0
zpět
 

diskuze k tématu: Problém s bolesti v zádech u Fabie 1

kategorie zařazení tématu: automobilky, česká vozidla
Joe007
počet příspěvků2
datum registrace10.11.2015
Pátek 22.01.2016 00:02, Problém s bolesti v zádech u Fabie 1
Dobrý den,
Chtěl bych se vás zeptat, jestli by jste mi něco neporadili, aby mi tak hrozně neboleli záda , když sedím na sedadle řidiče své fabii 1 (2009) 229000 km. Myslím si, že je už sedačka docela prosezená a proto mě z ní tolik bolí záda, hlavně ve spodní části zad. Nevíte někdo o nějakém zlepšováku? Nebo mám koupit novou sedačku řidiče ? A taky jestli jde koupit výškově polohovací sedačku. Slyšel jsem totiž, že je to u fabie mnohem pohodlnější. Děkuji za veškeré rady a tipy, jak bych si mohl pomoct od té nepříjemné bolesti zad při jízdě.
reagovat
brin
počet příspěvků727
datum registrace28.03.2011
Pátek 22.01.2016 06:54, Sedačky
Sedačky jsou celkem bolestí Fábie. Bez úprav tam pasují třeba sedačky z OII. Nicméně řešil bych to zcela jinak. Koupil bych sedačky z Imprezy WRX a nějak je tam přidělal. Komfort je o pár světelných let jinde. Přední se dají koupit kolem 2000 a něco dáte za přidělání, protože tam úplně nepasují.
reagovat
PetrT
počet příspěvků1076
datum registrace24.05.2009
Pátek 22.01.2016 10:40, RE: Sedačky
brin napsal:
Sedačky jsou celkem bolestí Fábie. Bez úprav tam pasují třeba sedačky z OII. Nicméně řešil bych to zcela jinak. Koupil bych sedačky z Imprezy WRX a nějak je tam přidělal. Komfort je o pár světelných let jinde. Přední se dají koupit kolem 2000 a něco dáte za přidělání, protože tam úplně nepasují.


Projde to technickou? Já pamatuju jak jako mladý ucho jsem implantoval do Fiatu 600D sedačky z Fáva (ano, byl to pokrok a to daleko větší než progres Fabie - WRX.. ) a technickou mi nedali. Je tomu už ovšem 22 let.

reagovat
driver111
počet příspěvků528
datum registrace13.03.2013
Pátek 22.01.2016 10:48, RE: Sedačky
PetrT napsal:
brin napsal:
Sedačky jsou celkem bolestí Fábie. Bez úprav tam pasují třeba sedačky z OII. Nicméně řešil bych to zcela jinak. Koupil bych sedačky z Imprezy WRX a nějak je tam přidělal. Komfort je o pár světelných let jinde. Přední se dají koupit kolem 2000 a něco dáte za přidělání, protože tam úplně nepasují.
Projde to technickou? Já pamatuju jak jako mladý ucho jsem implantoval do Fiatu 600D sedačky z Fáva (ano, byl to pokrok a to daleko větší než progres Fabie - WRX.. ) a technickou mi nedali. Je tomu už ovšem 22 let.


Jo asi projde, já měl normálně skořepiny v autě a nikdo po mě nechtěl ani homologaci. Pravda je to už nějaký pátek a svět se mění
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Pátek 22.01.2016 12:36, Ušít si speciílní potah
Zdravím, F1 jsem měl 7 let a jezdil pravidelně Frýdek-Místek - Brno a záda fakt bolévala. Řešil jsem to polštářkem v berední oblasti - pomáhalo to jen částečně
Jinak mě napadá, nechat si ušít speciální potah na řidičovo sedadlo, kde by byly vystélky, tam kde očividně chybi (bedra, trochu boky). Dnes jsou firmy co šijí na míru potahy, dle mého bych je zkusil oslovit....
reagovat
Giorgio
počet příspěvků814
datum registrace09.05.2007
Sobota 23.01.2016 05:51, RE: Sedačky
brin napsal:
Sedačky jsou celkem bolestí Fábie. Bez úprav tam pasují třeba sedačky z OII. Nicméně řešil bych to zcela jinak. Koupil bych sedačky z Imprezy WRX a nějak je tam přidělal. Komfort je o pár světelných let jinde. Přední se dají koupit kolem 2000 a něco dáte za přidělání, protože tam úplně nepasují.


Sedačky z octavie II jsou jako z louže pod okap. Sedadla jsou v obou autech příšerná a v kombinaci s tvrdými škodováckými podvozky to taková výměna nezlepší. Nevím, jestli zrovna impreza má řešení, každopádně to chce něco o dva řády měkčího. Ona by se dala vyměnit i výplň v těch původních sedadlech, jenže s novým čalouněním to nakonec bude nejdražší varianta a pořád nejméně pohodlná.
reagovat
Zdeny60
počet příspěvků1232
datum registrace08.09.2009
Sobota 23.01.2016 18:38, RE: Problém s bolesti v zádech u Fabie 1
Joe007 napsal:
Dobrý den,Chtěl bych se vás zeptat, jestli by jste mi něco neporadili, aby mi tak hrozně neboleli záda , když sedím na sedadle řidiče své fabii 1 (2009) 229000 km. Myslím si, že je už sedačka docela prosezená a proto mě z ní tolik bolí záda, hlavně ve spodní části zad. Nevíte někdo o nějakém zlepšováku? Nebo mám koupit novou sedačku řidiče ? A taky jestli jde koupit výškově polohovací sedačku. Slyšel jsem totiž, že je to u fabie mnohem pohodlnější. Děkuji za veškeré rady a tipy, jak bych si mohl pomoct od té nepříjemné bolesti zad při jízdě.


Rada a řešení zadarmo: každou hodinu vylez a zacvič si. Navíc se ti vrátí ostražitost a zaženeš únavu z dlouhé jízdy. Měn to pomáhá líp, jak anatomické sedačky.
reagovat
Katy957
počet příspěvků1
datum registrace22.09.2019
Neděle 22.09.2019 20:58, RE: Problém s bolesti v zádech u Fabie 1
citace:
reakce na: Joe007, 22.01.2016 00:02 (Dobrý den,Chtěl bych se vás ze ...)


Mě bolely hodně záda z auta. Nešlo ani o dlouhé trasy, stačilo pár desítek minut a bylo to hrozné. Četla jsem pak https://www.povinneruceni.top/clanky/prirucka-zkuseneho-ridice-dil-2-spravne-sezeni-v-aute/ a trochu se to zlepšilo, ale nakonec stejně pomohl až doktor.
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.