: fabia kombi / rapid - tvrdost podvozku??
citace:
reakce na: kristyn.s, 27.09.2018 14:22 (Dobrý den,zajímala by mne Vaše ...)


Zdravím, Fábii II kombi jsem měl a rozhodně nedoporučuji. Podvozek je sice doslova komfortní, ale ostatní vlastnosti vozu patří spíše k podprůměru. Navíc jediný použitelný motor je 1.4 16v a ten se špatně schání + je drahý. Když přičtu poddimenzovaný přední podvozek, zalomování hlavního kabelu do předních dveří a zatékaní vody do kufru, moc mi to nevychází jako dobrá volba. Jo Fa2 také docela špatně brzdí.

Fábii III kombi bych nedoporučil jen kvůli jízdím vlastnostem na dálnici, vodě či sněhu. Tam je Rapid o řád lepší díky delšímu rozvoru a vzadu i širšímu podvozku.

Pozor Rapid byl do první modernizace také tvrdý, ale došlo k úpravám, taže cca 2015+ už je vlastně pohodlný a taky o řád větší vzadu na nohy i šířku než Fa3. Pokud Ti nevadí dizajn Rapidu liftback, vlastně nic špatného na něm není, dobrá je výbava Fresh a kotoučové brzdy vzadu. Je třeba jen vyzkoušet klimatizaci, jestli nehapruje kompresor SANDEN made in PL a jestli se nezasekává plynový pedál. Ostatní věci fungují na Rapidu velimi dobře a s motorem 1.2 TSI 81kw je to malá raketa(v rámci možností ), protože Rapid je lehký.
Dobrá volba je vzít Rapid co má prodlouženou zárukou na pět let. Může se hodit

Za mě bych se také poohlédl i po jiných značkách, kdy chybu neuděláte S Fordem Focus III kombi 1.0 Ecoboost 92kw nebo s Opel Astra kombi 1.4 Turbo. Jenže výběr už není tak veliký.
Ford Focus je dostupný také s línějším motorem 1.6 Ti-VCT, jenže tenhle motor je nadprůměrně spolehlivý, takže možná by stálo také vyzkoušet i jej

Golf kombík je také skvělý, jenže motor 1.2 TSI musíte brát až od 2012+, kvůli rozvodům. Přitom se nabízí i motor 1.6 MPI, na který nedám dopustit. Nemá sice turbo, ale táhne odspodu lineárně až do 6000 otáček, klidný řidič jezdí za 6,5l a spolehlivost je nadprůměrná.

Jinak z mých zkušeností - kočárek se nám vlezl i do hatchbacku Focus II nebo Rapidu Spaceback! Ale pak to chce střešní box na dovolenou.
reagovat
sheogorath
počet příspěvků527
datum registrace27.05.2016
Pondělí 01.10.2018 16:01, Re Fabia / Rapid
Kdyby se postestilo najit levnejsi, nebo se nasly penize navic, bude mnohem lepsi volba Auris - https://www.tipcars.com/toyota-auris/hatchback/benzin/toyota-auris-1-6-vvti-cr-1-maj-s-kniha-36420028.html

Rapid fakt ne, a Fabia me prijde celkem predrazena vzhledem k tomu, co nabidne...
reagovat
kristyn.s
počet příspěvků3
datum registrace22.06.2018
Pondělí 01.10.2018 16:37, RE: RE: fabia kombi / rapid - tvrdost podvozku??
citace:
reakce na: BobanHTP, 01.10.2018 14:10 (Zdravím, Fábii II kombi jsem m ...)


děkuji moc!!!
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.