0
zpět
 

diskuze k tématu: GLB nebo Tarraco? Vybíráme zánovní SUV s pohonem všech kol

kategorie zařazení tématu: německá vozidla, německá vozidla
Jerry1122
počet příspěvků123
datum registrace16.02.2018
Pátek 08.01.2021 11:53, Mb vs seat
Za mě rozhodně MB. U rok starého auta za příplatek v průměru cca 200tis. je u MB mnohem větší komfort (odhlučnění, sedadla, nepoměrně lepší infotainment, kvalita zpracování interiéru atd...). Jsou to jen drobnosti, ale udělá to dost pocitově a když to jde na firmu tak těch 200k navícuž není tolik.
Motor bude výkonově plus minus stejný, u MB opět jen lépe odhlučnený. A pokud se nemýlím tak Seat má dvojspojkovou převodovku a MB má hydroměnič, což mi přijde jako příjemnější převodovka než dvojspojka.
reagovat
wumpy
počet příspěvků69
datum registrace26.02.2010
Pátek 08.01.2021 13:51, Běž je vyzkoušet a uvidíš.
Na tyto auta byl někde i srovnávací test. Co se Seatu týče 2.0 TDI 110kW je označovaný jako dynamicky podprůměrný, kdy jej někteří majitelé nechali načipovat - udávají podstatně lepší odezvu na sešlápnutí plynu. 2.0 TDI 140kW označují za podstatně lepší. Loni na podzim do Tarraca začali montovat 2.0 TDI 147kW (zřejmě někde označovaný jako EVO), který je hodnocený velice slušně. I samotný motor jak vidíš má více variant. Prodejce se samozřejmě chce zbavit skladovek. Chce to vyzkoušet a srovnávat, co bude vyhovovat mně, nemusí tobě a zase naopak.
reagovat
TomasB
počet příspěvků401
datum registrace11.02.2019
Pátek 08.01.2021 21:35, RE: Mb vs seat
citace:
reakce na: Jerry1122, 08.01.2021 11:53 (Za mě rozhodně MB. U rok staré ...)


GLB má 8°dvouspojku. Srovnávat MB s něčím jiným bych si netroufal.
reagovat
LiborMB
počet příspěvků13
datum registrace01.12.2016
Středa 13.01.2021 10:46, Rozhodne si kupec
Měl jsem možnost si GLB kousek vyzkoušet a projet se, jako majitel několika MB.Je věcí názoru a pohledu co kupec očekává.Hodnocení lepších parametru nebo vlastnosti, stále vlastníme od koncernu VW Tiguan,myslím asi nejpovedenější SUV od koncernu bohužel s podvodným software na motoru.Velký rozdíl bude ve vlastnostech 4 matic je full time ale koncern u těchto vozu používá part time, výhody a nevýhody si zas musí nastudovat a zvolit sám kupec.Design vozu záleží zas na vkusu!Někdy mi připadá,že v koncernu někdo ukradl všechna křivítka, tak ,,vysekané,, auta nejsou moje parketa.Co však mohu dokázat ,že oblé tvary umyjete za par minut ale tyhle ,,ingoty,, NE!S tím si tedy neporadí ani myčka (vyzkoušeno a ověřeno).GLB navíc představuje zcela novou generaci a to SEAT nemůže (koncern by to nedovolil),vlastně Tiguan v jiném kabátě a v prodloužené verzi.Tedy 14 let starý základ, pravda je,že řádně odzkoušený.MB je také určitě napřed v zavádění různých technik.Moje volba by byla určitě padla na MB a to nejen pro špatné zkušenosti s koncernem.

p.s. vite,že na MB NIKDY nemůže přestat fungovat brzdové světlo?
reagovat
JEEPakCZ
počet příspěvků40
datum registrace14.02.2020
Středa 13.01.2021 12:56, Seat Tarraco
Za mě rozhodně Seat, ještě lépe bych se podíval po Škodě Kodiaq kvůli dostupnosti. Na Seat máš milion dostupných náhradních dílů za rozumnou cenu, to stejné na Kodiaqa. Pokud to auto budete používat pouze na reprezentaci firmy a jízdu z bodu A do bodu B tak Seat. M-B bude dražší na provoz
reagovat
LiborMB
počet příspěvků13
datum registrace01.12.2016
Středa 13.01.2021 18:17, SERVIS MB
Jistě každý prodejce zájemci vysvětli co je ISP ,tedy integrovaný servisní program po dobu 6ti let a tuším 125 tis.km který je ZDARMA.Obsahuje celý servisní program včetně práce a materiálu.Jediné co mi koncern dal zadarmo byla káva.
reagovat
TomasB
počet příspěvků401
datum registrace11.02.2019
Čtvrtek 14.01.2021 23:24, RE: SERVIS MB
citace:
reakce na: LiborMB, 13.01.2021 18:17 (Jistě každý prodejce zájemci v ...)


U MB je kafe samoobslužné a k němu snídaně Servis zdarma je do 125tkm nebo 6 let, co nastane dříve. Mám pocit, že to je ceníková položka, ale já to k autu dostal jako bonus. Netuším, jestli to dostává každý, ale k autu za 2,5M to přibalili A je to fajn. Mám najeto 50tkm a neplatil jsem zatím ani korunu. Kamarádovi z ciziny jsem domlouval servis jeho GLK v mém servisu a když jsem viděl jeho fakturu, tak jsem se nestačil divit. V pozitivním smyslu. MB má docela dobrou politiku, kdy materiál nemají nesmyslně přepálený, ale za lidové ceny. Třeba litr oleje za, podržte se, 290,- bez DPH. Zimní směs do ostřikovače 15,- za litr, AdBlue za 8,-/litr, ceny filtrů za pár korun. Prostě za běžný materiál nechtějí nesmysl. Takže ceny oleje, filtrů, kapalin a podobně, velmi mile překvapí. Cena práce zhruba 2000,-/hodinu. Ale úkony mají jasně definovaanou dobu a není to nic hrozného. Když to porovnám s Fordem, tak minulý týden jsem na jednom autě nechával dělat 60tkm servis a olej + filtry a práce přes 9 tis. Neuvěřitelné, ale ani Mercedes si tolik nevezme! Smrtelně vážně.
reagovat
TomasB
počet příspěvků401
datum registrace11.02.2019
Čtvrtek 14.01.2021 23:29, RE: RE: SERVIS MB
citace:
reakce na: TomasB, 14.01.2021 23:24 (U MB je kafe samoobslužné a k ...)


Plus záruku na MB mám v ceně auta 4 roky bez omezení km. U Fordu jsem připlácel za 5 let s limitem 120tkm.
reagovat
LiborMB
počet příspěvků13
datum registrace01.12.2016
Pátek 15.01.2021 08:37, RE: RE: RE: SERVIS MB
citace:
reakce na: TomasB, 14.01.2021 23:29 (Plus záruku na MB mám v ceně a ...)


Samozřejmě vím, také to využívám, jsou to časté omyly lidi co servis MB neznají, navíc aftermarket je i kolikrát dražší než orig.díl.Netušil jsem jakou šílenou cenovou kalkulaci mají např u Renaultu.Některe díly i ,,set,, násobně dražší než kde jinde.Ověřeno vlastní zkušeností!!!!Dnes zastávám názor ,že jen boháči si mohou dovolit udržovat starší Renault v provozu.

Hlavně jsem chtěl poradit zájemci o koupi MB,v žádném případě jak píše autor ,,dlouhá zkušební jízda,,.Omyl !!!!!Vozidlo řádně převzít na zápůjčku a třeba na 3 dny.Neznám genia za volantem který za 45min jízdu odhadne všechny své požadavky na budoucí auto.A hlavně se nebát a vyzkoušet vícero prodejců!!!!
reagovat
ctverak
počet příspěvků255
datum registrace01.08.2007
Pátek 15.01.2021 10:06, RE: RE: RE: RE: SERVIS MB
citace:
reakce na: LiborMB, 15.01.2021 08:37 (Samozřejmě vím, také to využív ...)


S tím Renaultem nevím, rodiče měli Lagunu a co vím, tak autorizák měl zhruba stejné ceny jako konkurence.

S tím půjčením ojetého auta na vyzkoušení na několik dní bych chtěl vidět kde na to přistoupí, možná až po zaplacení celé kupní ceny
reagovat
LiborMB
počet příspěvků13
datum registrace01.12.2016
Pátek 15.01.2021 11:00, Zápujčka vozu
Je to zcela normální,proto má prodejce předváděcí vozy!!!Ověřeno nákupem cca 6x za dobu nákupu nových aut a soukromě.A děkuji za reakci na Renaulta a konkrétně na Lagunu!!!Sám jsem ji vlastnil a šok za plastový držák v masce (plast cca 10x 10mm) 1800,.kč a srovnatelné ceny ANO,brzdové kotouče na předek cca jen o 300 dražší než na MB W140 300,to je pravda.Co vám mohu předložit byl nákup odpadní trubičky z R19 turbo diesela odvod do olejové vany, kdy mi prodavač sdělil že stojí 14 000,.Když jsem v mátohách odcházel na parkoviště tak za mnou s omluvou vyběhl, že se spletl,řekl, že uvedl cenu na benzínové turbo.Ta moje na naftu stala 16 000!!!!Když jsem trubičku demontoval a zanesl na firmu co vyrábí zakázkové hadice a trubky zda to dokáží vyrobit, tak se technik chytal za hlavu při objednávce za jeden kus!!!Pane to vás ta trubička ale vyjde na 3000!!!Málem jsem ho zulíbal radostí.Jen pro info závada mého auta po nájezdu cca 250tis km byla, že vždy na dlažbě zůstala skvrna od oleje.Poslední příklad byla závada na převodovce!Vadný synchron mezi 2-3 už nevím úplně přesně ale kamarád mechanik mě doporučil at koupim komplet po 3 a převodovka bude jak nová.Z opatrnosti jsem se zeptal na odhadovanou cenu opravy a dílu a on mi ukázal zaslané díly z Japonska na TOYOTU celica (stejná oprava) a i poštovným za cca 6 tis za první synchron.Po návštěvě Renaultu v Ústí jsem si nechal vytisknout zálohovou fakturu na cca 40 tis s doplatkem dalších 35 tis až díly dojdou.Tím jsem se značkou Renault skončil.Rešeno nákupem funkční převodovky z havarovaného vozu.

Vždy zde přispívám pouze z vlastním názorem a zkušeností!!!A pokud máte zájem rád Vám poskytnu např foto z pobřeží německa když jsem kupoval nove Ečko před asi 3 lety.Prodejce s tím neměl sebemenší problém vůz zapůjčit.A to jsem nebyl ,,věrný,,zázkazník či něco podobného.Tam se i ukázalo, že pro delší cestování je lepší vzduch.podvozek což půjčený vůz neměl a tak jsem ho vrátil s odkazem, že je nevhodný.S tím také počítají.Proto tvrdím, pokud prodejce nechce vůz zapůjčit např přes víkend ani nekupovat!!Stejnou zkušenost mám s nákupem škoda YETI,zápůjčka není výsadou prémiové značky.
reagovat
Jerry1122
počet příspěvků123
datum registrace16.02.2018
Pátek 15.01.2021 11:26, RE: Zápujčka vozu
citace:
reakce na: LiborMB, 15.01.2021 11:00 (Je to zcela normální,proto má ...)


S cenama servisu můžu potvrdit. Mám porovnání audi vs. Ford. Auto od audi s dvojnásobnou cenovkou než u forda, u forda jsem měl navíc slevu na díly 20% a přesto mě vychází servisování u audi levněji a servis je na jiném levelu (i když to je hodně o lidech, např. audi jarov naprostá nespokojennost, už tam nejezdím). Ten rozdíl nebyl sice velký, ale řádově třeba u oleje a filtrů jsem u forda přeplácel cca 2.000kč.
S tím půjčením auta na víc dní, to jsem taky nevěděl, já to dělal tak, že jsem si vzal to auto na víkend prostě z půjčovny . Ona je spousta věcí na co má kupující nárok, sám o tom neví a prodejce mu to nenacpce protože je to stojí peníze.
reagovat
ctverak
počet příspěvků255
datum registrace01.08.2007
Pátek 15.01.2021 11:43, RE: Zápujčka vozu
citace:
reakce na: LiborMB, 15.01.2021 11:00 (Je to zcela normální,proto má ...)


No s tím půjčením auta jsme si asi nerozuměli, modely které se v danou chvíli vyrábí se většinou půjčit určitě dají, ale rozhodně není u nás obvyklé půjčení konkrétní ojetiny o kterou máte zájem. Někdy i 30min zkušební jízda je velký problém.

Mám zkušenosti s autorizovanými i garážisty na škodovky a mnohdy je ten autorizák levnější než garážista. V autorizovaném servise mají normovanou dobu na danou opravu a garážista si při opravě vyřídí mezi tím 10 telefonátu a hodinovka už taky není co bývala.
reagovat
LiborMB
počet příspěvků13
datum registrace01.12.2016
Pátek 15.01.2021 11:56, Nárok
Nevím zda to je nárok, ale vždy věcí domluvy.Nárok na slevu vozu nebo zimní pneu zdarma taky není a přesto ji spousta zákazníku dostane.Jako prodejce nevím zda bych Vám zapůjčil auto v úterý ,když mám domluvené 3 možné zájemce,ale nevidím jediný důvod převzít auto v pátek a v pondělí vrátit.Navíc ,,předváděček,,má prodejce vždy několik, nárok ,,nevím,, dobrá vůle dobrého prodejce ANO.A plácat nesmysly až auto zaplatíte sem nepatří, vždy dostane vůz náležitě pojištěný a o zapůjčení sepíšete řádnou smlouvu a v ní i uvedené smluvní podmínky.
reagovat
LiborMB
počet příspěvků13
datum registrace01.12.2016
Pátek 15.01.2021 12:02, RE: RE: Zápujčka vozu
citace:
reakce na: ctverak, 15.01.2021 11:43 (No s tím půjčením auta jsme si ...)


Samozřejmě v dotazu bylo nový nebo ojety vůz, v MB je tvz.CarStore a ty pokud to jde dodržuji stejné podmínky, tedy i zapůjčení.Uvedené vozy VLASTNÍ.Nepřepokládám,že se tazatel ptal na nakup 3 leté ojetiny, bazar málokdy vlastní, většinou je prostředníkem.
reagovat
KoobaS
počet příspěvků1008
datum registrace23.04.2014
Pátek 15.01.2021 14:32, RE: RE: Zápujčka vozu
citace:
reakce na: ctverak, 15.01.2021 11:43 (No s tím půjčením auta jsme si ...)


Já mám asi rok starou zkušenost s autorizákem Renaultu v Brně a byl jsem celkem příjemně překvapenou cenou. Ta byla rozhodně lepší než na servis koncernu, Opelu, nebo Chevroletu, které máme na firmě taky. S prémií zkušenost nemám, faktury od Volva se mi do ruky nedostanou.
Bohužel to u některých dílů, které jsou dostupné jen v autorizáku bývá tak, že když se začnou tenčit skladové zásoby, tak vyletí cena vzhůru - obvykle to platí pro už starší vozy. Taky mám takovou zkušenost, na benzínové alfě 147 jsem potřeboval vyměnit vlnovec. Ten je v originále v jednom dílu s 2 katalyzátory a nový origo díl stál okolo 50 tisíc bez daně. Ale i v autorizáku zvládli špatný vlnovec odříznout a nahradit novým aftermarketem...
reagovat
TomasB
počet příspěvků401
datum registrace11.02.2019
Pátek 15.01.2021 16:06, RE: Zápujčka vozu
citace:
reakce na: LiborMB, 15.01.2021 11:00 (Je to zcela normální,proto má ...)


Ve 2019 jsem vybíral, co si koupím místo Mondea. Postupně jsem všechno tak nějak odpískal a po pěkně strávených 4 dnech s BMW 540i, které jsem dostal se 100km na tachometru a registrací den před vyzvednutím auta, jsem si myslel, že ho objednám. I jsem už měl doladěnou specifikaci s prodejcem. Na poslední chvíli měl kamarád ukecal, abych vzal Mercedes na milost a alespoň se na salon zašel podívat. Dopadlo to tak, že mi hned nacpali E350d, kterou měli jako předváděčku. Během první půl hodiny jsem se rozmýšlel, jestli jim to nezajedu rovnou vrátit, když jsem ještě stále v Hradci. Z ovládání, které má jinou filozofii, jsem byl nevrlý a nemohl jsem ani najít tempomat. Nakonec jsem to neudělal, dojel domů, dal si kafe a otráveně jsem si řekl, že když už to mám půjčený, že se teda pojedu projet. A ono se mi to nějak začínalo postupně líbit, v dalších dnech jsem zjistil, že jiné ovládání není vůbec špatně, ale naopak lepší. Jen to prostě Mercedes dělá jinak. No a 4. den jsem to přišel vrátit a rovnou jsem udělal objednávku na E400d 4matic T-modell. Respektive to hned nebylo úplně hned, ale ještě jsme s prodejcem řešili výbavu, provedení dekoru, barvy interiéru, jaké sedačky,... Tuším asi 2 dny jsme to ladili, cenovka se vyhoupla skoro na dvojnásobek základu a objednal jsem. Což jinými slovy znamená jen to, že pošlou zálohovou fakturu s finální specifikací, finální cenou a zálohovou částkou. Během půl hodiny z účtu odešlo 100K zálohy a pak 5 měsíců čekání. Chudáka prodejce z BMW málem trefilo, když jsem mu řekl, že jsem nakonec vzal Mercedes, protože mi přišel lepší a za stejné peníze více muziky. Doslova. Lepší výbava (víc výbavy), 4 roky záruky bez omezení km, zdarma servis 125tkm nebo 6 let (co nastane dříve). Rozdíl v ceně obou aut byl 2 tis. a Mercedes se výrazně více pochlapil výbavově, zárukou i servisem za stejné peníze. A ještě jsem měl z auta opravdu lepší pocit. Oboje jsem měl na 4 dny a s každým jsem najel okolo 1000km. A to už člověk něco pozná. Takové ty "zkušební" jízdy na půl hodiny jsou naprosto o ničem. Třeba Subaru jsem z úvah rovnou vyškrtnul, protože právě zapůjčení auta nebylo možné. Ale ono by to stejně nedopadlo, protože Outback se prostě nemůže měřit s E400d. Takže mě to ani nemrzelo.
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.