0
zpět
 

diskuze k tématu: Rodinné MPV do 400t Kč

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, jaké palivo vybrat, jaký typ motoru vybrat
Lukvav
počet příspěvků1
datum registrace13.12.2019
Pátek 13.12.2019 11:08, Rodinné MPV do 400t Kč
Dobrý den, jsme zatím 4 členná rodina s potenciálem k rozmnožení, tak hledáme odpovídající vůz. V současnosti nás zaujaly tyto vozy: Ford S-max, Ford Galaxy a Seat Alhambra. Předpokládaný rozpočet cca 350t - 400t Kč. Zajímal by mne Váš názor na vybrané kandidáty, popřípadě nějaký další tip. Vozidlo bude používané jak na dlouhé cesty na lyže či za rodinou, tak na denní ježdění do školky cca 3 km vzdálené, takže by mne zajímala i doporučená motorizace. Přemýšlíme i o sedmimístné variantě, avšak není nutností. Všechny tři vozy by měly pojmout 3 autosedačky vedle sebe.
Předem děkuji za všechny názory a příspěvky.
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Pátek 13.12.2019 13:38, RE: Rodinné MPV do 400t Kč
citace:
reakce na: Lukvav, 13.12.2019 11:08 (Dobrý den, jsme zatím 4 členná ...)

Ahoj, jako průsečík všech požadavků na auto to vidím na S-MAX, kde jediná jistota je 2.0 TDCi, ono i 2.2 TDCi je dobrý, ale žere a to hodně
Jestliže budeš jezdit i krátké trasy, holt občas se bude muset FAP filtr vypálit uměle, ale pak funguje dál. U Fordu S-MAX a Galaxy už ne vše je levné a tak určitě si dej hav. pojištění. I tak např. odchází zámek pátých dveří a jen on samotný stojí 7000kč Občas také odejte nějaké čidlo, vše cca 2000-5000kč. To jen aby člověk věděl co ho čeká po 200tis.km
Automat Poweshift funguje zatím dobře i po 200tis.km, ALE měnit olej co 60tis.k v něm!
Jenže jinak S-MAX je právem králem MPV. Dobře jede, nekazí se moc, je dostatečně široký s velkým kufrem. Vůbec celkově jde o držák.

S třemi dětmi bych se přimlouval za 7 míst. verzi, protože stačí, že chceme přibrat švagrovou nebo babičku a je zle... S tím teď bojujeme pořád a tak šetříme na pořádné MPV s 7 sed. jakbysmet Naštěstí máme hned několik přátel, kteří mají 3,4 i 5 dětí a tak zkušeností jsou.

Děti posuzují auto jinak. Napříkak jak dobře vidí ven. Ono je to fakt na hlavu, když se jede lyžovat do Alp a musíte pět hodin "čumět" do předního sedadla a z tabletu je taky někdy blbě Proto další kamarád skončil u Berlinga 1.6 HDI, které ho řídit moc nebaví , ale děti jsou nadšené a když posloužil úspěšně jako nouzový nocleh v bouřce v kempu, tak ho prodat prostě nesmí. Pecka je, že se velký kočárek vleze do kufru nesložený, to mi ukazoval, protože jsem nevěřil. Jinak porucha žádná po třech letech a jezdí škola, školka a o víkendu výlety. Spotřeba neuvěřitelných 6l. Dobrou zprávou je, že FAP filtr v případě nouze také stojí pod 15tis.kč.

Další kamarád má Opel Zafiru III 2.0 CDTI v automatu. Cca 150tis.km. Jezdí rovněž pravidelně Alpy a jinak denně rozvoz škola a školka. Zatím odešlo jen něco v chlazení, oprava pár tisíc. Jinak jde o velmi příjmné MPV, které má i 7 místnou verzi(pro menší vzrůst) a dle mého komfortnější naladění podvozku než S-MAX. Druhý kamarád těsně po záruce musel měnit celou aut. převodovku u pratický stejného vozu, takže nevím co si myslet.

Já mám rád Renault GrandScenic, jenže není tak široký jako S-MAX. Takže tři větší dětské sedačky se musí narvat do druhé řady násilím. Nevím no Je i 7 místná verze a nejlepší motor je obyčejný 1.5 Dci, který má přímo jeden vstřik do FAP filtru, což je daleko lepší pro jeho životnost.

Pak máme sousedku o pár domů a ta je spokojená s VW Touranem 2.0 TDI s man. převodovkou. Zatím se nic nekazí, ale diesel na krátké trasy bude holt oříšek vždycky, snad pomůžou víkendové výlety. Za mě je příjemný i benzín 1.4 TSI zejména pro svou kultivovanost. Jenže jde o přímý vstřik a tak stejně bych doporučoval dávát aditivum do paliva(stačí český VIF). Motor 1.6 TDI je kontraverzní, někomu vydrží hodně, někomu ne a tak bych se mu vyhnul raději

Snad jsem nějak pomohl. Alhambru a Galaxy nemá nikdo v mém okolí, pro mě to jsou zbytečně velké krabice, pokud se musím "motat" cestou do školky a školy, na kroužky, besídky atd atd
reagovat
ALOIS12345
počet příspěvků3
datum registrace21.01.2020
Úterý 21.01.2020 13:40, Prosím o radu Ford S-MAX rok 2017 132kw 4X4 4 deti + 2 rodiče
Dobrý den prosím o pomoc z výběrem auta narodí se nám 4 dítě a potřebuji 7 místné auto SUV nebo MPV líbí se mi S- MAX rok 2017 chtěl bych 132 kw v automatě 4x4 najezdím ročně 35 tisíc prosím poraďte mi jestli je to dobré auto jestli je to hodně nákladné na servis filtr pevných částic nebo ložiska kol nebo přední nápravy jak dlouho vydrží budu stím jezdit pouze po silnici kolem 500tisíc bych chtěl za to dát a jakou to má skutečnou spotřebu moc děkuju.A dovoz z ČR nebo zahraničí.A jestli mi neporádíte nějaké stránky kde bych tyhle auta našel moc děkuju.
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Úterý 21.01.2020 14:47, RE: Prosím o radu Ford S-MAX rok 2017 132kw 4X4 4 deti + 2 rodiče
citace:
reakce na: ALOIS12345, 21.01.2020 13:40 (Dobrý den prosím o pomoc z výb ...)


Dobrý den, Váš dotaz vidím ve více vláknech, tak odpovídám i zde.
Pro Vás je daleko lepší Ford Galaxy, motor stačí 2.0 TDCi protože drží spotřebu na rozumné míře a patří mezi nejspolehlivější dvoulitry na trhu(pokud se o něj dobře majitel stará).
Automat powershift vyžaduje měnit olej co 60tis.km, kdo to nedělá, je ignorant a takový vůz neberte.
Doporučuji projít ojetiny u dealerů Fordu v Německu s jasnou historií:

Bohužel neznám nikoho s 4x4 a být upřímný, pokud jezdíte jen silnice, nedává to moc smysl, jen to zvyšuje spotřebu a celkové náklady na provoz. Ono těžší vůz s EDS vyjede opravdu hodně, pokud mu dopřejete kvalitní zimní pneu. Mám s tím bohaté zkušenosti, neb žiji v Beskydech a blíží se 27 výročí, kdy jsem začal jezdit(Škoda 120L) a to byly u nás zimy, že i v údolí jezdily frézy
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.