0
zpět
 

diskuze k tématu: Olejová aditiva - vyplatí se?

kategorie zařazení tématu: poradna, oleje, aditiva, česká vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 20.04.2006 01:31, ''cistiace prisady''
A co by ste prosim povedali na tzv cistiace pripravky pred vymenou oleja? Naleje sa to do motora, 15 min. sa to necha pobezat na volnobeh a potom sa to vypusti aj s olejom... ma to tiez taky ''zazracny'' ucinok? Myslim ze to vyraba aj firma STP, co sa mi az taky noname nezdal...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 20.04.2006 10:07, Re: "cistiace prisady"
to Marko: myslim, ze mas na mysli tzv. vyplachovaci oleje - ty se pouzivaly uz kdysi davno a jedna se o olej, ktery ma za ukol odstranit z motoru co nejvice usazenin a necistot, ktere v nem zustanou po beznem vypusteni motoroveho oleje. V posledni dobe jsem ale snad nikde pri vymene motoroveho oleje nevidel pouziti vyplachovaciho oleje.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 20.04.2006 10:24, RE: Re: "cistiace prisady"
AnderN napsal:
to Marko: myslim, ze mas na mysli tzv. vyplachovaci oleje - ty se pouzivaly uz kdysi davno a jedna se o olej, ktery ma za ukol odstranit z motoru co nejvice usazenin a necistot, ktere v nem zustanou po beznem vypusteni motoroveho oleje. V posledni dobe jsem ale snad nikde pri vymene motoroveho oleje nevidel pouziti vyplachovaciho oleje.
Teď už se tyhle oleje nepoužívají.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 20.04.2006 11:00, colt
Měl jsem colta co měl problémy s karbonem, předchzí majitel si zřejmě s výměnami oleje hlavu nelámal, požil jsem preparát na vyčištění motoru a pak teprve nalil nový olej a vše bylo ok
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 20.04.2006 12:47, zazraky
tazko je vo vseobecnosti odsudit alebo doporucovat pouzivanie spominanych aditiv.je to velmi individualne.po porade s viacerymi odbornikmi som sa rozhodol nasledovne.mam starsie dieslove auto,ktore ma uz nejakych niekolko stotisic km za sebou.olej menim pravidelne,po 10.000 km.pouzivam radsej lacnejsi (menej kvalitny?) olej madit turbo plus + osvedcene aditivum od firmy STP.pricom toto nepridavam do cerstveho oleja,ale asi v polovici vymenneho cyklu,t.j. po 5.000 km,kedy uz akykolvek olej z casti strati zo svojich parametrov..v predajni autodielov mi tiez doporucili lacnejsi olej + aditivum,ako drahe oleje.bavime sa vsak o ojazdenom dieselovom aute,na novom by som sa zasadne riadil pokynmi vyrobcu..
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 20.04.2006 15:37, RE: Re: "cistiace prisady"
Yeti napsal:
Teď už se tyhle oleje nepoužívají.
Ale jo, používají. Je vhodné je použít, pokud přecházíte na jiný typ oleje.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 20.04.2006 18:06, RE: Re: "cistiace prisady"
AnderN napsal:
to Marko: myslim, ze mas na mysli tzv. vyplachovaci oleje - ty se pouzivaly uz kdysi davno a jedna se o olej, ktery ma za ukol odstranit z motoru co nejvice usazenin a necistot, ktere v nem zustanou po beznem vypusteni motoroveho oleje. V posledni dobe jsem ale snad nikde pri vymene motoroveho oleje nevidel pouziti vyplachovaciho oleje.
Což takhle zkusit třeba: http://www.bishops-original.cz/
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 20.04.2006 18:25, RE: colt
AL napsal:
Měl jsem colta co měl problémy s karbonem, předchzí majitel si zřejmě s výměnami oleje hlavu nelámal, požil jsem preparát na vyčištění motoru a pak teprve nalil nový olej a vše bylo ok
No to te muselo ale pekne prohnat, kdyz jsi ten preparat pozil ))
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 21.04.2006 00:50, CO??
a co když má ta firma,která to nabízí důkazy o funkčnosti svého výrobku?? viz. system RVS?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 21.04.2006 17:59, Radsi si priplatte za olej
Pokud uz uvazujete o nejake te prisade do oleje - radsi si priplatte za olej. Ty dobre stoji od 200-250kc/litr. A verte, neplatite jen znacku, ale skutecne kvalitu. A pri vcasne vymene si bude vas moturek jen spokojene brumlat.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 08.04.2007 02:37, volba ojetého vozidla
Dobrý de, chtěla bych se zeptat,které ojeté vozidlo by jste nám doporučil do 160tis.Ford Focus1,6.Nissan Primera 2,0.Peugeot 406 2,0HDI.Předem děkuji za odpověď.
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.