0
zpět
 

diskuze k tématu: Škoda Felicia 1,3 a rozpis závad po 134 tis km.

kategorie zařazení tématu: česká vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 28.06.2011 08:29,
Venco až ve Feldě někdy nedejbože nedobrzdíš, tak budeš řešit spíš než chladič za 400,- to abys z toho vůbec vystoupil.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 28.06.2011 11:19, Opravy
Pan asi rad opravuje, sice to moc nestoji, ale nakonec se to nastrada, takze vysledek je skoro jako u moderniho auta, kde sesice obcas neco pokazi, ale stoji to nasobne vice.
Az s Feldou najede 250tisic,jestli se v tom driv nezabije, jsem zvedavy na soupis oprav )
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 28.06.2011 12:57, Spolehlivost
Ono to vyjde +/- nastejno, to co jsem do Favorita nacpal za 5 let provozu, to samé (skoro) spolkla Honda po těch 5 letech najednou. Takže ono záleží jak to komu vyhovuje, jestli opravovat každý měsíc nějakou blbost za pár stovek (starší auto) nebo něco modernějšího co je schopné jezdit pár let bez toho abych na to vůbec šáhnul a pak vydat klidně i 30 000,- CZK za opravu najednou. Ona ta Felicie stejně takových 5-10 tisíc na opravách ročně spolkne, tedy aspoň když jsem měl Favorita, tak se skoro každý měsíc něco opravovalo a když potom člověk ty 500,- korunové položky na konci roku sečte, tak je to docela slušná sumička. Výhodu Felicie ale vidím v tom, že ji opraví prakticky kdekoli a hlavně velmi rychle, navíc se spousta věcí dá udělat i před barákem na parkovišti a rez už není problém, prakticky jediné téměř neřešitelné místo byly zadní dveře, ale ty se dnes dají pořídit nové a z plastu
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 28.06.2011 13:00, RE: Opravy
gottak napsal:
Pan asi rad opravuje, sice to moc nestoji, ale nakonec se to nastrada, takze vysledek je skoro jako u moderniho auta, kde sesice obcas neco pokazi, ale stoji to nasobne vice.
Az s Feldou najede 250tisic,jestli se v tom driv nezabije, jsem zvedavy na soupis oprav )
Je to hezké , že to opravíte za pár korun , ale podle toho rozpisu to auto potřebuje servis skoro pořád . Kdyby to ujelo 10000 bez toho , že musíte něco řešit , tak prosím . Ale koupit na práci něco , co musím pořád ladit aby to jelo mi nepřipadá ideální .
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 28.06.2011 16:39, Krásná práce
Torzní nádrž na LPG mě docela rozsekala. Ani to nemuselo být tučně...
Hlavně, až si objednám pizzu, ať tam místo prosciuta není špenát. Taky to zní taky podobně . Ale snad to chlapec jenom vozí...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 28.06.2011 16:49, RE: Spolehlivost
Rover623 napsal:
Ono to vyjde +/- nastejno, to co jsem do Favorita nacpal za 5 let provozu, to samé (skoro) spolkla Honda po těch 5 letech najednou. Takže ono záleží jak to komu vyhovuje, jestli opravovat každý měsíc nějakou blbost za pár stovek (starší auto) nebo něco modernějšího co je schopné jezdit pár let bez toho abych na to vůbec šáhnul a pak vydat klidně i 30 000,- CZK za opravu najednou. Ona ta Felicie stejně takových 5-10 tisíc na opravách ročně spolkne, tedy aspoň když jsem měl Favorita, tak se skoro ...
S těmi opravami jak na běžícím pásu souhlasím. Vašek si koupí 15 let starou Felicii a točí na ní 3000km za měsíc. Když mu to vydrží tak to máme cca 40tis za rok. a to převážně cukáním po městě při rozvozu pizzy. Jsem zvědavý jak bude ta tabulka s opravami vypadat za rok ...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 28.06.2011 22:08, Babeta je lepší
40kw ve felicii je pružnej motor??? Já na svý jednorychlostní babettě prokličkuju město ještě rychleji.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 28.06.2011 22:11, RE: Opravy
gottak napsal:
Pan asi rad opravuje, sice to moc nestoji, ale nakonec se to nastrada, takze vysledek je skoro jako u moderniho auta, kde sesice obcas neco pokazi, ale stoji to nasobne vice.
Az s Feldou najede 250tisic,jestli se v tom driv nezabije, jsem zvedavy na soupis oprav )
měl jsem Felicii z Coca-Coly. Stáří pět let a nalítáno 180 000,-. Měl jsem to auto 3 roky a najel dalších 100 000,-. Moje investice byly - vestavba LPG 22 000,-. Běžný spotřebák a zadní část výfuku a repas alternátoru. Na D1 mi praskl klíňák a načalo se těsnění pod hlavou, ale dojel jsem vždy. Auto jezdí dodnes, ale je shnilé. Dnes Ford Mondeo a musím uznat, že občas mi vadí věci, které jsem u Felicie neznal, třeba to, že mi prachovky poškrábaly okna vinou zoxidovaných hliníkových lišt drobnost cca za 2000 a to nepočítám okna která jsem sehnal zdarma. Skoro všehno je z plastu a tak třeba domeček na termostat 2500,- , napínací kladka klíňáku je z plastu a běhá na klasických železných kuličkách 2500,- (vidím životnost tak 2roky), škrtící klapka - celek - plast (pouze klapka je kovová). Felicie na plyn je podle mne nejlevnější auto na provoz i cenu na km. Obrovský problém je koroze ale jinak nemůžu na Felicii říct jediné špatné slovo (autem jsem naštěstí neboural).
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 28.06.2011 23:26, RE: Spolehlivost
Rover623 napsal:
Ono to vyjde +/- nastejno, to co jsem do Favorita nacpal za 5 let provozu, to samé (skoro) spolkla Honda po těch 5 letech najednou. Takže ono záleží jak to komu vyhovuje, jestli opravovat každý měsíc nějakou blbost za pár stovek (starší auto) nebo něco modernějšího co je schopné jezdit pár let bez toho abych na to vůbec šáhnul a pak vydat klidně i 30 000,- CZK za opravu najednou. Ona ta Felicie stejně takových 5-10 tisíc na opravách ročně spolkne, tedy aspoň když jsem měl Favorita, tak se skoro ...
Protože si na autě moc věcí neopravím (krom prohození pneu, výměny, destiček, chladiče, nárazníku a uhnilého drátu od ventilátoru topení co jsem zvládnul kdysi u 626). Tak by mě asi iritovalo každý měsíc jezdit do servisu a ztrácet tím pravidelně čas. Radši zaplatím 1 opravu za 30 tisíc po 5 letech než být pořád v servisu. Místo čekání v servisu radši posedím na zahradě Každý má trochu jiné preference. Kdo jede s financemi na doraz, tak pro něj je Felda asi dobrá investice. "Splátky" za opravy jsou sice časté, zato ale to nízké
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 13.07.2011 12:28, RE:
Renda28 napsal:
Venco až ve Feldě někdy nedejbože nedobrzdíš, tak budeš řešit spíš než chladič za 400,- to abys z toho vůbec vystoupil.
bohuzel v tomhle mas pravdu, ale zatim drzi...:D
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 13.07.2011 12:30, RE: Krásná práce
Pepe napsal:
Torzní nádrž na LPG mě docela rozsekala. Ani to nemuselo být tučně...
Hlavně, až si objednám pizzu, ať tam místo prosciuta není špenát. Taky to zní taky podobně . Ale snad to chlapec jenom vozí...
sorry chlape, proste jsem se prapsal...jasne ze je tam toroidni nadrz a ne torzni...:D, a pizzu si klidne objednej, tu nedelam ja, ja ti ji maximalne privezu :D:D:D
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 13.07.2011 12:30, RE: Babeta je lepší
JARDA3 napsal:
40kw ve felicii je pružnej motor??? Já na svý jednorychlostní babettě prokličkuju město ještě rychleji.
tomu bych i veril...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 13.07.2011 12:33, RE: Spolehlivost
Tfun napsal:
S těmi opravami jak na běžícím pásu souhlasím. Vašek si koupí 15 let starou Felicii a točí na ní 3000km za měsíc. Když mu to vydrží tak to máme cca 40tis za rok. a to převážně cukáním po městě při rozvozu pizzy. Jsem zvědavý jak bude ta tabulka s opravami vypadat za rok ...
mas rech, ja taky, ale musim zaklepat, ze zatim se ta mrcha drzi...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 18.07.2011 08:47, RE: Spolehlivost
blade_cz napsal:
mas rech, ja taky, ale musim zaklepat, ze zatim se ta mrcha drzi...
no jo zatim drží, ale měl jsi zřejmě sakra štěstí, vidim ty rozvozy všeho možnýho po Praze, všechny auta kompletně obouchaný, poslepovaný, všechno v nich škytá a dveře který nejsou potřeba drží provaz a to jsou aspoň VW caddy apod., tahle felda v tomhle provozu (píšeš sice Plzeň, ale to je jedno, ale hlavně jen 2 měsíce) za rok bude úplně nepoužitelná, párkrát obruvník, párkrát blbej parking, občas tukaneček, možná se otřít o stojící tramvaj a bude veselo, za rok sem napíšeš jak ti kastli drží gumicuky, blatníky si radši sundal páč sou zbytečný, motor už je dávno novej z favorita za 500 (dle tebe určo výhodná koupě ) místo zadních oken lepenka a přes dvě díry vzadu reklama na pizerii (tzv. nosná samolepka, bez ní se to rozpadne ), prostě vůbec nevěřím tomu, že tenhle entusiasmus tě bude držet i za rok, spolyká to tolik práce a peněz (zatím je to málo, ale řešíš pořád něco, pořád dokola a i ty malé částky se nasčítají a za chvíli tě přestane bavit být v garáží každý druhý den do noci - nehledě na remcání manželky ), jestli si fanda do oprav tak se věnuj jen jim a nevoz pizzu, jestli ne pak bych si koupil za rozumný peníz nějaké trvanlivější auto bez tolika investic (na tyhle rozvozy opravdu nevím, možná někdo jiný poradí, ale feldu by u mě ve výběru opravdu nebyla, za chvíli budeš kupovat plastový lemy blatníků, aby ta rez nebyla tolik vidět) - myslím do budoucna opravdu špatná volba
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 08.01.2012 16:02, RE: Spolehlivost
roth21cz napsal:
no jo zatim drží, ale měl jsi zřejmě sakra štěstí, vidim ty rozvozy všeho možnýho po Praze, všechny auta kompletně obouchaný, poslepovaný, všechno v nich škytá a dveře který nejsou potřeba drží provaz a to jsou aspoň VW caddy apod., tahle felda v tomhle provozu (píšeš sice Plzeň, ale to je jedno, ale hlavně jen 2 měsíce) za rok bude úplně nepoužitelná, párkrát obruvník, párkrát blbej parking, občas tukaneček, možná se otřít o stojící tramvaj a bude veselo, za rok sem napíšeš jak ti kastli drží ...
Tak nějak si myslím, že jsi proti Felicii zaujatý. Už když si vemeš za kolik koupíš Felicii z roku 2000, výbava: klimatizace, el. stahovaní oken, servo, ABS atd. Cena bude někde okolo 45 000 kč a auto bude v pěkném stavu. Za rok do něj dáš cca 10 000 kč a po roce bude prodejní cena někde pod 40 000 kč. Takže za rok tratíš cca 15-20 tis a nebudeš čekat měsic než o auto někdo projeví zájem.
Pak si srovnej třeba Renault Megane ve stejné výbavě a stejný ročník, svezení není o moc lepší a pořizovací cena je stejná. Do tohoto auta vložíš minimálně 10 000 kč za základní udržbu hned při koupi-rozvody oleje atd. Dále můžeš počítat, že nápravy tohoto vozu si říkají dost často o udržbu (výměna čepů atd). Kvalita elektroinstalace se také nechlubí dlouhou životností. "Vysledováno u více majitelů těchto vozů". Takže roční údržba tohoto vozu se často pohybuje 20 000 kč a více. Za rok jej budeš prodávat maximálně za 30 000 kč a to se načekáš, než se někdo odhodlá jej koupit. Nechci Felicii nějak povyšovat, ale v ČR mají tyto vozy velikou oblibu a to nejen pro dostupný servis, ale i pro vcelku stabilní hodnotu na trhu. Pokud by chtěl Felicii někdo srovnávat s vozy zn. Audi, BMW, Mercedes ze stejného roku, tak nemá dost zdravého rozumu, protože by to bylo jako srovnávat stan a dům.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 24.02.2012 15:11, Něco o feldě
Mám taky feldu rok 99 1.3 40kw na lpg dovoz Itálie. LPg je tam zabudované od r1999 a bylo naní najeto při koupi 70tkm. Mám jí už 4,5roku a teď naní je najeto 148tkm. A za tu dobu jsem doní musel dát jen novou nádž na LPG, protože stará skončila životnost, 2x výměna zadního dílu výfuku, 1x prostřední,2x nové svíčky. Pravidelná výměna oleje po 15tkm. Vyčištění klapky, teplotní čidlo.A teprve až teď jsem měnil komplet brdy v předu, vzadu jen čelisti, vytlučene čepy + nějaké drobné věcy (nějaké těsní u motoru, něco s řadicí pákou tam byla vůla aj.) oprava mě stála 6000Kč i sprací a geometrií.Auto jak jsem ho kupoval mě stálo 65tkč.
Spotřeba po městě je do 9l/100 LPG a po dálnici při ustálené rychlosti 100km/h je 7,25l/100. Zmáho hlediska je toto auto v provozních nákladech nepřekonatelné a do servisu jezdím jen na pravidelné kontroly po 15tkm.
reagovat
blade_cz
počet příspěvků1
datum registrace13.02.2012
Středa 08.07.2015 16:48, RE:
ted ma 221 000, tak vydrzte...
jo a kdybych mel na novejsi vrak, tak koupim :D
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.