0
zpět
 

diskuze k tématu: Servisní kampaně automobilek se rozbíhají

kategorie zařazení tématu:
David V
počet příspěvků2054
datum registrace16.05.2007
Čtvrtek 18.10.2012 14:00, Pokušení
Měl jsem kdysi pokušení nechat auto zkontrolovat. Četl jsem: Jarní prohlídka jen za 99,-, ale pak jsem si přečet, že mi zkontrolují, že světla svítí, stěrače stírají, ostřikovače ostřikují a klakson troubí. To přece vidím sám, to mi nemusí hlásit.
Po pravdě si kapaliny umím dolít sám, destičky, kotouče, stav manžet a přilehlých částí se překontroluji při výměně gum. Klimatizaci řeším, až přestane chladit a spaliny mi naposledy měřili na STK. Nechci si nechat kazit den tím, že si bude technik myslet, že by bylo dobré vyměnit brzdy a katalyzátor, dolije mi půl litru oleje za 250 Kč a litr vody do ostřikovače za 80 Kč, navíc těžko říst jestli ještě letní nebo už zimní.
Možná je to pro někoho užitečné, ne však pro mě.
reagovat
Koloss
počet příspěvků639
datum registrace19.09.2008
Čtvrtek 18.10.2012 15:11, RE: Pokušení
Ty (a já taky a mnoho dalších tady) jsi exot, který autům rozumí nadstandardně a většinou se o auto dokáže postarat. Ale je mnoho lidí, kteří zjistí, že je v autě rozvodový řemen, až když praskne. Pro ty jsou tyhle služby šancí, jak zabránit největšímu průseru.

V soupisu chybí určitě i další akce, Ford má prohlídku za 149 korun a je tam

VNĚJŠÍ KONTROLA - činnost vnějšího osvětlení, opotřebení stěračů, stav karoserie

VNITŘNÍ KONTROLA - test autobaterie, koncentrace nemrznoucí směsi, stav náplní ostatních kapalin, funkce termostatu a chlazení motoru, stav kabelů a hadic v prostoru motoru.

KONTROLA PODVOZKU - opotřebení brzdového systému, stav výfuku, kulových čepů, ramen, kabelů a přívodů paliva, stáří a opotřebení zimních pneumatik, stav antikorozní ochrany podvozku.
reagovat
Petr S
počet příspěvků1250
datum registrace28.11.2008
Čtvrtek 18.10.2012 16:48, RE: Pokušení
Kdo autům nerozumí, tak tomu by mělo stačit jezdit na garančky a STK ne?

Jak ti tady za těch 149 kč pomůžou třeba s tou výměnou rozvodového řemenu?
reagovat
Koloss
počet příspěvků639
datum registrace19.09.2008
Čtvrtek 18.10.2012 17:27, RE: Pokušení
Na ty garančky většina majitelů ojetin nejezdí kvůli ceně, nehledě na to, že když už auto stejně není v záruce, tak tam přece jezdit "nemusí". No a prohlídka za 149 korun je metoda, jak dostat takového zákazníka do servisu. Pak bych očekával, že se technik bude s majitelem bavit a pokud bude rozumný, tak probere údržbu auta obecně a dojde i na takové věci jako jsou rozvody.
reagovat
Pepe
počet příspěvků1133
datum registrace09.05.2007
Čtvrtek 18.10.2012 17:47, RE: Pokušení
Koloss napsal:
Na ty garančky většina majitelů ojetin nejezdí kvůli ceně, nehledě na to, že když už auto stejně není v záruce, tak tam přece jezdit "nemusí". No a prohlídka za 149 korun je metoda, jak dostat takového zákazníka do servisu. Pak bych očekával, že se technik bude s majitelem bavit a pokud bude rozumný, tak probere údržbu auta obecně a dojde i na takové věci jako jsou rozvody.


Já do autorizáku jezdím. Vtip je v tom, že aby zjistili stav kotoučů, musí sundat kola. Tak potom jen nandají místo letních z5 zimní. V rámci prohlídky je to levnější než v pneuservisu a pohodlnější než na dvoře. Ano, jsem líný
reagovat


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.