0
zpět
 

diskuze k tématu: Proč pohasínají světlomety u Fabie?

kategorie zařazení tématu: poradna, technické dotazy, česká vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 02.02.2010 07:24, Je to normální jev
Jednou jsem při čekání v autorizovaném servisu Škoda na svůj opravovaný vůz vyslechl rozhovor technika servisu a paní, která reklamovala zánovní vůz Škoda Fabia. Popisovala naprosto stejnou závadu a auto jí nebylo ani přijmuto k reklamaci či opravě s odůvodněním, že to je normální jev. Je to prý standardní vlastnost vozu.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 02.02.2010 09:05, světla
Přebíjení je blbost to by sice praskali žárovky ale nepohasínaly by.
1. řemen 2.příliš nízký volnoběh 3. vadná dioda v alternátoru nebo regulátor napětí nebo obojí z toho do budoucna odejde předčasně baterie
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 02.02.2010 11:20,
problém je v tom že el. servo žere mrtě proudu...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 02.02.2010 12:09, RE: světla
Kozař napsal:
Přebíjení je blbost to by sice praskali žárovky ale nepohasínaly by.
1. řemen 2.příliš nízký volnoběh 3. vadná dioda v alternátoru nebo regulátor napětí nebo obojí z toho do budoucna odejde předčasně baterie
Přebíjení je jedna z možností. Kdysi jsem měl š120 a ta na volnoběh měla napětí na baterii 13,5V a při vytočeném motoru až 16,5V, což se projevovalo právě kolísáním svitu žárovek, které kupodivu přepětí vydržely...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 02.02.2010 13:47,
Mě tohle dělají světla jenom když stojím a otočím volantem. Za jízdy nikdy. Všimnu si toho vždycky, když vyjíždím z garáže. Je to fabie 2001 1,4 mpi 44kw
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 02.02.2010 13:56, Mondeo
Me to mondeo delalo taky, pri volnobehu kolisalo kompletni napeti, takze vse co sviti pohasinalo. Prvne to byl regulator, pak odesel znova, za par mesicu, take reklamace a pak odesel cely altik, ale to byl vadny diodovy mustek neboli usmernovaci dioda. Platil jsem 1500 materiar za diodu usmernovaci a 1000 za praci a altik zase jako novy
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 02.02.2010 16:10, RE: Mondeo
mufik.martin napsal:
Me to mondeo delalo taky, pri volnobehu kolisalo kompletni napeti, takze vse co sviti pohasinalo. Prvne to byl regulator, pak odesel znova, za par mesicu, take reklamace a pak odesel cely altik, ale to byl vadny diodovy mustek neboli usmernovaci dioda. Platil jsem 1500 materiar za diodu usmernovaci a 1000 za praci a altik zase jako novy
Souhlas. Měl jsem tentýž problém již 2x. Renault, Ford. Vždy vadná dioda na můstku. Nechal jsem si to opravit v autoelektro servisu. Ten autorisovaný chtěl ihned vyhodit celý alternátor s regulátorem. Rovněž jsem to pořídil do 2500,- Kč.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 02.02.2010 20:09, Vyměnte si baterii za novou
Vyměnte si baterii za novou a přestanou pohasínat
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 08.02.2010 19:49, POZOR!!! Než začnete kupovat akumulátor!!!
Zdravím, jakožto majitel Fábie, musím podotknout jednu věc: ne vždy za "mrkání" světlometů mohou akumulátor či alternátor!

PTÁM SE AUTORA DOTAZU: Není slyšet při běžícím motoru na volnoběh jakoby slabé "kuňkání"? Někdy i při přidaném plynu, nebo když zastavíte na semaforech, začnou mrkat světla a když se zaposloucháte, může být slyšet kuňkání a do jeho rytmu pak mrkají světla.
To totiž zřejmě odešel "snímač úhlu otáčení" a tedy servo posilovač řízení zabírá, i když nemá, na stojícím vozidel, kdy netočíte volantem a to způsobuje vyšší odběr a poté vzniká pohasínání světlometů... Ne vždy za to může hned alternátor! Servo má prostě odběr jako kráva. "Kuňkání" (nevím jak to lépe nazvat, je to prostě nepravidelné puň puň :o) je toho doprovodný zvuk. Bývá dobře slyšitelný.
Rada: zajet na diagnostiku, kde toto snadno objeví. V nejhorším může odejít i servo a to už je ranec...

Pokud je toto v pořádku, pak bych se pídil dále po systému nabíjeí...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 12.02.2010 09:58, RE: POZOR!!! Než začnete kupovat akumulátor!!!
nokunoka napsal:
Zdravím, jakožto majitel Fábie, musím podotknout jednu věc: ne vždy za "mrkání" světlometů mohou akumulátor či alternátor!

PTÁM SE AUTORA DOTAZU: Není slyšet při běžícím motoru na volnoběh jakoby slabé "kuňkání"? Někdy i při přidaném plynu, nebo když zastavíte na semaforech, začnou mrkat světla a když se zaposloucháte, může být slyšet kuňkání a do jeho rytmu pak mrkají světla.
To totiž zřejmě odešel "snímač úhlu otáčení" a tedy servo posilovač řízení zabírá, i když nemá, na stojícím vozidel, k...
Dovolím si doporučení v duchu posledního příspěvku. Než začnete cokoliv kupovat, nejprve PROVEĎTE DIAGNOSTIKU co je vlastně špatně. Proměřit dobíjení je pro zkušeného elektrikáře záležitost na pár minut i s kávou. Někdy mi totiž přijde, že s radami typu "kupte a vyměňte to a to" bez řádné diagnostiky se někam vytratila základní poučka našich dědů "dvakrát měř, jednou řež". U oprav automobilů se sice často setkáte s opraváři/výměnáři, ale je to obvykle nejdražší způsob "oprav"
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 12.02.2010 18:30, RE: POZOR!!! Než začnete kupovat akumulátor!!!
AutoAZ napsal:
Dovolím si doporučení v duchu posledního příspěvku. Než začnete cokoliv kupovat, nejprve PROVEĎTE DIAGNOSTIKU co je vlastně špatně. Proměřit dobíjení je pro zkušeného elektrikáře záležitost na pár minut i s kávou. Někdy mi totiž přijde, že s radami typu "kupte a vyměňte to a to" bez řádné diagnostiky se někam vytratila základní poučka našich dědů "dvakrát měř, jednou řež". U oprav automobilů se sice často setkáte s opraváři/výměnáři, ale je to obvykle nejdražší způsob "oprav"
Tak tak, a právě proto jsme to napsal, u naší Fábie to bylo způsobené úplně něčím jiným, takže ukvapené kupování akumulátoru není na místě. Fábie dosti trpěly právě na snímač úhlu otáčení, takže pořádný mechanik musí vědět na co se zaměřit - ten můj věděl okamžitě a diagnostika mu to potvrdila.
Jak píšete, dobíjení proměří každý mechanik za 5 minut, zrovna tak za 5 minut udělá diagnostiku servořízení a dalších skupin.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 14.02.2010 19:27, RE: bez předmětu
fabia2 napsal:
problém je v tom že el. servo žere mrtě proudu...
mě to dělá taky, hlavně když delší dobu nejedu, auto je studený a vyjíždím z garáže - otáčí se volantem, servo žere a pohasínají přední světla (je to vidět jen za tmy, ve dne, ikdyž se do světel díváte, nejsou ty rozdíly příliž radikální.....za jízdy je pak už klid úplně
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 14.02.2010 19:28, RE: bez předmětu
logins01 napsal:
mě to dělá taky, hlavně když delší dobu nejedu, auto je studený a vyjíždím z garáže - otáčí se volantem, servo žere a pohasínají přední světla (je to vidět jen za tmy, ve dne, ikdyž se do světel díváte, nejsou ty rozdíly příliž radikální.....za jízdy je pak už klid úplně
koukám, toho jsem si ani nevšiml, že pán podemnou popisuje stejný případ - mám také 44kW r.2001 Comfort
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 14.02.2010 19:31, RE: POZOR!!! Než začnete kupovat akumulátor!!!
nokunoka napsal:
Zdravím, jakožto majitel Fábie, musím podotknout jednu věc: ne vždy za "mrkání" světlometů mohou akumulátor či alternátor!

PTÁM SE AUTORA DOTAZU: Není slyšet při běžícím motoru na volnoběh jakoby slabé "kuňkání"? Někdy i při přidaném plynu, nebo když zastavíte na semaforech, začnou mrkat světla a když se zaposloucháte, může být slyšet kuňkání a do jeho rytmu pak mrkají světla.
To totiž zřejmě odešel "snímač úhlu otáčení" a tedy servo posilovač řízení zabírá, i když nemá, na stojícím vozidel, k...
to vaše kuňkání, :) já tomu říkám kňourání a dělá to servo, u naší druhé fabie - novější (2005) je servo tiché a skoro to neslyšíte....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 06.07.2011 00:20, RE: Vyměnte si baterii za novou
MG-RR napsal:
Vyměnte si baterii za novou a přestanou pohasínat
hmmmm pán je véééélký odborník...
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.