0
zpět
 

diskuze k tématu: Škoda Octavia II

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, automobilky, česká vozidla, typ vozidla, osobní
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 12.12.2014 14:07, Škoda Octavia II
Dobrý den,chtěl bych Vás poprosit o radu ohledně koupi auta. Rád bych pořídil vůz střední třídy v benzínu v ceně tak do 150 tis. Dlouho jsem se díval po dvojkové Škodě Octavia od roku výroby 2006 a dál, a to hlavně kvůli levnějším náhradním dílům, servisu a spolehlivosti. Potřebuji prostornější auto,avšak Octavia je dostačující. Můžete mi prosím poradit, zda je Octavia v benzínu tou nejlepší volbou nebo se nemám bát poohlédnout i po jiných autech, srovnatelnými právě se Škodou, co se týče spolehlivosti a vlastnostmi auta. Případně, mohli by jste mi prosim poradit, o jaké ostatní vozy by se mohlo jednat? (BMW, Audi, volkswagen...) ?

Předem moc děkuji

S pozdravem
Vladimír Kříž
reagovat
nahlásit
Primcar
počet příspěvků35
datum registrace06.03.2014
Pátek 12.12.2014 14:23, .
Octa v 1.6 MPI bude urcite motorovy drzak pri spravnem zachazeni, je to stara skola co vydrzi a da se jezdit i celkem usporne....
reagovat
nahlásit
Paul
počet příspěvků773
datum registrace07.11.2008
Pátek 12.12.2014 18:41, RE: .
Primcar napsal:
Octa v 1.6 MPI bude urcite motorovy drzak pri spravnem zachazeni, je to stara skola co vydrzi a da se jezdit i celkem usporne....


No, 1.6 Mpi je držák tak do 200 000 km, pak už investice vyžaduje. Navíc čím novější verze, tím hůř jede kvůli emisím. To už bych radši šel do 1.4 16V, která překvapivě i na oktávku stačí (v určitých režimech je dynamika podle mě i lepší než u 1.6) a má větší výdrž. Různá FSI a TSI jsou u O2 sázka do loterie - kromě 2,0 v RS, hlavně ty první řemenové od Audi vydrží opravdu hodně.
reagovat
nahlásit
Fanda
počet příspěvků551
datum registrace28.09.2008
Sobota 13.12.2014 22:40, RE: .
Paul napsal:
Primcar napsal:
Octa v 1.6 MPI bude urcite motorovy drzak pri spravnem zachazeni, je to stara skola co vydrzi a da se jezdit i celkem usporne....
No, 1.6 Mpi je držák tak do 200 000 km, pak už investice vyžaduje. Navíc čím novější verze, tím hůř jede kvůli emisím. To už bych radši šel do 1.4 16V, která překvapivě i na oktávku stačí (v určitých režimech je dynamika podle mě i lepší než u 1.6) a má větší výdrž. Různá FSI a TSI jsou u O2 sázka do loterie - kromě 2,0 v RS, hlavně ty první řemenové od Audi vydrží opravdu hodně.


Ono vlastně 2.0 RS do roku 2007 vychází z 2.0 FSI.Pokud bych sám vybíral mezi 1.6 Mpi a 2.0 Fsi,tak bych volil druhou možnost.
reagovat
nahlásit
Valnoha
počet příspěvků322
datum registrace03.01.2011
Pondělí 15.12.2014 13:40, třída
Nebývala vždycky Octavia nižší střední třída? Nebo už je to jinak?
reagovat
nahlásit
free78
počet příspěvků300
datum registrace19.09.2008
Pondělí 15.12.2014 14:08, RE: třída
Valnoha napsal:
Nebývala vždycky Octavia nižší střední třída? Nebo už je to jinak?


Jasně že je to nižší střední, ale vysvětlete to lidem, že vysolili 500 tisíc peněz za auto které je jenom nižší střední. To nejde. Kdepak. Tak je tento vůz v České Republice často řazen mezi třídu střední.
Sem tam to škodovkáři zkouší, že jako podvozek je z golfu, to jó, ale Octavia je větší auto protože má ohromný kufr. Stejní lidé již ale nedokážou popsat proč je podle nich Golf kombi nižší stření a Octavia kombi střední třída.
reagovat
nahlásit
radek.slivaFB
počet příspěvků181
datum registrace16.03.2013
Pondělí 15.12.2014 14:54, RE: třída
free78 napsal:
Valnoha napsal:
Nebývala vždycky Octavia nižší střední třída? Nebo už je to jinak?
Jasně že je to nižší střední, ale vysvětlete to lidem, že vysolili 500 tisíc peněz za auto které je jenom nižší střední. To nejde. Kdepak. Tak je tento vůz v České Republice často řazen mezi třídu střední. Sem tam to škodovkáři zkouší, že jako podvozek je z golfu, to jó, ale Octavia je větší auto protože má ohromný kufr. Stejní lidé již ale nedokážou popsat proč je podle nich Golf kombi nižší stření a Octavia kombi střední třída.

Přesně tak to je velky problém patriotismu....vím, že škoda dělá dobrá auta, ale český národ znich dělá ještě lepší . Ale od určité doby jsem zjistil že to nemá cenu jim to vysvětlovat...

reagovat
nahlásit
smazaný uživatel
počet příspěvků
datum registrace
Středa 17.12.2014 21:53, RE:
Dobrý den. Škoda Octavia druhé generace se řadí do nižší střední třídy. Pokud Vám velikostně vyhovuje, její koupí byste neměl šlápnout vedle. Existují ale i jiné alternativy, jako například Opel Astra nebo Ford Focus. Konkrétně Focus má také velmi dobré benzínové motory, jízdní vlastnosti a komunikativní řízení. Výhodou je i nízká cena náhradních dílů a servisních prací.
reagovat
nahlásit
Nahlásit nevhodný příspěvek
jméno a příjmení:
e-mail:
Toto oznámení je činěno ve smyslu čl. 16 nařízení EU č. 2022/2065, o jednotném trhu digitálních služeb a o změně směrnice 2000/31/ES (DSA).
Oznámení podávám, protože se domnívám, že příspěvek:
porušuje obecně závazný právní předpis
porušuje Všeobecné obchodní podmínky internetových stránek tipcars.com
Odesláním tohoto oznámení potvrzuji, že se v dobré víře domnívám, že informace a tvrzení v něm obsažené jsou přesné a úplné.


Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2026, všechna práva vyhrazena.