0
zpět
 

diskuze k tématu: Jakou Škodovku octavii?

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, automobilky, česká vozidla, typ vozidla, osobní
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 26.02.2015 14:02, Jakou Škodovku octavii?
Dobrý den,
prosím vás o radu. Chtěl bych si zakoupit ojetou škodu Octavii Combi (nejspíše 2. generace), ale je jich tolik, že si nevím sám rady, jelikož nejsem typ přes auta. Chtěl bych takovou, která je v benzinu a takovou, která má rozumnou spotřebu a zárověň spolehlivý motor.

Děkuji za jakkoukoliv odpověď!
Karel
reagovat
nahlásit
radek.slivaFB
počet příspěvků181
datum registrace16.03.2013
Čtvrtek 26.02.2015 14:39, info
Chce to podrobnejsi popis....rozpocet... kolik najezdite rocne.....dalnice ? mesto ? musi to byt oktavka ?
reagovat
nahlásit
PetrT
počet příspěvků1076
datum registrace24.05.2009
Čtvrtek 26.02.2015 18:40, oktávka
Když tu rozkliknete oktávky tak kupte tu třetí odspoda. To je přesně ona. Ta pátá zhora taky jde, ale barva nic moc.
reagovat
nahlásit
Fanda
počet příspěvků551
datum registrace28.09.2008
Čtvrtek 26.02.2015 18:42, RE: Jakou Škodovku octavii?
nepřihlášený uživatel napsal:
Dobrý den, prosím vás o radu. Chtěl bych si zakoupit ojetou škodu Octavii Combi (nejspíše 2. generace), ale je jich tolik, že si nevím sám rady, jelikož nejsem typ přes auta. Chtěl bych takovou, která je v benzinu a takovou, která má rozumnou spotřebu a zárověň spolehlivý motor. Děkuji za jakkoukoliv odpověď! Karel


Na kratší popojíždění je vhodná a i spolehlivá 1.4 59 kw,Sám bych si koupil 1.4 tsi 90 kw,nebo 2.0 Fsi 110 kw.
reagovat
nahlásit
smazaný uživatel
počet příspěvků
datum registrace
Pátek 27.02.2015 00:02, RE:
Dobrý den. Pokud se spokojíte s průměrnou dynamikou, spolehlivým a nenáročným motorem pro Škodu Octavia druhé generace je jednotka 1.6 MPI. U jednotek TSI se objevovaly problémy s rozvody a celkově jsou mnohem složitější.
reagovat
nahlásit
Fanda
počet příspěvků551
datum registrace28.09.2008
Pátek 27.02.2015 09:57, RE:
Karel - TipCars.com napsal:
Dobrý den. Pokud se spokojíte s průměrnou dynamikou, spolehlivým a nenáročným motorem pro Škodu Octavia druhé generace je jednotka 1.6 MPI. U jednotek TSI se objevovaly problémy s rozvody a celkově jsou mnohem složitější.


To už bych raději 1.4 59 kw,to je opravdu spolehlivý nenáročný motor a nejede o nic hůře než 1.6 MPI,která v octavii 2 nejede zrovna nejlíp.Navíc si 1.6 Mpi si umí brát hodně oleje a ani mechanika není u tohoto motoru tak odolná,jak se píše.Pokud tazateli dostačuje průměrná dynamika,tak je 1.4 59 kw lepší volbou.
reagovat
nahlásit
Fanda
počet příspěvků551
datum registrace28.09.2008
Pátek 27.02.2015 10:04, RE: Jakou Škodovku octavii?
Fanda napsal:
nepřihlášený uživatel napsal:
Dobrý den, prosím vás o radu. Chtěl bych si zakoupit ojetou škodu Octavii Combi (nejspíše 2. generace), ale je jich tolik, že si nevím sám rady, jelikož nejsem typ přes auta. Chtěl bych takovou, která je v benzinu a takovou, která má rozumnou spotřebu a zárověň spolehlivý motor. Děkuji za jakkoukoliv odpověď! Karel
Na kratší popojíždění je vhodná a i spolehlivá 1.4 59 kw,Sám bych si koupil 1.4 tsi 90 kw,nebo 2.0 Fsi 110 kw.


Ještě k motorům Tsi,je potřeba vyhnout se 1.2 tsi do roku 2011,než motor dostal zesílený řetěz,1.8 tsi raději nebrat,1.4 tsi 90 kw není důvod se obávat.
reagovat
nahlásit
A4
počet příspěvků134
datum registrace09.05.2007
Pátek 27.02.2015 11:18, RE: Jakou Škodovku octavii?
Fanda napsal:
Fanda napsal:
nepřihlášený uživatel napsal:
Dobrý den, prosím vás o radu. Chtěl bych si zakoupit ojetou škodu Octavii Combi (nejspíše 2. generace), ale je jich tolik, že si nevím sám rady, jelikož nejsem typ přes auta. Chtěl bych takovou, která je v benzinu a takovou, která má rozumnou spotřebu a zárověň spolehlivý motor. Děkuji za jakkoukoliv odpověď! Karel
Na kratší popojíždění je vhodná a i spolehlivá 1.4 59 kw,Sám bych si koupil 1.4 tsi 90 kw,nebo 2.0 Fsi 110 kw.
Ještě k motorům Tsi,je potřeba vyhnout se 1.2 tsi do roku 2011,než motor dostal zesílený řetěz,1.8 tsi raději nebrat,1.4 tsi 90 kw není důvod se obávat.


2.0 Fsi 110 kW taky nebrat, hrubý chod, nepříliš spolehlivý a navíc má tuším přdepsaný benzín 98.
reagovat
nahlásit
Fanda
počet příspěvků551
datum registrace28.09.2008
Pátek 27.02.2015 12:10, RE: Jakou Škodovku octavii?
A4 napsal:
Fanda napsal:
Fanda napsal:
nepřihlášený uživatel napsal:
Dobrý den, prosím vás o radu. Chtěl bych si zakoupit ojetou škodu Octavii Combi (nejspíše 2. generace), ale je jich tolik, že si nevím sám rady, jelikož nejsem typ přes auta. Chtěl bych takovou, která je v benzinu a takovou, která má rozumnou spotřebu a zárověň spolehlivý motor. Děkuji za jakkoukoliv odpověď! Karel
Na kratší popojíždění je vhodná a i spolehlivá 1.4 59 kw,Sám bych si koupil 1.4 tsi 90 kw,nebo 2.0 Fsi 110 kw.
Ještě k motorům Tsi,je potřeba vyhnout se 1.2 tsi do roku 2011,než motor dostal zesílený řetěz,1.8 tsi raději nebrat,1.4 tsi 90 kw není důvod se obávat.
2.0 Fsi 110 kW taky nebrat, hrubý chod, nepříliš spolehlivý a navíc má tuším přdepsaný benzín 98.


No že by měl 2.0 FSI hrubý chod?U verze 4x4 je 98 natural nutností,má i kratší převody,té se vyhnout,předokolka má ptaké předepsaný natural 98,ale jezdí bez problémů i na 95.Spolehlivý motor 2.0 Tsi je do roku 2007 v podstatě 2.0 FSI s turbem.
reagovat
nahlásit
Paul
počet příspěvků773
datum registrace07.11.2008
Pátek 27.02.2015 12:48, RE:
Fanda napsal:
Karel - TipCars.com napsal:
Dobrý den. Pokud se spokojíte s průměrnou dynamikou, spolehlivým a nenáročným motorem pro Škodu Octavia druhé generace je jednotka 1.6 MPI. U jednotek TSI se objevovaly problémy s rozvody a celkově jsou mnohem složitější.
To už bych raději 1.4 59 kw,to je opravdu spolehlivý nenáročný motor a nejede o nic hůře než 1.6 MPI,která v octavii 2 nejede zrovna nejlíp.Navíc si 1.6 Mpi si umí brát hodně oleje a ani mechanika není u tohoto motoru tak odolná,jak se píše.Pokud tazateli dostačuje průměrná dynamika,tak je 1.4 59 kw lepší volbou.


Přesně tak, ač se to nezdá, 1,4 16V je lepší volba než 1,6, která je od 74 kW verze v O1 tak seškrcená EURO 4 a 5, že 1,4 má prakticky stejnou dynamiku a je celkově odolnější. 1,6 není z hlediska spolehlivosti špatná, ale kolem 200 000 km obvykle začne žrát olej a je třeba udělat menší generálku. Spotřeba se dá při klidné jízdě s 1,6 dostat i k 6,5 litru, ale když je třeba jet rychleji, začne žrát a stejně dynamikou nepřesvědčí. Další dobrou volbou je 2,0 FSI, ale pouze ve verzi s předním náhonem. 4x4 má složitý emisní systém, nejede a žere. U 2,0 FSI je ještě pohon rozvodů řemenem, takže no problém, doporučuji používat kvalitní aditivum do paliva včas měnit olej (max. 1 rok/15 000 km), na longlife je tam příliš malá olejová náplň. Spotřeba se pohybuje mezi 7 - 8 litry, podle stylu jízdy. TSI bych koupil až po modelovém roce 2012, nehledě na objem, nebo když byla provedena výměna rozvodů na záruku od tohoto roku, tam už by neměl být problém. To s olejem a aditivem pro TSI platí dvojnásob!!!
reagovat
nahlásit
Nahlásit nevhodný příspěvek
jméno a příjmení:
e-mail:
Toto oznámení je činěno ve smyslu čl. 16 nařízení EU č. 2022/2065, o jednotném trhu digitálních služeb a o změně směrnice 2000/31/ES (DSA).
Oznámení podávám, protože se domnívám, že příspěvek:
porušuje obecně závazný právní předpis
porušuje Všeobecné obchodní podmínky internetových stránek tipcars.com
Odesláním tohoto oznámení potvrzuji, že se v dobré víře domnívám, že informace a tvrzení v něm obsažené jsou přesné a úplné.


Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2026, všechna práva vyhrazena.