0
zpět
 

diskuze k tématu: Škoda Octavia II 1,9 TDI: když se utrhne motor...

kategorie zařazení tématu: poradna, technické dotazy, česká vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 16.09.2011 11:36, To se mi zdá
Autor dotazu místo aby ihned volal servis, tak píše do poradny. To snad napadne i laika, že prověšený motor není banalita a může vést k fatálnímu poškození spousty věcí v motorovém prostoru.
A opravovat to svépomocí - právě kvůli možným následným vadám - může jen někdo, kdo leží pod autem každé odpoledne a má nějaké zkušenosti (když už ne servis).
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 16.09.2011 14:25, RE: To se mi zdá
rojack napsal:
Autor dotazu místo aby ihned volal servis, tak píše do poradny. To snad napadne i laika, že prověšený motor není banalita a může vést k fatálnímu poškození spousty věcí v motorovém prostoru.
A opravovat to svépomocí - právě kvůli možným následným vadám - může jen někdo, kdo leží pod autem každé odpoledne a má nějaké zkušenosti (když už ne servis).
Petr-Tipcars: Poradnu jsem upřímně nenapsal ani tak pro autora jako pro další uživatele, kterým by se podobná nepříjemnost mohla přihodit. Je to opravdu prosté: hlavně už s vozem nejet dál, raději ani nestartovat. Svépomoc nechávám u výměny silentbloku/držáku převodovky na každém jednotlivě. Někdo levou zadní, někdo za pár set. Nepříjemný je ten odtah, zvláště pokud se jedná o soukromý vůz.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 16.09.2011 15:33, šlendryán?
Zajímalo by mě, jestli opravdu byl vůz nedávno na výměně rozvodů a jestli jde o nedotažené silentbloky. Pokud ano, je to hanebnost a viník by měl být zveřejněn! Jestli jde o služební auto, popř. je servisováno u prodejce, nedivil bych se. Zvlášť ve velkých autorizovaných servisech se učni střídají jak na běžícím pásu a moc na ně nikdo nedohlíží...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 17.09.2011 22:25, RE: To se mi zdá
anonym napsal:
Petr-Tipcars: Poradnu jsem upřímně nenapsal ani tak pro autora jako pro další uživatele, kterým by se podobná nepříjemnost mohla přihodit. Je to opravdu prosté: hlavně už s vozem nejet dál, raději ani nestartovat. Svépomoc nechávám u výměny silentbloku/držáku převodovky na každém jednotlivě. Někdo levou zadní, někdo za pár set. Nepříjemný je ten odtah, zvláště pokud se jedná o soukromý vůz.
Však to nebylo nic proti vám. Naopak, pěkně jsem si početl a také se poučil.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 18.09.2011 13:21, RE: To se mi zdá
rojack napsal:
Však to nebylo nic proti vám. Naopak, pěkně jsem si početl a také se poučil.
Petr-Tipcars: Také jsem to tak nebral. Je evidentní, že pánovi, který dotaz psal, to pomoci nemůže, ten už prostě nějak jednal (doufám, že správně). Ale pro ostatní to snad nějakou hodnotu mít může a bude. I když věřím, že zdravý rozum by lidi nenechal s takovýmto problémem brázdit silnice i bez rady.
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.