0
zpět
 

diskuze k tématu: fabia RS nebo fiesta ST?

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, jaké palivo vybrat, jaký typ motoru vybrat, automobilky, česká vozidla, německá vozidla, zábava, tuning
mot1988
počet příspěvků1
datum registrace27.12.2015
Neděle 27.12.2015 16:48, fabia RS nebo fiesta ST?
Ahoj, resim jiz delsi dobu dilema o koupi vozu...
Rad bych se tu poradil, uvedu jen, ze me vzdycky fascinovaly rychlejsi hatchbacky a nyni chci konecne jeden poridit! - dodnes mam Felicii sportline 1.6, ale je cas na neco novejsiho a ostrejsiho.

Favorite jsou rozhodne Fabia RS 1.9 a Fiesta ST 2.0.

Prave FRS maji dva kamaradi a nemohou si ji vynachvalit, ja se k ni priklanim i z duvodu, ze mam Skodu proste docela rad. Vezli me v ni parkrat a prijde mi, ze to auto ma neskutecny zatah, jeste potom po chipu! A stale dobra spotreba, to je v dnesni dobe take dulezite. Diesel jsem ale nikdy nevlastnil.

Fiestu ST mi chvali naopak kamarad co vozi Fordy. Dokazal by ji sehnat za solidni penize a pry je to jiny level nez FRS, tak nevim, Skodari rikaji jedno, Fordar rika druhe...
U Fiesty se mi libi, ze je to poctivy benzinovy motor, ale bude stihat FRS? Jeste k tomu treba ocipovane? Proste kdyz bych Fiestu koupil, stihal bych na vyjizdkach kluky ve FRS?

Takze takove je moje dilema, bud poridit doporucovane RS, nebo si nechat vyhodne dovezt ST, ktere ale nevim, jak dobre je auto, navic jich tu moc nejezdi, abych ho mohl nekde vyzkouset...

muj dojem (klidne vyvratte je):

FRS + sila a vykon s chiptuningem, dobra povest, spotreba
FST + spolehlivy motor, podvozek
reagovat
PetrT
počet příspěvků1076
datum registrace24.05.2009
Neděle 27.12.2015 20:54, xxxx xxxxx xxxx
Jako celek je asi Fabia I lepsi auto nez srovnatelne stara Fiesta, zejmena co se tyka zpracovani, ale tahle generace RS nema se sportovnim autem moc spolecneho, vzdyt je to obycejna nafta proboha. A cipovat ten motor je o hubu, uz je to dost stare auto.
Otazku bych spis polozil jinak - budou kamaradi s Fabii I RS stihat tu Fiestu ST? Ja myslim ze ne, rozhodne ne mimo dalnici.
Druha vec je ze pritom ST bude zrat klidne i 2x tolik co to RS.
reagovat
Zvirak
počet příspěvků459
datum registrace09.09.2012
Neděle 27.12.2015 22:07, .
ta Fabia RS má takový zátah jen kvůli své nízké váze. Jak psal petr je to jen "obyčejná" nafta. Zbytek auta Fabia I sportovní neni. A ten motor tak výkonnej taky neni. Oproti ostatnim Fabiim je to ale dělo.
reagovat
brin
počet příspěvků727
datum registrace28.03.2011
Pondělí 28.12.2015 14:45, FRS
FRS je těžká na předek, na okreskách dostane od fiesty ST těžce na prdel. FRS půjde po tečně ven ze zatáčky. Je to takový rychlejší hatchback, ale se sportovním vozem to nemá skoro nic společného. Jasně, není nutné to točit, jede to dobře i při běžných otáčkách, ale do sportovněji založeného vozu prostě nafta nepatří. Kdo někdy vyzkoušel sportovnější benzín, ten to zcela jistě potvrdí.
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.