0
zpět
 

diskuze k tématu: Škoda Fabia - musí se doplňovat olej do převodovky?

kategorie zařazení tématu: poradna, technické dotazy, česká vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 29.07.2009 19:02, doplnění oleje v převodovce
V té knize je patrně záměna (překlep).Dolévá se po spodní okraj otvoru .
Dolévací a zároveň kontrolní otvor bývá zpravidla jeden a ten samý.Takže jak se píše v odpovědi , dolévejte dokud olej nezačne vytékat.Já to dělám 0,4 l stříkačkou ze "Zdravotních potřeb" a nasazenou cca 10cm hadičkou.Doma v garáži mám montážní jámu, takže nemusím pod autem ležet.Měním olej v převodovce a difernciálu každých 100 000km (v mém případě 2x) protože mám AWD a dávám mu občas "za uši" s přívěsem nebo v terénu.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 29.07.2009 22:50, RE: doplnění oleje v převodovce
salix napsal:
V té knize je patrně záměna (překlep).Dolévá se po spodní okraj otvoru .
Dolévací a zároveň kontrolní otvor bývá zpravidla jeden a ten samý.Takže jak se píše v odpovědi , dolévejte dokud olej nezačne vytékat.Já to dělám 0,4 l stříkačkou ze "Zdravotních potřeb" a nasazenou cca 10cm hadičkou.Doma v garáži mám montážní jámu, takže nemusím pod autem ležet.Měním olej v převodovce a difernciálu každých 100 000km (v mém případě 2x) protože mám AWD a dávám mu občas "za uši" s přívěsem nebo v terénu.
Olej se doplňuje bočním, plnícím a zároveň kontrolním otvorem. K plnění slouží speciální přípravek. V domácím prostředí lze doplnit např. stříkačkou viz. příspěvek výše. Olej Vám však začne vytékat již při doplnění malého množství oleje, protože skříň diferenciálu je již plná. Je zapotřebí provézt vždy po doplnění tohoto množství zkušební jízdu nebo to rozjet na zvedáku. Olej se totiž musí rozstříkat po celé skříni rozvodovky. Tento postup se opakuje dokud nenaplníte potřebné množství. Jinak olej je zapotřebí měnit! Doba životnosti automobilu je myslím dle výrobcecca 5 let. Což je interval pro výměnu.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 30.07.2009 15:17, RE: doplnění oleje v převodovce
fabia2 napsal:
Olej se doplňuje bočním, plnícím a zároveň kontrolním otvorem. K plnění slouží speciální přípravek. V domácím prostředí lze doplnit např. stříkačkou viz. příspěvek výše. Olej Vám však začne vytékat již při doplnění malého množství oleje, protože skříň diferenciálu je již plná. Je zapotřebí provézt vždy po doplnění tohoto množství zkušební jízdu nebo to rozjet na zvedáku. Olej se totiž musí rozstříkat po celé skříni rozvodovky. Tento postup se opakuje dokud nenaplníte potřebné množství. Jinak ole...
Ta životnost automobilu 5 let - to je vtip, ne? To je myšleno jen na Fábii nebo na auta paušálně? A jaká je dle "odborníka" životnost vlaku, autobusu, letadla? Nebo třeba výtahu?
Apropos nikdy jsem nikde neviděl v propozicích výrobce automobilu, že jeho vozidla jsou navržena na např 350 tkm nebo 10 let nebo nejlépe 8000 mh, které považuji za nejsměrodatnější informaci, která se bohužel u osobních automobilů nezjišťuje a lze pouze odhadnout.
reagovat
stréc od piva
počet příspěvků652
datum registrace23.11.2007
Neděle 11.09.2016 23:31, rada odborníka
Dobrý den,

Mohu se zeptat,proč tu radíte oficálně takové nesmysly?

"co se týče manuální převodovky u Škody Fabia a většiny dalších automobilů, tak olejová náplň je doživotní a nemusí se měnit."

měli jste už někdy rozdělanou nějakou převodovku,co skákala třeba 300 000km jen po městě a na originální olejovou náplň?

To mi chcete říct,že když si koupím auto,tak olej v (man) převodovce prostě vyměnit nemusím za celou dobu než auto zešrotuju?
Mám pocit,že když se převodové soustrojí obrousí od usazeného oleje,tak první co bude,tak bude zamítnutá reklamace,že jsme včas nevymyěnili olej...
reagovat
danet - redakce TipCars
počet příspěvků535
datum registrace16.11.2012
Pondělí 12.09.2016 10:21, autor článku
Dobrý den, děkujeme za reakci. Vzhledem ke stáří článku bohužel nemohu nabídnout odpověď autora, neboť pro nás již nepracuje.
reagovat
stréc od piva
počet příspěvků652
datum registrace23.11.2007
Úterý 13.09.2016 09:51, RE: autor článku
danet - redakce TipCars napsal:
Dobrý den, děkujeme za reakci. Vzhledem ke stáří článku bohužel nemohu nabídnout odpověď autora, neboť pro nás již nepracuje.


ok dík za info :)


já dne narazil na další intelektuální radu...ale třeba je to pravda...a já mám staré názory...

"Oleje se dnes v převodovkách obvykle nemění. Tak jako většina dalších součástek vydrží na celou životnost vozu – tedy na 200 tisíc kilometrů. „Pokud převodovka nevykazuje znaky poškození, ani bych se do ní nedíval. Co funguje – na to nesahejte,“ doporučuje Bohuslav Novotný. "

http://www.rozhlas.cz/zelenavlna/motoporadna/_zprava/jezdite-s-rukou-na-radici-pace-nicite-si-prevodovku--1208601
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.