0
zpět
 

diskuze k tématu: Spolehlivý automobil do 250 tisíc

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, česká vozidla, japonská vozidla, japonská vozidla, japonská vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 14.04.2006 08:54, vznětová 1,8 GDI???
Nechci se mýlit, ale řekl bych, že při popisu motorizace u Carismy pan Šikl "pěkně přestřelil". Vznětová 1,8 GDI s 92 kW? Nechtěl bych se hádat, ale podle mě je to zážehový motor s přímým vstřikem (gasoline direct injection), nebo ne?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 14.04.2006 09:17, RE: vznětová 1,8 GDI???
A4 napsal:
Nechci se mýlit, ale řekl bych, že při popisu motorizace u Carismy pan Šikl "pěkně přestřelil". Vznětová 1,8 GDI s 92 kW? Nechtěl bych se hádat, ale podle mě je to zážehový motor s přímým vstřikem (gasoline direct injection), nebo ne?
Máte pravdu, jedná se o zážehovou jednotku s přímým vstřikem.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 14.04.2006 09:57, Ojeté vozy
Kam chodíte na ty bláboly o ojetých autech?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 14.04.2006 10:29, RE: Ojeté vozy
Jarda napsal:
Kam chodíte na ty bláboly o ojetých autech?
-)))no ty blaboly o mitsubishi spacestar jsou nepochybne prevzate z recenze ojetin na "motozurnal.cz")))....jen bych jako majitel dodal,ze ta hlucnost 1.3 je znat az od 4.000 otacek vyse a motor je rozhodne "pruznejsi" nez skodovacke 1.2 HTP a 1.4MPI!!!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 14.04.2006 10:45, RE: Ojeté vozy
karlik-mitsubishi napsal:
-)))no ty blaboly o mitsubishi spacestar jsou nepochybne prevzate z recenze ojetin na "motozurnal.cz")))....jen bych jako majitel dodal,ze ta hlucnost 1.3 je znat az od 4.000 otacek vyse a motor je rozhodne "pruznejsi" nez skodovacke 1.2 HTP a 1.4MPI!!!
Ano, motor 1.3 je pružnější než 1.2 HTP, je podobný 1.4 MPI. Motor se musí vytáčet, aby vůz s ním řádně akceleroval a tím pádem je hlučnost v kabině znát. Nevím, ale motor řadím mezi více hlučné, jelikož mnoho japonských konkurentů téměř neslyšíte. A z toho pramení má výtka k hlučnosti.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 14.04.2006 10:47, RE: Ojeté vozy
Jarda napsal:
Kam chodíte na ty bláboly o ojetých autech?
Jaký "blábol" máte myslíte ? Odpovědi konzultuji s mechaniky autobazaru/servisu, který mají dostatečný přehled.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 14.04.2006 10:48, RE: vznětová 1,8 GDI???
A4 napsal:
Nechci se mýlit, ale řekl bych, že při popisu motorizace u Carismy pan Šikl "pěkně přestřelil". Vznětová 1,8 GDI s 92 kW? Nechtěl bych se hádat, ale podle mě je to zážehový motor s přímým vstřikem (gasoline direct injection), nebo ne?
Chybička se vloudila, omlouvám se.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 14.04.2006 12:03, RE: Ojeté vozy
Petr - TipCars.com napsal:
Jaký "blábol" máte myslíte ? Odpovědi konzultuji s mechaniky autobazaru/servisu, který mají dostatečný přehled.
omlouvam se - termin "blabol" pouzil pan Jarda
.....Vase informace se shoduji s ostatnimi,takze jsou vporadku a nejsou to "blaboly" samozrejme - staci?
http://motozurnal.centrum.cz/autobazar/clanek.phtml?id=3353
-ona zminovana recence.

Co se tyce te "hlucnosti" - no japoncu jsme moc neridil (a sluzebni fabie jsou nad 3tis. taky slyset), ale pri koupi jsem vybiral mezi fabii kombi, mitsubishi a nakonec zcela zavhrnute marea weekend...........a nelituji - oproti fabii - lepsi vyhled,nizsi pojistka,vybava, a hlavne!! - pristup do zavazadloveho prostoru - nakladani kocarku je pohoda(do fabie kombi se ani nevesel - moc uzka-(((
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 14.04.2006 12:28, otáčky
Mám dotaz...."u Primery nesmí kolísat otáčky na volnoběh"....Co to značí v případě,že tomu tak je? Díky za odpověď.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 14.04.2006 14:51, RE: Ojeté vozy
kliidek-))) napsal:
omlouvam se - termin "blabol" pouzil pan Jarda
.....Vase informace se shoduji s ostatnimi,takze jsou vporadku a nejsou to "blaboly" samozrejme - staci?
http://motozurnal.centrum.cz/autobazar/clanek.phtml?id=3353
-ona zminovana recence.

Co se tyce te "hlucnosti" - no japoncu jsme moc neridil (a sluzebni fabie jsou nad 3tis. taky slyset), ale pri koupi jsem vybiral mezi fabii kombi, mitsubishi a nakonec zcela zavhrnute marea weekend...........a nelituji - oproti fabii - lepsi vyhled,nizsi pojistk...
Japonců jsem řídil mnoho. Jako nejtižší považuji sametově jdoucí motor Mazdy Xedos 9 - 2.5 V6, alet o je úplně jiná třída. Hluk je někdy obtěžující, hlavně kolem již zmiňované hodnoty 4000 ot./min. Po překročení této hranici, agregát utichne a většinou na pátý rychlostní stupen se projevi aerodynamicky svist.
Zvuk motoru mám rád, miluji například ševelení třílitrového šestiválce v BMW 1.

To je dobre, ze jste s "mišákem" spokojen. My srovnávali vozy napříč několika třídami, tudíž samozřejmě je dobré koupit za stejný peníz auto prostornější, o něco málo spolehlivější. Každopádně a především záleží na technickém stavu jednotlivého vozu.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 06.06.2006 21:39, dotaz
ahojte Mam zaujem o alfu 156 1,9-2,4 JTD r.v.1998 chcem sa spytat ci je toto auto po technickej stranke v poriatku a ke su jeho najcastejsie zavady dakujem
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 06.06.2006 21:39, dotaz
ahojte Mam zaujem o alfu 156 1,9-2,4 JTD r.v.1998 chcem sa spytat ci je toto auto po technickej stranke v poriatku a ke su jeho najcastejsie zavady dakujem
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 06.06.2006 21:39, dotaz
ahojte Mam zaujem o alfu 156 1,9-2,4 JTD r.v.1998 chcem sa spytat ci je toto auto po technickej stranke v poriatku a ke su jeho najcastejsie zavady dakujem
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 26.07.2007 18:26, Benzín alebo nafta?
Dobry den, chcel by som kupit nejake starsie auticko nizsej stredej triedy, ako napriklad Nissan Almera, a neviem sa rozhodnut medzi naftovou alebo benzinovou jednotkou. Niekedy ma hneva spotreba, inokedy prijemny a tichy chod benzinoveho motora. Poradte mi, prosim, aky motor sa viac vyplati, pripadne + a -. Dakujem, Marek.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 02.09.2007 23:56, prodám
Prodám NISSAN PRIMERA 1.8benzín,rok.vyr.1999.1majitel,koupeno v ČR,stav.tach.92.300km.servis.knižka.technická do 12.12.2007,barva stříbrná metal,centrál,alarm,elekr.zrcádka,vyhříváná sedadla,klimatizace automatická.!!vyborný stav!!
Prodám za 165 000kč při rychlém jednání sleva.!!Spěchá!!.
Kontakty:mail-jaromirjirka@seznam.cz
tel:606593223
Ďekuji Jirka
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 24.09.2007 21:11, Nissan Almera
Dobrý deň, mám Almeru 1,5 benzín 72kW r.v.2003. Používam olej Castrol a mám s ním problém, že po dlhšej jazde, hlavne na dialnici,zoberie hodne oleja. Vymenil som olej, používam Valvoline a robí to tiež. Poraďte mi, prosím vás.
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.