0
zpět
 

diskuze k tématu: Auto do 200tis Rapid vs Octavia

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, automobilky, česká vozidla
svitek.l
počet příspěvků3
datum registrace18.03.2015
Neděle 16.07.2017 18:36, Auto do 200tis Rapid vs Octavia
Dobrý den, potřeboval bych poradit auto do 200tis kč.Momentalne jezdím každý den cca 35km plus nějaké výlety, roční nájezd cca 10tis km.Velice se mi líbí škoda Rapid 1.2tsi nebo škoda Octavia 1.2tsi .Je mi jasné,že je Octavia o třídu víš,ale jelikož vetsinou jezdím sám tak až tolik velikost auta neřeším a jde mi spíše o budoucí spolehlivost,kvalitu a cenu servisu.Cetl jsem že z rodiny TSI je 1.2tsi po roce 2011 asi nejvíce spolehlivá,je to pravda?A je nějaký rozdíl ve verzích výbavy co se týče odhlučnění nebo sedaček, popřípadě jakou verzi výbavy doporucujete hledat?nehledám žádný luxus,ale přeci jenom bych chtěl aby výbava byla dál než moje současný auta golf 4 a fabia 1.Nema někdo představu jaká je zhruba životnost 1.2tsi,udělá aspoň v průměru 200tis km ? Posledni dobou nad autem už tak dlouho koumam že už jsem se v tom úplně ztratil .Moji favorite jsou Ford Focus 3,VW golf 6 nebo Octavia s Rapidem které se mi líbí asi nejvíce.Děkuji moc za radu.
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Pondělí 17.07.2017 08:15, Rapid - není všechno zlato, co se třpytí :-)
Ahoj, mám doma Rapid 1.2 TSI 66kw 2016 a Ford Focus II facelift 1.6 ben a kamarád má Focus III 1.6 Ti-VCT. Tak zkusím porovnat.
Focus je ve všem lepší, kvalitnější i spolehlivější, kromě spotřeby, ta je o 1,5l vyšší u mého Foc II a asi o 1l větší u Foc III. Pravdou je, že s tvým nájezdem bych to neřešil. Abych tolik nekecal, zkusím shrnout:

Rapid
- dobrá spotřeba motoru 1.2 TSI, ale jen na okreskách a dálnicích je to příjemný motor, ALE v koloně, ve městě, s vozíkem opravdu nepříjemná je turbodíra, kdy do cca 1700 auto nechce jet.
- do roku 2014 velmi low-cost interiér, tvrdé plasty, nekvalitní sedačky, volant z Fábie II, zůstává voda ve dveřích, chybí kryty kolejniček sedaček atd.
- slabé brzdy, dokonce i když mám koutoučové i vzadu, Focus cca o 20% lépe brzdí a neunaví se tak
- poddimenzované díly z Fábie II, III podvozku, počítej kolem 120tis.km s investicemi
- pár lidem odešlo kolem 150tis.km turbo, ale tohle bych nepaušalizoval, jsou takoví co mají 200tis.km s původním
- při častých krátkých jízdách horzí zakarbonování motoru, takže brát dobrý benznín a nejraději i aditivum
- velmi úzké auto, podvozek jako Renault Clio, v interiéru je pocit stísněnosti, kterému nepomůže ani velmi malé přední okno, cca o 10cm menší ve výšce, než u konkurence(vadí při semaforech apod.)!
- tvrdý podvozek, Fábie I a II měly mnohem komfortnější podvozek
- divné sedačky, nechtějí pohltit záda, mě se už po půl roce dělá trochu fald - budu reklamovat
- chronicky vrzání plynového pedálu, při reklamaci to vymění, za pár měsícu je to zpět, řešení - hodně to promazávat :-S
- Climatronic - neumí dobře rozdělit větrání, pokud je zapnuto více směrů, občas píská(špatně řešené odvětrání)
- Letargické ostřikovače - něco jak vysychající pramen
- Občas drhné zpátečka, občas i jednička(mé auto má najeto jen 10tis.km 2016/12 rok výroby!!)

Focus III 1.6 Ti-VCT
- spolehlivost motoru, robustnost podvozku, dobré odhlučnění
- famózní řazení a řízení, pěkně dávkovatelné brzdy, velké čelní okno
- široký příjemný interiér, vzadu trochu málo místa na nohy, ale jinak o třídu vše lepší než v Rapidu, včetně sedaček, šíře, velikosti předního okna, odhlučnění podvozku
- podvozek je třída sama o sobě, ani levnější verze Golfu se moc nechytají, prostě víceprvková náprava, která má nadstandarní životnost a v krizových situacích bezpečně pomůže(vyzkoušeno )
- motor bez turbodíry, táhne do 7200 otáček, dobře se s ním jezdí i ve městě a v koloně, zvládá dobře i hooodně naložený vozík
- ne úplně cool ale nadčasový dizajn
- vzal bych kombík, pak se Rapid nechytá už vůbec v ničem a Octávii neseženeš v takové výbavě, často je předražená a stále zůstává otázka kontraverzního motoru 1.2 TSI, který má ještě více práce s těžší Oct..


reagovat
danet - redakce TipCars
počet příspěvků535
datum registrace16.11.2012
Pondělí 17.07.2017 13:43, Příspěvky BobanHTP
Dobrý den, děkujeme za Vaše obsažné a věcné příspěvky do diskuzního fóra. Budeme rádi, když napíšete o svém Rapidu recenzi: https://www.tipcars.com/#vlozit-zkusenost Děkujeme a hezký den!
reagovat
svitek.l
počet příspěvků3
datum registrace18.03.2015
Pondělí 17.07.2017 19:07, Rapid vs octavia
Děkuji za vyčerpávající informace, popravdě jsem nejdřív myslel,že bych pořídil cca 10let starého golfa 5 s 1.6mpi do 150tis km se servisní knížkou nebo s ověřenými kilometry,což se ukázal jako docela velký problem, protože všechny levnější modely jsou pod AAA nebo esa a nikdo mi nebyl schopný potvrdit servisku nebo garantovat kilometry a auta se serviskou jsou kolem 140tis Kč,proto jsem se soustředil na škodu Rapid, která vychází dráž jen o cca 50tis ale je to zase o 7-8let novější auto a servisku má.Dnes kamarád koupil Ford Mondeo 1.8 benzín 92kw 2007 a nevypadá taky špatně,sice je na mě zbytečně velká,ale autíčko je fakt pěkné.Prodejce má podobné auto ještě jedno jen v jiné barvě a má i servisní historií,tak jsem teď trochu na vaskach jestli nejít do staršího,ale velkého a vybaveného mondea se servisní knížkou za cca 110tis .
reagovat
PatM
počet příspěvků199
datum registrace07.08.2016
Pondělí 17.07.2017 20:34, RE: Rapid - není všechno zlato, co se třpytí :-)
BobanHTP napsal:
Ahoj, mám doma


Úplně všechno

K dotazu existujou i jiní výrobci jak Škoda a VW... sice je to zbytečná námaha, ale třeba Megane, 308, C4, Tipo...
reagovat
Giorgio
počet příspěvků814
datum registrace09.05.2007
Úterý 18.07.2017 05:32, RE: Rapid vs octavia
svitek.l napsal:
Děkuji za vyčerpávající informace, popravdě jsem nejdřív myslel,že bych pořídil cca 10let starého golfa 5 s 1.6mpi do 150tis km se servisní knížkou nebo s ověřenými kilometry,což se ukázal jako docela velký problem, protože všechny levnější modely jsou pod AAA nebo esa a nikdo mi nebyl schopný potvrdit servisku nebo garantovat kilometry a auta se serviskou jsou kolem 140tis Kč,proto jsem se soustředil na škodu Rapid, která vychází dráž jen o cca 50tis ale je to zase o 7-8let novější auto a servisku má.Dnes kamarád koupil Ford Mondeo 1.8 benzín 92kw 2007 a nevypadá taky špatně,sice je na mě zbytečně velká,ale autíčko je fakt pěkné.Prodejce má podobné auto ještě jedno jen v jiné barvě a má i servisní historií,tak jsem teď trochu na vaskach jestli nejít do staršího,ale velkého a vybaveného mondea se servisní knížkou za cca 110tis .


Je potřeba si uvědomit, že rapid vzniknul jako laciné auto z odpadků, které se VAG válely ve skladech. Některé komponenty pocházejí z modelů 90. let. Pokud se dokážete při výběru oprostit od notoricky provařených značek a uvědomíte si, že kvalita současných aut je +/- stejná, a pokud nepotřebujete auto stejné jako všichni okolo, tak si můžete najednou vybírat docela slušně. Peugeoty, renaulty, citroëny, fiaty, opely jsou lepší auta, než jakou mají značky v Česku dlouhodobou hospodskou pověst. Ostatně stačí se podívat na celoevropské prodeje nových aut. Navíc se dá se uvažovat i o Kie Cee'd nebo Hyundai i30. A než rapida, tak raději sesterský Seat Toledo - je to sice stejné auto, ale pořád není tak opticky "vyčpělé".
reagovat
driver111
počet příspěvků528
datum registrace13.03.2013
Úterý 18.07.2017 10:03, RE: Rapid - není všechno zlato, co se třpytí :-)
PatM napsal:
BobanHTP napsal:
Ahoj, mám doma
Úplně všechno K dotazu existujou i jiní výrobci jak Škoda a VW... sice je to zbytečná námaha, ale třeba Megane, 308, C4, Tipo...


S tím se dá souhlasit až na to Tipo, to určitě za 200 nebude
reagovat
Tommm
počet příspěvků79
datum registrace14.09.2015
Úterý 18.07.2017 23:16, :D
Nadpis vlakna by se dal prelozit i jako "mam se do oka pichnout klackem nebo dratem" :D
reagovat


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma

podobná vozidla v nabídce:




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.