0
zpět
 

diskuze k tématu: Kombi/MPV do 100 000,- (jezdí se okolo 5000 km ročně)

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, automobilky, česká vozidla, německá vozidla, typ vozidla, osobní
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 13.01.2013 11:01, Kombi/MPV do 100 000,- (jezdí se okolo 5000 km ročně)
Dobrý den, čekáme druhé dítě a já zvažuji nákup ojetiny.
Současný vůz je Fiesta1997 1.25 Zetec. Bydlíme na malém městě, vůz používáme pouze na cesty do práce a na chalupu, to vše je cca vzdálenost 10 km od bytu. Roční nájezd i s případnými výlety po republice bude ne víc než 6000 km, takže opravdu minimum. Na toto nám Fiesta bohatě stačila, i spotřeba je slušná (+/- 7 litrů).

Díky druhému dítěti potřebujeme vůz větší a tady bych rovnou přidal požadavky další. Nejde jen o prostor pro pasažéry, ale i o zadní užitný prostor. Na chalupu stále víc potřebujeme vozit materiál a větší náklady, proto je požadavek combi, případně MPV.

Limit máme cca 100000 - 120000 kč, pokud by byl nějaký zajímavý kus. Neočekávám nic úžasného, ale díky tomu, že najedu opravdu minimum a nepotřebuji nejnovější auto s mnoha libůstkami (stačí mi klima, airbagy a ABS), myslím, že by se něco najít dalo.

Která auta by byla vhodná? Benzin, nafta? Je reální i nějaká 4kolka?

Po zběžném prohlédnutí nabídky mě zatím zaujala Octavia, Mondeo, případně Zafira, Galaxy, Sharan.




reagovat
matys000
počet příspěvků29
datum registrace08.01.2013
Středa 16.01.2013 17:19, Kombi/MPV do 100 000,- (jezdí se okolo 5000km ročně)
Dobrý den, kdybych se měl takhle rozhodovat já, tak bych šel do Ford Focus Combi s motorem 1.8 85kW. Na tento vůz jsou levnější díly než na Octavii a má to jedné velké plus. Nemá to turbo, která by u octavie znamena repas minimálně za 6 - 8000Kč. ;) Hledejte pokud možno kousky z Itálie a nebojte se nějakého šrámu na nárazníku. Z itálie je to zcela běžné. Pokud by byli jen přeci na karoserii tak se zaměřte v jaké části je. Pokud by to nebylo na lemech, prazích, předních blatnících tak by to mělo být dobré. Spotřeba průměr kolem 7 litrů něco jak vaše fiesta. Při zakoupení doporučuji vyměnit olej za polosyntetiku 10w40 a neposlouchejte ostatní se syntetikou 5w30 od Ford. Já mám Fiestu 1.3 MK5 rok 2002 , 5w30 žrala jak neuvázaná a přisáhám, že jsem vyměnil olej za Valvoline Turbo polosyntetika 10w40 a všechno je v pohodě. Auto nežere olej. A to má najeto 91 000km. ;) Zkontrolujte silentbloky v předních ramenech a pokud by se ozývalo nějaké klepaní ze zadu, tak to bude pravděpodobně uložení zadních tlumičů ale to bych neřešil ;) Pokud bude tlukot zepředu, zapátral bych po předních tyčkách stabilizátoru. Jinač zkontrolovat přední brzdy, zadní brzdy a stav nosných částí a vyměnil bych svíčky za originály Ford. Ford si potrpí na svíčky ;)
Když jsme v rodině koupili nějaké auto, tak jsme zajeli na STK a tam nám auto prohlídli ;)
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.