0
zpět
 

diskuze k tématu: zánovní auto do 200 000 (dálnice i město)

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, jaký typ motoru vybrat, technické dotazy, automobilky, česká vozidla, německá vozidla, japonská vozidla, italská vozidla, typ vozidla, osobní, hybridy, cng, lpg
Bloody
počet příspěvků2
datum registrace01.05.2016
Neděle 01.05.2016 20:55, zánovní auto do 200 000 (dálnice i město)
Dobrý den,

Situace je taková, že musím pořídit nové auto.

Jelikož na něj momentálně nemám hotovost půjde na splátky a proto chci spíše novější, kde je větší jistota, že do něj nebudu muset hned zase sypat.

Denní nájezd je momentálně celkem cca 60km do práce a z práce (30+30). z toho polovina po dálnici.
Dále nájezd navyšují občasné pojíždky po městě na nákup atd. + sem tam nějaký výlet (300km).

Jelikož se ale situace bude brzy měnit a většina jízd bude spíše přes město (Prahu) + pár km po dálnici (5-10), musím počítat i s tím.

V autě jezdím v 90ti% sám a ve zbylých 10ti ve dvou.

Z víše zmíněných důvodů tedy uvažuji o menším autě s nižší spotřebou.
Můj favorit je Škoda citigo 55KW - u té mám ale strach, že v současné situaci kdy bych jí denně honil 60km - navíc i na dálnici (která je tedy stejně pořád ucpaná, tudíž popojíždím v kolonách) , tak by to špatně nesla. Každopádně bych rád slyšel Vaše názory.
Dále mě zajímá, když už bych do ní šel, jestli se vyplatí brát ji na CNG nebo jen benzin.

Dále se mi ještě do hledáčku dostal Opel corsa, Fabie, polo. Hodně sympatická je mi Honda Jazz, u té mě ale mrzí, že dosáhnu max na rok 2011.
Dívám se tedy po menších autech, jelikož je pro mne v tuto chvíli veliké auto zbytečné, ale na druhou stranu mám strach, že nějakého prcka na dálnici strhám..

Každopádně si nechám poradit.

Předem díky za tipy
reagovat
Bloody
počet příspěvků2
datum registrace01.05.2016
Neděle 01.05.2016 21:05, mito
Ještě bych výběr doplnil o Alfu - MiTo - vaše názory ?
reagovat
stréc od piva
počet příspěvků652
datum registrace23.11.2007
Neděle 01.05.2016 21:17, RE: mito
Bloody napsal:
Ještě bych výběr doplnil o Alfu - MiTo - vaše názory ?


přidal bych do výběru Aygo a Pandu,oboje do 200 se daj shenat v akci i uplně novota
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Pondělí 02.05.2016 14:30, Honda Jazz :-)
Ahoj, za mě jednoznačně Honda Jazz v benzínu
- nezničitelný moror
- nezničitelná manuální převodovka
- nízká spotřeba (na rovinatých okreskách bežně pod 5l/100km)
- atmosférický motor tak netrpí popojížedním ve městě, jako turbomotory
- velký a variabilní kufr (sklopné zadní sedačky)




reagovat


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma

podobná vozidla v nabídce:




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.