0
zpět
 

diskuze k tématu: Octavia RS - co na ni říkáte?

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, automobilky, česká vozidla, typ vozidla, osobní
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 13.05.2015 12:20, Octavia RS - co na ni říkáte?
Dobrý den, vybírám automobil pro rodinu ale se sportovnějším charakterem a exkluzivitou. Furt se přikláním k dvojkové Octavii RS po faceliftu a to ve verzi diesel. Jde mi o spotřebu a spolehlivost ale i případné levnější díly při opravách. Nevím zda je Octavia dobrou volbou a zda jsou i nějáké podobné alternativy. Můžete mi prosím napsat názor jaké vhodné popřípadě jiné auto by bylo pro mě ideální. Momentálně najezdím zhruba 40 000 ročně ale budeme často jezdit do zahraničí proto bych chtěl diesel.
reagovat
nahlásit
PetrT
počet příspěvků1076
datum registrace24.05.2009
Středa 13.05.2015 12:32, RE: Octavia RS
nepřihlášený uživatel napsal:
Dobrý den, vybírám automobil pro rodinu ale se sportovnějším charakterem a exkluzivitou. Furt se přikláním k dvojkové Octavii RS po faceliftu a to ve verzi diesel. Jde mi o spotřebu a spolehlivost ale i případné levnější díly při opravách. Nevím zda je Octavia dobrou volbou a zda jsou i nějáké podobné alternativy. Můžete mi prosím napsat názor jaké vhodné popřípadě jiné auto by bylo pro mě ideální. Momentálně najezdím zhruba 40 000 ročně ale budeme často jezdit do zahraničí proto bych chtěl diesel.


Oktavia RS 125 kW PD je slušná past, pokud vím tak CR se tam snad nikdy nedával.
Požadovat exkluzivitu a chtít oktávku mi přijde jako dobrý vtip. Jako celek je ale RS dobré auto, ale v benzínu. Exkluzivní ovšem ani trochu, sportovní také moc ne. Spíš GT.

Když už by to musela být škodovka kupte si za stejné peníze daleko pohodlnější superb v naftě.
reagovat
nahlásit
Ne321
počet příspěvků196
datum registrace02.07.2013
Středa 13.05.2015 13:52, RE: Octavia RS
nepřihlášený uživatel napsal:
Dobrý den, vybírám automobil pro rodinu ale se sportovnějším charakterem a exkluzivitou. Furt se přikláním k dvojkové Octavii RS po faceliftu a to ve verzi diesel. Jde mi o spotřebu a spolehlivost ale i případné levnější díly při opravách. Nevím zda je Octavia dobrou volbou a zda jsou i nějáké podobné alternativy. Můžete mi prosím napsat názor jaké vhodné popřípadě jiné auto by bylo pro mě ideální. Momentálně najezdím zhruba 40 000 ročně ale budeme často jezdit do zahraničí proto bych chtěl diesel.


Pokud pozadujete spolehlivost, tak je Octavia RS TDI docela dobrym vystrelem mimo, je to servisne jedna z nejhorsich Skodovek. TDI PD 125 kW je velmi nestastny motor s vysokymi servisnimi naklady zejmena kvuli problematickym vstrikovacum Siemens.
reagovat
nahlásit
driver111
počet příspěvků528
datum registrace13.03.2013
Středa 13.05.2015 15:38, RS
jj, kamaráda to stálo pěkný balík, než to rozchodil, nakonec dával celý nový motor, ale už 103 kW. Jak píše PetrT, když škodovka tak superb na takové štreky, navíc ten už bude mít common rail.
reagovat
nahlásit
kristian2
počet příspěvků273
datum registrace31.03.2015
Středa 13.05.2015 18:17, k
oktavia rs je akorad marketingova věc tot vše. exkluzivní určite není a v dieslu už vůbec ne to už fakt ten superb
reagovat
nahlásit
stréc od piva
počet příspěvků652
datum registrace23.11.2007
Středa 13.05.2015 18:40, RE: k
kristian2 napsal:
oktavia rs je akorad marketingova věc tot vše. exkluzivní určite není a v dieslu už vůbec ne to už fakt ten superb


přesně tak..trochu silnější motor a nálepka RS

co tak se kouknout třeba na 6kovou mazdu ? určitě bude mít vyšší životnost před zloději..
reagovat
nahlásit
smazaný uživatel
počet příspěvků
datum registrace
Středa 13.05.2015 20:42, RE:
Dobrý den. Octavia RS s motorem TDI není z hlediska spolehlivosti moc dobrou volbou. Oba ale nebyly tak spolehlivé, jak by se slušelo. Slabší „pédéčka“ poměrně brzo trpí na zakarbonování, vyviklávají se (s tím souvisí také ředění oleje naftou) a příliš si nerozumí s filtrem pevných částic. Vysoký točivý moment dokáže snížit životnost spojky a dvouhmotového setrvačníku. Do roku 2007 je u tohoto motoru olejové čerpadlo poháněné poddimenzovaným řetězem společně s vyvažovacími hřídeli, který po čase začne prokluzovat a motor je jen krůček od zadření.
reagovat
nahlásit
mikelight
počet příspěvků34
datum registrace01.08.2010
Čtvrtek 14.05.2015 09:45, RE: Octavia RS
PetrT napsal:
nepřihlášený uživatel napsal:
pokud vím tak CR se tam snad nikdy nedával


Daval, tak jak u vsech koncernu nekdy kolem 2009/2010 a dal.

reagovat
nahlásit
ctverak
počet příspěvků255
datum registrace01.08.2007
Čtvrtek 14.05.2015 13:12, RE:
Karel - TipCars.com napsal:
Dobrý den. Octavia RS s motorem TDI není z hlediska spolehlivosti moc dobrou volbou. Oba ale nebyly tak spolehlivé, jak by se slušelo. Slabší „pédéčka“ poměrně brzo trpí na zakarbonování, vyviklávají se (s tím souvisí také ředění oleje naftou) a příliš si nerozumí s filtrem pevných částic. Vysoký točivý moment dokáže snížit životnost spojky a dvouhmotového setrvačníku. Do roku 2007 je u tohoto motoru olejové čerpadlo poháněné poddimenzovaným řetězem společně s vyvažovacími hřídeli, který po čase začne prokluzovat a motor je jen krůček od zadření.


Prosím přestaňte psát nesmysly, ŽÁDNÁ s Octávek II neměla u TDI motorů vyvažovací hřídele. Zakarbonování se neustále v diskuzích o PD vstřikovačích omílá, ale je z velké části závislé na druhu provozu, diesel se primárně nekupuje na poskakování po městě, s tím souvisí i filtr pevných částic se kterým jsou problémy jen při pojížděčkách. Vyviklané vstřikovače se 16 ventilových hlav TDI motorů v OII RS netýkají, u nich jsou vstřikovače uchyceny dvěma šrouby na rozdíl od 8 ventilových hlav, kde jsou vstřikovače uchyceny jedním šroubem.

Pokud vím, tak tazatel se ptá na po FL OII, RS má vždycky CR motor, dokonce OII RS měla jako první motor s CR vstřikováním už někdy v roce 2008, tedy před FL.
reagovat
nahlásit
kristian2
počet příspěvků273
datum registrace31.03.2015
Sobota 16.05.2015 22:47, k
pokud ji chcete klidně si ji kupte ale sportovní jakosportovní opravdu není je to makketingoví tah pěknba barva kola znaky rs a poladěný víkon na ukor životnosti ale tím to končí. záleži na konkretník kusu co bude mít za sebou.
reagovat
nahlásit
Paul
počet příspěvků773
datum registrace07.11.2008
Sobota 23.05.2015 08:14, RE: Octavia RS - co na ni říkáte?
nepřihlášený uživatel napsal:
Dobrý den, vybírám automobil pro rodinu ale se sportovnějším charakterem a exkluzivitou. Furt se přikláním k dvojkové Octavii RS po faceliftu a to ve verzi diesel. Jde mi o spotřebu a spolehlivost ale i případné levnější díly při opravách. Nevím zda je Octavia dobrou volbou a zda jsou i nějáké podobné alternativy. Můžete mi prosím napsat názor jaké vhodné popřípadě jiné auto by bylo pro mě ideální. Momentálně najezdím zhruba 40 000 ročně ale budeme často jezdit do zahraničí proto bych chtěl diesel.


RS 2 s common railovým TDI (což je váš případ) je dobrou volbou, pokud má jasný původ a servisní historii. A když přejdete na normální intervaly výměny oleje rok/15 000 km vč. vzduchového filtru, tak se odvděčí i dobrou životností. Při nájezdu 40 000 km/rok si na sebe bez problému vydělá. Co může být problém - RS v dobrém stavu si drží neuvěřitelně cenu, důležité je důkladně zkontrolovat stav podvozku, který je tužší než u benzínové verze a víc namáhaný a spojky se setrvačníkem. Jestli může být i něco méně exkluzivního, co ale polyká nejen dálniční km taky s velkou chutí, klidně se podívejte po obyč. 2,0 TDI CR v běžné oktávce. Výběr je širší, cena nižší a na naše cesty-necesty má lépe naladěný podvozek. Za cenu RS můžete mít mladší a méně ojeté auto. Záleží na prioritách
reagovat
nahlásit
Nahlásit nevhodný příspěvek
jméno a příjmení:
e-mail:
Toto oznámení je činěno ve smyslu čl. 16 nařízení EU č. 2022/2065, o jednotném trhu digitálních služeb a o změně směrnice 2000/31/ES (DSA).
Oznámení podávám, protože se domnívám, že příspěvek:
porušuje obecně závazný právní předpis
porušuje Všeobecné obchodní podmínky internetových stránek tipcars.com
Odesláním tohoto oznámení potvrzuji, že se v dobré víře domnívám, že informace a tvrzení v něm obsažené jsou přesné a úplné.


Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2026, všechna práva vyhrazena.