0
zpět
 

diskuze k tématu: Altea, C-Max, nebo Astra kombi?

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, německá vozidla, německá vozidla, americká vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 08.07.2009 06:37, doporučení
Je tomu půl roku co jsem z důvodu přírustku do rodiny řešil stejný problém a mezi adepty jsem měl i tyto tři auta.
Jelikož jsem přesedlával ze značně silnějšího auta řešil jsem pouze verze 100Kw a více.
Altea - celkem hezká z venku, ale interier katastrofa a na koncernové 103Kw motory nejsou dobré reference.
Astra caravan se 110Kw dieslem skoro nebyla k sehnání a vybírat ze dvou nebo tří kusů které byly momentálně v nabídce........
Nakonec jsem skončil u Cmax 2,0TDCi rok 05 kromě navigace plná výbava včetně kůže. Najeto 90tkm. Vyměnil jsem zadní tlumiče, dal nové letní 18" pneu absolovoval STK a se vším všudy auto vyšlo na 250tisíc. Zatím najeto 15tisíc a bez problémů. Mohu tedy jedině doporučit.
S motory 1,6d 80Kw zkušenost nemám. Někdo je chválí a jinde jsem zase četl že v těchto větších vozech již pracují na hranici možností. Vyplatí se těch pár korun ročně obětovat za 2,0
Hodně štěstí
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 08.07.2009 13:25, Ručení
Nechápu, že se v této době někdo zabývá rozdílem v povinném ručení mezi katagoriemi do 1850 a do 2500 ccm. Rozdíl je přibližně 2000 za rok (často i méně), při placení čtvrtletně je to 500. Za čtvrt roku vyjedete 5x nádrž a pokud jezdíte hodně tak vícekrát a 500 korun je v tomto pohledu zanedbatelná položka. Nepotřebuju zbytečně výkonný motor, ale přílišné šetření je špatné. Spotřeba většinou není výrazně vyšší (často stejná - motor tahá pořád to samé auto), jen je tam možnost přidat, když je potřeba. A to bývá často otázka bezpečnosti, třeba při rychlejším a kratším předjíždění.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 08.07.2009 14:42,
Zajímalo by mě, co lidi přiměje uvažovat nad koupí zvýšeného hatchbacku nižší střední třídy (Golf +, C-Max, Altea a spol.). Jediné plus co mě napadá, je o trošku lepší výhled. Prostorově vyjdou na stejno s kombíkem modelu ze kterého vychází a jízdní vlastnosti jsou mnohem horší...
Každopádně, nedávno sem řešil podobný problém, se přesně stejným obnosem peněz. Nakonec mi před domem parkuje Mondeo kombi TDCi Ghia. Garantovaný původ, téměř výborný stav (musím zaklepat), prostě štěstí na kus. Chce to sice mít pár známostí a trochu více času, ale nebudete litovat.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 08.07.2009 15:47, Volba
Motor pro takové auto určitě minimálně 100 kW, naložíš to krámama, zapneš klimu a těch ušetřených pár korun za ručení budeš litovat a spotřeba Tě vyjde +/- na stejno. Pokud nemáš bonusy, tak je sice rozdíl mezi 1.8 a 2.0 několik tisíc ročně, ale existují pojišťovny, kde se pojišťuje dle výkonu.
Já přesedlal z 1.8 ve Vectře A na 2.5 v Mondeu III a je to příjemné svezení a těch 1800 Kč/rok na ručení a o cca 1,5ltr vyšší spotřeba při nájezdu 10 tkm/rok mi žíly netrhá. A do nafty bych v osobáku nikdy nešel, tím méně do ojeté od anonymního prodejce. On totiž každý prodej ojetiny má nějaké pozadí a důvod.
Co se týká velikosti automobilu, tak k tomu se nebudu vyjadřovat. Jsem silně konzervativní a jediný přípustný kompromis je liftback, nejlépe však sedan, který uznávám, že je málo praktický. A ze zkušenosti vím, že nezáleží na velikosti automobilu, když se jede na dovolenou, tak je vždycky plné. Kamarád se koupil Galaxy a 3-členná rodina se do něj nemohla vejít.
Moje rada je: Lidi nevozte tolik krámů, nebudete spolu zbytečně celej rok vláčet plechy.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 08.07.2009 18:02, RE: bez předmětu
wimmer_day napsal:
Zajímalo by mě, co lidi přiměje uvažovat nad koupí zvýšeného hatchbacku nižší střední třídy (Golf +, C-Max, Altea a spol.). Jediné plus co mě napadá, je o trošku lepší výhled. Prostorově vyjdou na stejno s kombíkem modelu ze kterého vychází a jízdní vlastnosti jsou mnohem horší...
Každopádně, nedávno sem řešil podobný problém, se přesně stejným obnosem peněz. Nakonec mi před domem parkuje Mondeo kombi TDCi Ghia. Garantovaný původ, téměř výborný stav (musím zaklepat), prostě štěstí na kus. Chce ...
A to máme chápat jako výhru? Mondeo?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 08.07.2009 20:19, RE: Volba
David V napsal:
Motor pro takové auto určitě minimálně 100 kW, naložíš to krámama, zapneš klimu a těch ušetřených pár korun za ručení budeš litovat a spotřeba Tě vyjde +/- na stejno. Pokud nemáš bonusy, tak je sice rozdíl mezi 1.8 a 2.0 několik tisíc ročně, ale existují pojišťovny, kde se pojišťuje dle výkonu.
Já přesedlal z 1.8 ve Vectře A na 2.5 v Mondeu III a je to příjemné svezení a těch 1800 Kč/rok na ručení a o cca 1,5ltr vyšší spotřeba při nájezdu 10 tkm/rok mi žíly netrhá. A do nafty bych v osobáku nik...
Ale no tak... Když budeš mít 2 malé děti, tak poznáš, že vozit s sebou některé "krámy" je skoro nutnost... Takže: pro syna motorku (odrážedlo) míč na fotbal, pro dceru kočárek s panenkou, pro oba (občas) kolo, pořád náhradní oblečení, gumovky, pláštěnky, pár lahví vody (na pití i omytí při nehodách), deku, nějaké ty potřeby pro auto - a ejhle, do kombíku se to vejde nejlíp, a navíc se to nejlíp hledá. Navíc se pod 5. dveře schováš, když prší, a potřebuješ věci naložit, vyložit, nebo děti posadit a odbahnit a převlíct. Liftback je hezkej, ale nebuď, prosím, jako Kylie, že nejlepší je cupka, protože se její karoserie nejmíň kroutí. Každý auto má svý využití, nemusíme všicí jezdit v SUV...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 09.07.2009 21:33, RE: bez předmětu
T.J. napsal:
A to máme chápat jako výhru? Mondeo?
Ne, já sem poukazoval na to, že místo zvýšeného hatchbacku nižší střední třídy, lze za podobné peníze koupit auto, které je o třídu výš.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 09.07.2009 22:59, RE: bez předmětu
wimmer_day napsal:
Ne, já sem poukazoval na to, že místo zvýšeného hatchbacku nižší střední třídy, lze za podobné peníze koupit auto, které je o třídu výš.
Aha! S tím se dá samozřejmě souhlasit. Ovšem mondeo, a celkově Forda bych si nedovolil doporučit i tomu nejhoršímu nepříteli. Nejde snad ani tak o technickou stránku věci - tam nemám problém. Jde o jakousi bezduchost a neurčitost snad všech novějších modelů. To subjektivně a hodně vadí mě osobně. Ovšem co je asi nejhorší - ta jednoduchost! Ta hrůza společných prvků napříč vší třídou... ta přímo uráží. Další věcí jsou sedačky. Zatím mě žádný evropský ford nedokázal uspokojit. Nedokážu si představit trasu delší než 5OOkm. Osobně moje záda trpí již po 2Okm. No - možná citím nějakou zášť vůči fordům všeobecně, ale pro mou nestranost a nezávislost v auto-značkách bych řekl že asi ne. Prostě Ford se mě nezdá jako dobré auto. Punkt.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 10.07.2009 09:34, RE: bez předmětu
T.J. napsal:
Aha! S tím se dá samozřejmě souhlasit. Ovšem mondeo, a celkově Forda bych si nedovolil doporučit i tomu nejhoršímu nepříteli. Nejde snad ani tak o technickou stránku věci - tam nemám problém. Jde o jakousi bezduchost a neurčitost snad všech novějších modelů. To subjektivně a hodně vadí mě osobně. Ovšem co je asi nejhorší - ta jednoduchost! Ta hrůza společných prvků napříč vší třídou... ta přímo uráží. Další věcí jsou sedačky. Zatím mě žádný evropský ford nedokázal uspokojit. Nedokážu si předsta...
Já samozřejmě vybíral z mnoha modelů od více značek, to že mám doma Mondeo je víceméně náhoda. Každopádně za tu dobu jsem s ním opravdu spokojený. Mohl bych vám oponovat, ale to se mi nechce, váš názor nezměním, stejně jako vy můj.
Zajímalo by mne, jaké auto střední třídy za tuto částku (neurážející vás jednoduchostí atd.) doporučujete vy?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 18.08.2009 09:10,
to jsou ale kecy!-sešli se tu samí navybíraní odborníci
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 20.10.2009 19:17, RE: bez předmětu
wimmer_day napsal:
Zajímalo by mě, co lidi přiměje uvažovat nad koupí zvýšeného hatchbacku nižší střední třídy (Golf +, C-Max, Altea a spol.). Jediné plus co mě napadá, je o trošku lepší výhled. Prostorově vyjdou na stejno s kombíkem modelu ze kterého vychází a jízdní vlastnosti jsou mnohem horší...
Každopádně, nedávno sem řešil podobný problém, se přesně stejným obnosem peněz. Nakonec mi před domem parkuje Mondeo kombi TDCi Ghia. Garantovaný původ, téměř výborný stav (musím zaklepat), prostě štěstí na kus. Chce ...
Větší bezpečnost - když se srazí C-Max s Focusem, tipnul bych si, že C-Max vyhraje ...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 03.03.2010 21:11, RE: bez předmětu
capcap napsal:
to jsou ale kecy!-sešli se tu samí navybíraní odborníci
Mám taky dvě děti a kdo je nemá,tak ten to nepochopí.Jinak Ford C-Max 1.6 TDCi 80Kw. Velká spokojenost,můžu doporučit a bohatě stačí.
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.