0
zpět
 

diskuze k tématu: pískání z motorového prostoru

kategorie zařazení tématu: poradna, technické dotazy, automobilky, česká vozidla, typ vozidla, osobní
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 03.06.2014 06:11, pískání z motorového prostoru

vozidlo: Škoda Citigo robotická převodovka
rok výroby: 2012
palivo: benzin
výkon v kW: 55
kód motoru: EA 211

popis závady: po nastartování studeného motoru se nadnormálně všechno klepe, drnčí okna, vycházejí z celého auta divné zvuky...ale jede a řadí a brzdí normálně.Po zahřátí na provozní teplotu při volnoběhu píská. jako oscilátor na cca 8kHz, po mírném našlápnutí plynu toto pískání přestane.Po vytočení na omezovač - 4000ot. a odstavení tam něco zadrnčí, zavibruje.V autorizovaném servisu za den práce nic nenašli, spolupracují s tech podporou v M.Boleslavi a druhý den nic.Auto je v záruce , náběh 17800km.Spotřeba beze změny,hlučnost a vibrace nestandardní.
u

kód chyby určené na diagnostice: nic

typ diagnostického přístroje: -

kroky učiněné pro odstranění chyby + následky: všechno co se dalo rozdělali a prohlédli a opětovně složili - filtr,volnoběžku na alternátoru, výfuk, hadice jestli nesají falešný vzduch....ten zvuk je ale spíše z elektroniky - dle mého názoru.S autem jezdí žena do práce, a postupní zhoršování ani nezaznamenala, až jsem s tím jednou jel já a zjistil jsem tu změnu k horšímu. Předpokládal jsem,že v automatu to bude blondýnám odolné a navíc v 17800km akorát zajeté....
reagovat
radek.slivaFB
počet příspěvků181
datum registrace16.03.2013
Úterý 03.06.2014 07:13, piskani
Nevim jestli tento motor ma egr ventil ale ja si pamatuju ze mi to piskalo taky na volnobeh, jekoliz to je egr radne otevreny...po vycisteni to prestalo
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.