0
zpět
 

diskuze k tématu: Škoda Octavia - proč motor za tepla špatně startuje?

kategorie zařazení tématu: poradna, technické dotazy, česká vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 10.09.2009 12:00, Chybička se vloudí
V nadpise …. stratuje, v textu …nastravil. Hezký den.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 10.09.2009 15:19, RE: Chybička se vloudí
fordík napsal:
V nadpise …. stratuje, v textu …nastravil. Hezký den.
díky, již opraveno
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 15.09.2009 12:39, Oprava
No vše co je tady napsáno od autora je pravda. Na druhou stranu ne vždy zvednutí startovací dávky pomůže. Na mojí Octavii to nepomohlo. Pokud jste pane Kantore někde z okolí Brna, můžete se zastavit a startovací dávku Vám zadarmo zvednu - otázka 1 minuty. Při špatné starovaní je třeba se zaměřit také na správně nastavený předvstřik (což se tedy projevuje převážně problému u studeného motoru). Pokud Vám zvednutí startovací dávky nepomůže, což byl i můj problém, tak doporučuji montáž tzv. relé teplého startu, které funguje na velmi jednoduchém principu , který pro moment startu ukazuje teplotu motoru mnohem nižžší než ve skutečnosti je a tedy řídící jednotka dá více paliva na start. Po nastartování se vše automaticky vrátí do normálu. 6ádný negativní vliv na spotřebu nebo motor tato jednoducháí úprava nemá. Montáž relé včetněš materiálu stojí cca. 500 Kč a auto potom startuje "skoro samo".
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 17.09.2009 07:50, RE: Oprava
OndraVyskov napsal:
No vše co je tady napsáno od autora je pravda. Na druhou stranu ne vždy zvednutí startovací dávky pomůže. Na mojí Octavii to nepomohlo. Pokud jste pane Kantore někde z okolí Brna, můžete se zastavit a startovací dávku Vám zadarmo zvednu - otázka 1 minuty. Při špatné starovaní je třeba se zaměřit také na správně nastavený předvstřik (což se tedy projevuje převážně problému u studeného motoru). Pokud Vám zvednutí startovací dávky nepomůže, což byl i můj problém, tak doporučuji montáž tzv. relé tep...
No vše co je tady napsáno od autora je pravda. Na druhou stranu ne vždy zvednutí startovací dávky pomůže. Na mojí Octavii to nepomohlo. Pokud jste pane Kantore někde z okolí Brna, můžete se zastavit a startovací dávku Vám zadarmo zvednu - otázka 1 minuty. Při špatném startovaní je třeba se zaměřit také na správně nastavený předvstřik (což se tedy projevuje převážně problémy u studeného motoru). Pokud Vám zvednutí startovací dávky nepomůže, což byl i můj problém, tak doporučuji montáž tzv. relé teplého startu, které funguje na velmi jednoduchém principu , který pro moment startu ukazuje teplotu motoru mnohem nižší než ve skutečnosti je a tedy řídící jednotka dá více paliva na start. Po nastartování se vše automaticky vrátí do normálu. Žádný negativní vliv na spotřebu nebo motor tato jednoduchá úprava nemá. Montáž relé včetně materiálu stojí cca. 500 Kč a auto potom startuje "skoro samo.

Opravuji původní překlepy.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 28.09.2009 21:03, RE: Oprava
OndraVyskov napsal:
No vše co je tady napsáno od autora je pravda. Na druhou stranu ne vždy zvednutí startovací dávky pomůže. Na mojí Octavii to nepomohlo. Pokud jste pane Kantore někde z okolí Brna, můžete se zastavit a startovací dávku Vám zadarmo zvednu - otázka 1 minuty. Při špatné starovaní je třeba se zaměřit také na správně nastavený předvstřik (což se tedy projevuje převážně problému u studeného motoru). Pokud Vám zvednutí startovací dávky nepomůže, což byl i můj problém, tak doporučuji montáž tzv. relé tep...
dobrý den,chtěl bych zeptat jaká je prosim vaše adresa? delá mi to take a nevim co mám s tim delat.V servisu mi řekli,že to jeste nikdy neslyšeli. dekuji moc
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 10.10.2009 14:23, RE: Oprava
luk4s.estranky.cz napsal:
dobrý den,chtěl bych zeptat jaká je prosim vaše adresa? delá mi to take a nevim co mám s tim delat.V servisu mi řekli,že to jeste nikdy neslyšeli. dekuji moc
Dobrý den, jsem z Vyškova
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 06.09.2010 21:34, RE: Oprava
OndraVyskov napsal:
Dobrý den, jsem z Vyškova
Dobry den,
mam též stejny problem se startováním mam octavia II 2005, najeto 255 000km. Jsem kousek od Brna jestli by jste byl tak hodny a mohli by jsme se domluvit na nějake té opravě byl bych Vám velice vděčny, klidně i něco zaplatim. Děkuji za odpověd, moje čislo 774 990 715 stači napsat sms zavolam.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 29.03.2011 17:21, Oprava teplách startů u TDI
Jak už zde v diskuzi bylo napsáno, zvýšení startovací dávky přes diagnostiku většinou moc nepomůže.
100%-tním řešením je softwarová úpravy příslušných startovacích map v řídící jednotce motoru.
Tento zásah dle typu motoru a řídící jednotky vychází na 2.000-4.000,- Kč.
Doporučuji www.dieselpower.cz .
reagovat
milda10
počet příspěvků1
datum registrace09.11.2012
Pátek 09.11.2012 14:29, RE: Oprava
OndraVyskov napsal:
OndraVyskov napsal:
No vše co je tady napsáno od autora je pravda. Na druhou stranu ne vždy zvednutí startovací dávky pomůže. Na mojí Octavii to nepomohlo. Pokud jste pane Kantore někde z okolí Brna, můžete se zastavit a startovací dávku Vám zadarmo zvednu - otázka 1 minuty. Při špatné starovaní je třeba se zaměřit také na správně nastavený předvstřik (což se tedy projevuje převážně problému u studeného motoru). Pokud Vám zvednutí startovací dávky nepomůže, což byl i můj problém, tak doporučuji montáž tzv. relé tep...
No vše co je tady napsáno od autora je pravda. Na druhou stranu ne vždy zvednutí startovací dávky pomůže. Na mojí Octavii to nepomohlo. Pokud jste pane Kantore někde z okolí Brna, můžete se zastavit a startovací dávku Vám zadarmo zvednu - otázka 1 minuty. Při špatném startovaní je třeba se zaměřit také na správně nastavený předvstřik (což se tedy projevuje převážně problémy u studeného motoru). Pokud Vám zvednutí startovací dávky nepomůže, což byl i můj problém, tak doporučuji montáž tzv. relé teplého startu, které funguje na velmi jednoduchém principu , který pro moment startu ukazuje teplotu motoru mnohem nižší než ve skutečnosti je a tedy řídící jednotka dá více paliva na start. Po nastartování se vše automaticky vrátí do normálu. Žádný negativní vliv na spotřebu nebo motor tato jednoduchá úprava nemá. Montáž relé včetně materiálu stojí cca. 500 Kč a auto potom startuje "skoro samo. Opravuji původní překlepy.


dobrý den mohl by jste mi na vás dát kontakt mám stejný problém milda.dvorak@seznam.cz díky
reagovat
michal90
počet příspěvků1
datum registrace22.10.2013
Úterý 22.10.2013 17:48, RE: Oprava
OndraVyskov napsal:
OndraVyskov napsal:
No vše co je tady napsáno od autora je pravda. Na druhou stranu ne vždy zvednutí startovací dávky pomůže. Na mojí Octavii to nepomohlo. Pokud jste pane Kantore někde z okolí Brna, můžete se zastavit a startovací dávku Vám zadarmo zvednu - otázka 1 minuty. Při špatné starovaní je třeba se zaměřit také na správně nastavený předvstřik (což se tedy projevuje převážně problému u studeného motoru). Pokud Vám zvednutí startovací dávky nepomůže, což byl i můj problém, tak doporučuji montáž tzv. relé tep...
No vše co je tady napsáno od autora je pravda. Na druhou stranu ne vždy zvednutí startovací dávky pomůže. Na mojí Octavii to nepomohlo. Pokud jste pane Kantore někde z okolí Brna, můžete se zastavit a startovací dávku Vám zadarmo zvednu - otázka 1 minuty. Při špatném startovaní je třeba se zaměřit také na správně nastavený předvstřik (což se tedy projevuje převážně problémy u studeného motoru). Pokud Vám zvednutí startovací dávky nepomůže, což byl i můj problém, tak doporučuji montáž tzv. relé teplého startu, které funguje na velmi jednoduchém principu , který pro moment startu ukazuje teplotu motoru mnohem nižší než ve skutečnosti je a tedy řídící jednotka dá více paliva na start. Po nastartování se vše automaticky vrátí do normálu. Žádný negativní vliv na spotřebu nebo motor tato jednoduchá úprava nemá. Montáž relé včetně materiálu stojí cca. 500 Kč a auto potom startuje "skoro samo. Opravuji původní překlepy.

Dobrý den. Mám stejný problém, mohl byste mi zaslat váš kontakt? email: michal.mrocek90@gmail.com
Děkuji
reagovat
F.Audi
počet příspěvků1
datum registrace01.11.2013
Pátek 01.11.2013 12:41, Audi 2,7TDI
Ahoj, u A6 2,7 tdi mam stejný problém se startovánim. Je to Comon Rail - dá se tam také upravovat starovací dávka?
reagovat
MaraVelaso
počet příspěvků2
datum registrace18.11.2017
Sobota 18.11.2017 21:10, Octavia TDi špatný teplý start
Dobrý den, můžete mi na Vás poslat kontakt. Poteboval bych namontovat to relé pro teplé starty. Děkuji Cupák
reagovat
danone
počet příspěvků3
datum registrace31.10.2018
Středa 31.10.2018 10:25, Problém se startovním
Ahoj všichni mám problém v teplém počasí nastartovat když je chladno tak to startuje normálně může my nikdo poradit prosím děkuj můj email je danone.1977@seznam.cz
reagovat
danone
počet příspěvků3
datum registrace31.10.2018
Sobota 25.01.2020 16:52, RE: RE: Oprava
citace:
reakce na: -, 10.10.2009 14:23 (Dobrý den, jsem z Vyškova ...)


Dobrý den můžete mi prosím poradit už jsem do toho nacpal tolik peněz a pořád to nestartuje děkuji Svejkovsky.... danone.1977@seznam.cz
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Pondělí 27.01.2020 10:13, RE: RE: RE: Oprava
citace:
reakce na: danone, 25.01.2020 16:52 (Dobrý den můžete mi prosím por ...)

Dobrý den, napiště prosím, co už jste měnil. Dle toho můžem sepstat, co to ještě může být...
reagovat
danone
počet příspěvků3
datum registrace31.10.2018
Pondělí 27.01.2020 10:55, RE: RE: RE: RE: Oprava
citace:
reakce na: BobanHTP, 27.01.2020 10:13 (Dobrý den, napiště prosím, co ...)


Dobrý den ... nebude lepší si zavolat? Toho je spousta co jsem zkoušel děkuji Svejkovsky tel 702 160 825
reagovat
Harry1
počet příspěvků2
datum registrace23.03.2019
Pondělí 13.06.2022 10:03, RE: Oprava
citace:
response to: -, 15.09.2009 12:39 (No vše co je tady napsáno od a ...)


Dobrý den jsem že znojma a mám stejny problém studené chyta na brnk ale zahrate strašně dlouho točí
Klidně přijedu kdykoliv
Prosím můžete se mi ozvat 704008407
Diky
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.