0
zpět
 

diskuze k tématu: spotřeba olejů rada Octavie II

kategorie zařazení tématu: poradna, automobilky, česká vozidla, typ vozidla, osobní
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 04.07.2015 16:28, spotřeba olejů rada Octavie II
Octavie II, rok výroby 2005, najeto 152 000 km. Průměrná spotřeba 6,8 l/100 km. Po 5 tis. km nutno dolít 1 l oleje. Co může být za příčinu? Co s tím? Děkuji.
reagovat
nahlásit
stréc od piva
počet příspěvků652
datum registrace23.11.2007
Sobota 04.07.2015 17:41, RE: spotřeba olejů
nepřihlášený uživatel napsal:
Octavie II, rok výroby 2005, najeto 152 000 km. Průměrná spotřeba 6,8 l/100 km. Po 5 tis. km nutno dolít 1 l oleje. Co může být za příčinu? Co s tím? Děkuji.


chtělo byt napsat jaká motorizace TSI ? TDI / TDI PD?

TSIčka jsou tím proslavené

http://www.autoforum.cz/technika/motory-tsi-od-vw-trapi-spotreba-oleje-pojistovna-uz-je-nepojisti/
reagovat
nahlásit
JARDA3
počet příspěvků89
datum registrace15.01.2010
Neděle 05.07.2015 21:54, no
10let stará šunka bůhví kolik najeto.dolej to neřeš to.
reagovat
nahlásit
stréc od piva
počet příspěvků652
datum registrace23.11.2007
Pondělí 06.07.2015 00:20, RE: no
JARDA3 napsal:
10let stará šunka bůhví kolik najeto.dolej to neřeš to.


máte pravdu...jednou za 5000km (což je pro běžného českého motoristu jednou za půl roku),dolít olej za 200kč...tak to musí být strašná investice taky bych to neřešil..
reagovat
nahlásit
smazaný uživatel
počet příspěvků10
datum registrace20.06.2025
Pondělí 06.07.2015 08:13, RE: spotřeba olejů rada
nepřihlášený uživatel napsal:
Octavie II, rok výroby 2005, najeto 152 000 km. Průměrná spotřeba 6,8 l/100 km. Po 5 tis. km nutno dolít 1 l oleje. Co může být za příčinu? Co s tím? Děkuji.


To bude 1,6i,zatím neřešit a dolít,příčina bude v opotřebování gumových těsnítek dříků ventilů a pístních kroužků,oprava několik tisícovek.
reagovat
nahlásit
smazaný uživatel
počet příspěvků
datum registrace
Pondělí 06.07.2015 22:30, RE:
Dobrý den. Vaše spotřeba oleje je vyšší, ale ne až tak neobvyklá. Příčinou může být nevhodný jízdní styl nebo opotřebení motoru.
reagovat
nahlásit
Paul
počet příspěvků773
datum registrace07.11.2008
Úterý 07.07.2015 08:18, RE: spotřeba olejů rada
cz0453 napsal:
nepřihlášený uživatel napsal:
Octavie II, rok výroby 2005, najeto 152 000 km. Průměrná spotřeba 6,8 l/100 km. Po 5 tis. km nutno dolít 1 l oleje. Co může být za příčinu? Co s tím? Děkuji.
To bude 1,6i,zatím neřešit a dolít,příčina bude v opotřebování gumových těsnítek dříků ventilů a pístních kroužků,oprava několik tisícovek.


Taky mě napadlo, že jde o 1,6i. pro ni je to typické, právě mezi 150-200 000 začne víc žrát olej, ale dokud to není litr na 2000 km, taky bych zatím neřešil, tento stav totiž může vydržet ještě dlouho. Pak je nutné udělat malou generálku jak popisuje kolega výš, většinou se to nechá zároveň s výměnou rozvodů. Když se to tak vezme, litr na 5000 km je u nových motorů opět běžný jev, takže motor se vám vlastně zmodernizoval
reagovat
nahlásit
Nahlásit nevhodný příspěvek
jméno a příjmení:
e-mail:
Toto oznámení je činěno ve smyslu čl. 16 nařízení EU č. 2022/2065, o jednotném trhu digitálních služeb a o změně směrnice 2000/31/ES (DSA).
Oznámení podávám, protože se domnívám, že příspěvek:
porušuje obecně závazný právní předpis
porušuje Všeobecné obchodní podmínky internetových stránek tipcars.com
Odesláním tohoto oznámení potvrzuji, že se v dobré víře domnívám, že informace a tvrzení v něm obsažené jsou přesné a úplné.


Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2026, všechna práva vyhrazena.