0
zpět
 

diskuze k tématu: Škoda Octavia s LPG

kategorie zařazení tématu: poradna, automobilky, česká vozidla, typ vozidla, osobní
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 10.01.2016 15:05, Škoda Octavia s LPG
Hezký den přeji.
Nebudu asi první, přesto bych se chtěl zeptat na Váš názor na pohon LPG.
Doposud jsem jezdil s C5 1.8 na LPG r.v. 2002 a se spokojeností jak s pohodlím tak i se spotřebou cca 10 litrů LPG
Ted uvažuji o Škod Octavii II na LPG, dá se určit jestli je tato kombinace Octavia a LPG dobrá a případně jaká motorizace.
Jsem standartní řidič - 80% do práce a zbytek dovolená.
Nájezd roční do 15 000KM.

Děkuji za názor.

Michal Konečný
777 790 723
reagovat
nahlásit
PetrT
počet příspěvků1076
datum registrace24.05.2009
Neděle 10.01.2016 15:45, xxxx xxxx xxxxx
Do Oktavie II prihazi plyn v uvahu jen u 1,6 mpi a to je lina lemra i na benzin. Tsi makaji skvele na tovarni CNG ale dodatecne LPG u nich smysl nedava. Navic oproti C5 si Oktavii pohorsite ve vsem snad krome spolehlivosti diky vyrazne mladsi Skodovce.
Pokud trvate na plynu LPG asi bych se podival mimo koncern, ale ono uz moc neni kde.
reagovat
nahlásit
Zvirak
počet příspěvků459
datum registrace09.09.2012
Neděle 10.01.2016 16:33, .
Nejsem si jistý, ale VW dávalo do oktávky 2 "staré" benziny 1.8 20V 92kW, 1.8T 20V 110kW a konstrukčně nejstarší 2.0 8V 85kW.
Všechny se dají doporučit. 1.6 LPG sice snáší, ale je to slabota.
reagovat
nahlásit
PetrT
počet příspěvků1076
datum registrace24.05.2009
Neděle 10.01.2016 16:48, xxxx xxxx xxxxx
Do dvojkove Oktavky uz se daval jen 1,6 mpi, 2,0 fsi a potom tsi. 1,8 bez turba koncila v O1 davno pred koncem vyroby a 1,8t uz do O2 nepostoupila.
Jinak je ale treba dodat ze 1,6 bez turba je lenoch ve vsech autech velikosti Oktavky II napric znackama.
reagovat
nahlásit
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Neděle 10.01.2016 19:23, Lemra nelemra, jede to pěkně
Chlapi podle mě jste rozežraní Projeďte se v jakékoliv 1.2 nebo 1.4 a potom v Oct II 1.6 MPI a furt to bude lepší motor Podle mě jak to rozjedete na 120-130 tak je to v pohodě, určitě to jede a netrápí se to tak jako menší kubatůry atmosfér... Jinak např. můj favorit Ford Focus II 1,6 je fajn, ale zase při 130 to fakt řve, není to dobře odhlučněné no
reagovat
nahlásit
Zvirak
počet příspěvků459
datum registrace09.09.2012
Neděle 10.01.2016 19:52, .
čas od času mam čest řídit otcovo staré punto 1.1 Bobane, je to takové vystřízlivění A pak si víc vážím pohodlí
reagovat
nahlásit
capslock
počet příspěvků355
datum registrace28.07.2007
Pátek 15.01.2016 23:17, oct. na plyn
Pokud octavii s plynem na běžné ježdění, pak 1.6 v tovární úpravě znamená nejméně starostí, snad odolnější sedla ventilů a ukazatel množství plynu v otáčkoměru.

LPG systém by měl být Landi Renzo a považuje se za jeden z nejlepších svého druhu.

Jinak lze snadno přestavět kromě 1.6 ještě i 1.4 59kW, která má snad i delší pátý stupeň, takže na dálnici motor tolik nehučí a spotřeba je nižší.
reagovat
nahlásit
Zdeny60
počet příspěvků1249
datum registrace08.09.2009
Sobota 16.01.2016 07:20, RE: Škoda Octavia s LPG
nepřihlášený uživatel napsal:
Hezký den přeji.Nebudu asi první, přesto bych se chtěl zeptat na Váš názor na pohon LPG.Doposud jsem jezdil s C5 1.8 na LPG r.v. 2002 a se spokojeností jak s pohodlím tak i se spotřebou cca 10 litrů LPGTed uvažuji o Škod Octavii II na LPG, dá se určit jestli je tato kombinace Octavia a LPG dobrá a případně jaká motorizace.Jsem standartní řidič - 80% do práce a zbytek dovolená.Nájezd roční do 15 000KM.Děkuji za názor.Michal Konečný777 790 723


Tak zásadní rozdíl bude v tom, že po přechodu z C5 (zejména,pokud měla Hydractive) si budete připadat knečně jako drsňák. Bude to takový pocit, jako - pokud jste byl na vojně - když jste z Tatry 813 přešel na Pragu V3S. Octávka vás napřed zklame v komfortu jízdy při přímém srovnání a záhy se dostaví rozčarování a nakonec frustrace. Leda, že by vám ten pokles komfortu byl jedno. Pak bude O II dobrá volba.

Proč ne třeba Mondeo??? Vždyť za menší prachy dostane o třídu výše postavené auto??? A na LPG bude jezdit stejně blbě/dobře, jako Oktávie.
reagovat
nahlásit
Nahlásit nevhodný příspěvek
jméno a příjmení:
e-mail:
Toto oznámení je činěno ve smyslu čl. 16 nařízení EU č. 2022/2065, o jednotném trhu digitálních služeb a o změně směrnice 2000/31/ES (DSA).
Oznámení podávám, protože se domnívám, že příspěvek:
porušuje obecně závazný právní předpis
porušuje Všeobecné obchodní podmínky internetových stránek tipcars.com
Odesláním tohoto oznámení potvrzuji, že se v dobré víře domnívám, že informace a tvrzení v něm obsažené jsou přesné a úplné.


Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2026, všechna práva vyhrazena.