0
zpět
 

diskuze k tématu: Octavia I 1,9 TDI - kterou verzi motoru hledat?

kategorie zařazení tématu: česká vozidla
Manhart
počet příspěvků5
datum registrace22.04.2016
Pátek 22.04.2016 04:06, Typ vhodneho motoru
Dobrý den.
Do těchto Octavii se dodávaly verze:
S rotačním čerpadlem 66 a 81 kW.
Se systémem čerpadlo tryska 74 a 96 kW.
Verze s rotačním čerpadlem obecně platí za spolehlivější.

Dle mého názoru je nejlepší volbou mezi spolehlivostí a výkonem 81 kW verze.
reagovat
brin
počet příspěvků727
datum registrace28.03.2011
Pátek 22.04.2016 08:47, Pozor
Dnes už bych si dával dobrý pozor na velmi staré kusy s poškozeným dvouhmoťákem. Často lidé jezdili s podtočeným motorem, oddělali dvouhmotu a neřešili to a v motoru mohla prasknout klikovka. A na začátku se to ani nepozná! Motor normálně běží, ložiska klikovku drží pohromadě. Indikací mohou být zvýšené volnoběžné otáčky, protože ložiska se postupně vlivem velkého zatížení přidírají.
reagovat
driver111
počet příspěvků528
datum registrace13.03.2013
Pátek 22.04.2016 11:15, OI TDI
Obecně platí, kdo má rotačku v dobrém stavu (66-81kW) nedává ji z ruky a maximálně se dědí v rodině. Já ji teď přenechávám také, byť se o ni budu stále starat :) . Je to oříšek sehnat toto auto v dobrém stavu, asi se dá, ale je to už o držku a vybíral bych něco jiného. Před lety jsem se o to pokoušel taky, ale raději jsem tenkrát koupil Stilo, nebylo jich tolik na výběr, ale byly v mnohem lepším stavu.
reagovat
JakubR
počet příspěvků24
datum registrace19.11.2009
Pátek 22.04.2016 14:17, RE: Pozor
brin napsal:
Dnes už bych si dával dobrý pozor na velmi staré kusy s poškozeným dvouhmoťákem. Často lidé jezdili s podtočeným motorem, oddělali dvouhmotu a neřešili to a v motoru mohla prasknout klikovka. A na začátku se to ani nepozná! Motor normálně běží, ložiska klikovku drží pohromadě. Indikací mohou být zvýšené volnoběžné otáčky, protože ložiska se postupně vlivem velkého zatížení přidírají.


66 kW verze měla jednoduchý setrvačník...
reagovat
Citroenak
počet příspěvků724
datum registrace13.04.2012
Pátek 22.04.2016 14:50, Turbo
66kw verzia mala aj turbo bez natacacich lopatiek, aspon niektore.
reagovat
Locky
počet příspěvků7
datum registrace24.01.2013
Pátek 22.04.2016 23:11, AGR
Zdravím, pravděpodobně nejspolehlivější by měli být verze motoru AGR tj 66kW v první verzi Octavie před faceliftem. Ale Octavie není jen motor, tohle jsou už hodně staré kousky a jak tu zaznělo dědí se mezi rodinou, v bazaru Vám za ní nic moc nedají tak se nevyplatí je prodávat. Jednu mám rv. 1999 4x4 nejeto poctivých 450tis a motor šlape jak za mlada, původní turbo, výfuk, nerezne, stále táhne slušně (pocitově jede lépe než 1.6TDI CR V OII, hluk a kultivovanost je ale samozřejmě úplně jinde) ale odchází další věci. Naposledy měněny skla světel, už byly slepé, topení mlžilo, před tím odelšy budíky, měnila se celá kaplička + běžné věci na motoru a podvozku, brzdové soustavě, rozvodech, po roce olej atd. Auto trvanlivé, ale chce svojí údržbu a ne každému se chce pravidelně do tak starého auta investovat, podle toho bazarovky často vypadají....Ale pokud se Vám podaří sehnat kousek v dobrém stavu (km nájezd bych neřešel, motor vydrží stovky tisíc když se o něj trochu staráte, udělejte si ročně min 30tis x roky a vyjde Vám +- kolik má najeto Po Faceliftované verze také nejsou špatné, ale motor je už choulostivější hlavně na dochlazování, jen se vyhnětě 96kW variantě s 6kvaltem, šílený turboefekt a odcházeli vstřiky. Ale zase 200 pro ní nebyla žádná velká rychlost :)
reagovat
Martin.D
počet příspěvků3
datum registrace16.03.2016
Sobota 23.04.2016 22:46, motor
Mal som pred pár rokmi AHF - 81 kw ( od nova ) najazdil som na ňom 320 000 km , a pôvodné turbo , spojka atd....
Ak by som chcel výdrž zobral by som asi 66 kw verziu resp. 81 kw verziu ( 81 kw ide jednoznačne pocitovo lepšie ako moderné 1.6 tdi ale pozor !!! iba pocitovo - reálne idú identicky , nemusí ma o tom nik presvietčať prešli mi cez ruku všetky TDI )
Ak by som sa chcel skutočne povoziť , a nebál by som sa zainvestovať možno aj trošku viac....100 000 kč , zobral by som 96 kw verziu v neakej peknej výbave napr s Alcantra sedadlami ( tie aj po rokoch vyzerajú skvelo , xénony atd...)
A k autu ako celku - by som nevytkol nič...okrem - žalostného podvozku.....
reagovat
Hanz1997
počet příspěvků1
datum registrace06.01.2020
Pondělí 06.01.2020 00:17, Octavia
Dobrý den, prosil bych o radu. Našel jsem od soukromého prodejce Škodu octavia 1.9 81kw rv 1998 která má najeto 320 000km. Auto v pěkném stavu akorát mě zajímá nemá až moc najeto ? Většina lidi co znám tak říkají abych neřešil u této motorizace i na webu píšou lidé to samé ale ještě bych se rad zeptal i tady . Děkuji Hanz
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.