0
zpět
 

diskuze k tématu: Škoda Fabia III 1.4 TDI 66 kW - odkoupit?

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit
Peli
počet příspěvků1
datum registrace14.06.2018
Pondělí 09.03.2020 09:36, Škoda Fabia III 1.4 TDI 66 kW - odkoupit?
Zdravím.
Mohl bych odkoupit služební vůz Škoda Fabia, letos na jaře bude 4 letá, nyní najeto cca 75.000 km za cenu okolo 150.000 Kč, jezdil jsem s ním pouze já. Jednalo by se o vůz pro přítelkyni, nájezd do 10.000 km/rok.
Chtěl bych se zeptat na vaše názory, zda má tento automobil smysl a nebo by bylo vhodnější se poohlédnout po nějakém jiném voze a třeba i trochu levnějším?
Předem děkuji za reakce, Pavel.
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Pondělí 09.03.2020 10:47, RE: Škoda Fabia III 1.4 TDI 66 kW
citace:
reakce na: Peli, 09.03.2020 09:36 (Zdravím.Mohl bych odkoupit slu ...)

Ahoj, motor není moc držák, ale ve tvém případě má málo najeto a je udržovaný. Když připočítám malý nájezd tvé přítelkyně, dává to smysl, ale je třeba vzít v potaz:
- Diesel nemá rád krátké trasy, klesá životnost FAP filtru, EGR ventilu a dalších dílů
- Fábie III do faceliftu trpí korozí uvnitř pátých dveří kolem osvětlení SPZ, je třeba tam dát LED osvětlení, které nemá "bloudivé" proudy, co tohle způsobují. Ve Škodě často něchtejí uznat reklamaci na karosérii, pokud už "reziví".

Jestli přítelkyně jezdí zejména město nebo krátké trasy, doporučil bych vyzkoušet např. Opel Corsa s benzínovým motorem 1.2i/1.4i 2015+. Rychle topí, nevibruje a jako bonus beru útulný interiér, který Fábii posílá někam k bakelitům

Velmi dobře se jezdí i ve Fordu Fiesta 1.25i 2015+. Kdy motor na nájezd 10 000km ročně stačí bohatě a odměnou jsou nízké náklady na provoz. Opět mi připadá interiér jaksi hodnotnější(byť oldschool), než ve Fábii III a spolehlivost je naprůměrná.

Oblíbeným městským vozem je i Renault Clio 1.2i/0.9Tce cca 2015+, kdy oba motory jsou nepřímovstřikové, na váš nájezd stačí i 1.2i 54kw a odměnou je komfortní svezení, nenáročná údržba a dobrá antikorozní ochrana. Mě je příjemné na Cliu i lehké řízení a pedály.

Těch vozů je daleko více, jen jsem se držel přibližně stejného stáří a velikosti. Napadá mě také Fábii si prostě vzít na pár let a pak prodat. Díky malému ročnímu nájezdu bude držet cenu celkem. Uff těžká volba no
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.