0
zpět
 

diskuze k tématu: Policie má nové civilní Octavie (VIDEO)

kategorie zařazení tématu: česká vozidla
Zvirak
počet příspěvků459
datum registrace09.09.2012
Neděle 20.12.2015 14:33, .
1.8 TSI nic moc, ale pořád lepší než felicia/fabia/oct (I a II)
nevíte někdo kolik těch VW Passatů R36 ještě žije?
reagovat
Kojot027
počet příspěvků111
datum registrace02.01.2011
Neděle 20.12.2015 17:14, Je to možné?
Ač mám pocit, že schovávání složek policie není to pravé ořechové co bych si ve svobodné společnosti představoval, protože podle mne by měli být především vidět a tím předcházet potencionálnímu protiprávnímu jednání. Tak jak je to v dalších svobodných společnostech. A ne se schovávat a pak až následně přestupky trestat. No je to můj osobní pohled na věc. Ale mám pocit, že v zákoně je mimo jiné uvedeno: maják(výstražné světlo) musí být viditelně umístěn/o na nejvyšším bodu vozidla (podle mne střecha) tak aby byl vidět ze všech směrů. Tak jak je možné, že si někdo přímo u policie ČR prosadí takovouhle věc? Skryté světla? Vždyt to odporuje přímo zákonu a tim kdo to porušuje je přímo Policie! No trochu mi to hlava nebere a jsem zvědav s jakým vysvětlením kdo přijde..
reagovat
PetrT
počet příspěvků1076
datum registrace24.05.2009
Neděle 20.12.2015 17:37, xxxx xxxx xxxxx
1,8tsi proto ze v oktavce je to nejsilnejsi motor a uplne na zmereni staci. RS uz by bylo cenove jinde a nejaka specialni kombinace motoru a vybavy by asi taky levna nebyla. Oktavku chapu, mene napadne auto u nas neexistuje.
Ty R36 myslim dozivaji jako doprovodna auta, ale uz to musi byt vraky - pri tom najezdu a zachazeni. Videl jsem pred lety expolicejni ST220 a byl to srot s najezdem skoro 400t km. Dost dlouho visel potom na aukru, vydrazilo se to hned, ale jak to nekdo videl live neveril vlastnim ocim a prchnul.

Majaky maji jiste osetrene i pravne, myslim ze jim je jasne ze se na to bude kdejaky jouda vymlouvat.
reagovat
Fanda
počet příspěvků551
datum registrace28.09.2008
Neděle 20.12.2015 18:56, RE: Je to možné?
Kojot027 napsal:
Ač mám pocit, že schovávání složek policie není to pravé ořechové co bych si ve svobodné společnosti představoval, protože podle mne by měli být především vidět a tím předcházet potencionálnímu protiprávnímu jednání. Tak jak je to v dalších svobodných společnostech. A ne se schovávat a pak až následně přestupky trestat. No je to můj osobní pohled na věc. Ale mám pocit, že v zákoně je mimo jiné uvedeno: maják(výstražné světlo) musí být viditelně umístěn/o na nejvyšším bodu vozidla (podle mne střecha) tak aby byl vidět ze všech směrů. Tak jak je možné, že si někdo přímo u policie ČR prosadí takovouhle věc? Skryté světla? Vždyt to odporuje přímo zákonu a tim kdo to porušuje je přímo Policie! No trochu mi to hlava nebere a jsem zvědav s jakým vysvětlením kdo přijde..


Moc pěkně to dnes v 17,25 napsal na autoforum.cz pan Jaroslav
reagovat
Kojot027
počet příspěvků111
datum registrace02.01.2011
Neděle 20.12.2015 20:22, RE: xxxx xxxx xxxxx
PetrT napsal:
1,8tsi proto ze v oktavce je to nejsilnejsi motor a uplne na zmereni staci. RS uz by bylo cenove jinde a nejaka specialni kombinace motoru a vybavy by asi taky levna nebyla. Oktavku chapu, mene napadne auto u nas neexistuje. Ty R36 myslim dozivaji jako doprovodna auta, ale uz to musi byt vraky - pri tom najezdu a zachazeni. Videl jsem pred lety expolicejni ST220 a byl to srot s najezdem skoro 400t km. Dost dlouho visel potom na aukru, vydrazilo se to hned, ale jak to nekdo videl live neveril vlastnim ocim a prchnul. Majaky maji jiste osetrene i pravne, myslim ze jim je jasne ze se na to bude kdejaky jouda vymlouvat.


No ja si tím moc jistý nejsem. Protože o žádné změně zákona nevím... a na prováděcí předpis bych moc nedal ani na interní směrnice u PČR, protože ty zákonu nadřazeny nejsou. .., možná to bude překvalifikované jako jiný typ světla atd..a majáky na střechu budou muset dát...a moc bych se přimlouval za to, že když po mě policie něco chce, abych dodržoval, tak oni by měli být ti první, kteří to budou dodržovat a půjdou příkladem s literou zákona. No a joudům to stejně bude jedno ...ve stylu nemám co skrývat at mi klidně lezou až do lednice..
reagovat
Kojot027
počet příspěvků111
datum registrace02.01.2011
Neděle 20.12.2015 20:28, RE: Je to možné?
Fanda napsal:
Kojot027 napsal:
Ač mám pocit, že schovávání složek policie není to pravé ořechové co bych si ve svobodné společnosti představoval, protože podle mne by měli být především vidět a tím předcházet potencionálnímu protiprávnímu jednání. Tak jak je to v dalších svobodných společnostech. A ne se schovávat a pak až následně přestupky trestat. No je to můj osobní pohled na věc. Ale mám pocit, že v zákoně je mimo jiné uvedeno: maják(výstražné světlo) musí být viditelně umístěn/o na nejvyšším bodu vozidla (podle mne střecha) tak aby byl vidět ze všech směrů. Tak jak je možné, že si někdo přímo u policie ČR prosadí takovouhle věc? Skryté světla? Vždyt to odporuje přímo zákonu a tim kdo to porušuje je přímo Policie! No trochu mi to hlava nebere a jsem zvědav s jakým vysvětlením kdo přijde..
Moc pěkně to dnes v 17,25 napsal na autoforum.cz pan Jaroslav


Hmm tak to je pěkně napsaný, informace se zdroji a podklady, dobrý!... a skoro ve všem bych si s autorem dal za pravdu..., děkuji za info..
reagovat
PetrT
počet příspěvků1076
datum registrace24.05.2009
Neděle 20.12.2015 20:51, xxxx xxxx xxxxx
No tak me to celkem jedno je, kde ty majaky maji neni az tak dulezite protoze ho stejne nasazovali az po zmereni. A to uz je stejne pozde neco vymyslet. Pro ridice se nic nemeni, jen to ulehci praci poldum. Navic nemusi ani zastavovat, staci poslat predvolani.

To ze ty auta maji je proste fakt a uz se s tim nic delat neda. Je smesne resit nejake majaky. Kdyby to narvali do beznych polepenych oktavek bude se tu uplne stejne resit ze to nema smysl protoze pred policajtem nikdo rychle nepojede...

Me osobne se treba libi ze muzou auto rychle prolustrovat jestli ma technickou nebo jiny problem.
reagovat
Pavlik
počet příspěvků1325
datum registrace09.10.2008
Pondělí 21.12.2015 20:01, RE: xxxx xxxx xxxxx
PetrT napsal:
No tak me to celkem jedno je, kde ty majaky maji neni az tak dulezite protoze ho stejne nasazovali az po zmereni. A to uz je stejne pozde neco vymyslet. Pro ridice se nic nemeni, jen to ulehci praci poldum. Navic nemusi ani zastavovat, staci poslat predvolani.To ze ty auta maji je proste fakt a uz se s tim nic delat neda. Je smesne resit nejake majaky..


Naopak, řešit majáky a případnou další výbavu takového auta stran legality je důležité, protože jestli odporují zákonu, je každý důkaz získaný prostřednictvím těchto aut soudem považován za nelegálně získaný a tudíž nepřípustný. Ano, většina obyčejných lidí pokutu zaplatí, ale člověk znalý práva (nebo mající na dobrého právníka) se díky takovému procesnímu pochybení z pokuty s klidem dostane.
reagovat
morty
počet příspěvků7
datum registrace21.12.2015
Pondělí 21.12.2015 23:28, jj
Už se mi ten článek nedaří dohledat, ale bude se to umístění ještě řešit. Nevím ale jestli už jsou plně nasazené v provozu, to tam nepsali.
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.