0
zpět
 

diskuze k tématu: \"Vrzajici\" predni naprava u noveho vozu

kategorie zařazení tématu: poradna, technické dotazy, automobilky, česká vozidla, typ vozidla, osobní
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 29.09.2013 16:32, \"Vrzajici\" predni naprava u noveho vozu
Dobrý den, cca pred tydnem jsem si zakoupila referentsky vuz Skoda Citigo, ktery je v provozu od 02/2013 a ma najeto cca 13tkm. Asi dva dny pozoruji pri dojezdu a plnem dobrzdeni jakesi neprijemne vrzani v momente, kdy se auto po dobrzdeni zhoupne. Zvuk jde zepredu a zni asi jako nefunkcni tlumice u nasi 10 let stare fabie. Zarazi me to, protoze auto je jen par mesicu stare a vubec nevim, o co by se mohlo jednat a zda s tim jezdit do servisu. Jako zena tomu vubec nerozumim, proto se obracim s otazkou na vas. Predem dekuji za odpoved.
reagovat
David V
počet příspěvků2054
datum registrace16.05.2007
Pondělí 30.09.2013 10:10, RE: \"Vrzajici\" predni naprava u noveho vozu
nepřihlášený uživatel napsal:
Dobrý den, cca pred tydnem jsem si zakoupila referentsky vuz Skoda Citigo, ktery je v provozu od 02/2013 a ma najeto cca 13tkm. Asi dva dny pozoruji pri dojezdu a plnem dobrzdeni jakesi neprijemne vrzani v momente, kdy se auto po dobrzdeni zhoupne. Zvuk jde zepredu a zni asi jako nefunkcni tlumice u nasi 10 let stare fabie. Zarazi me to, protoze auto je jen par mesicu stare a vubec nevim, o co by se mohlo jednat a zda s tim jezdit do servisu. Jako zena tomu vubec nerozumim, proto se obracim s otazkou na vas. Predem dekuji za odpoved.


Předpokládám, že takto staré auto je v záruce, takže objednat se, přijet a předvést. Online lze těžko identifikovat závadu tohoto typu.
reagovat
citigo
počet příspěvků1
datum registrace02.10.2013
Středa 02.10.2013 12:29, RE: "Vrzajici" predni naprava u noveho vozu
Ano, tak jsem učinila, neboť auto má prodlouženou 4 letou záruku, ale cituju technika autorizovaného servisu "jo tohle myslíte? no tak co cekate od auta stredni tridy, to je normalni".. Mi to tedy ale normalni neprijde, chapu, ze auto nemuze byt zcela odhlucnene, ale vsadim se, ze tento vrzajici zvuk pri kazdem zastaveni opravdu neni normalni u zanovniho vozu... A jako bonus mi v servisu odreli zrcatko....
reagovat
David V
počet příspěvků2054
datum registrace16.05.2007
Středa 02.10.2013 13:38, RE: "Vrzajici" predni naprava u noveho vozu
citigo napsal:
Ano, tak jsem učinila, neboť auto má prodlouženou 4 letou záruku, ale cituju technika autorizovaného servisu "jo tohle myslíte? no tak co cekate od auta stredni tridy, to je normalni".. Mi to tedy ale normalni neprijde, chapu, ze auto nemuze byt zcela odhlucnene, ale vsadim se, ze tento vrzajici zvuk pri kazdem zastaveni opravdu neni normalni u zanovniho vozu... A jako bonus mi v servisu odreli zrcatko....


Citigo není vozem střední třídy, takže těžko říct, co technik sdělením vlastně myslel. Pak se nabízí druhá možnost, nechat si závadu nalézt jinde (ano, bohužel za své) a s tím písemným popisem závady znovu zavítat do Škody a dožadovat se nápravy v rámci záruky. Možná si budete muset s sebou vzít někoho "ramenatějšího". Tím myslím někoho, u koho budou vidět, že jej neopijí rohlíkem a myslí to vážně. Mně docela pomáhalo klidné jednání za použití pádných argumentů přímo s vedoucími, pokud jsem se nebyl schopen svého domoci u řadových pracovníků.
Na zrcátko pak doporučím nákup pasty TEMPO v řádu několika desetikorun, není sice všemocná, ale se škrábanci a lakem umí neuvěřitelné věci.
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.