0
zpět
 

diskuze k tématu: Rodinný vůz pro mladou rodinu se psem

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, automobilky, německá vozidla, francouzská vozidla
trepik
počet příspěvků2
datum registrace12.03.2015
Čtvrtek 12.03.2015 07:36, Rodinný vůz pro mladou rodinu se psem
Dobrý den,

jelikož čekáme rodinu, nastal čas pořídit si také tomu odpovídající auto. Zkoušeli jsme ho vybrat sami, ale jsem asi moc nároční a asi i nerozhodní na to, abychom ho dokázali vybrat sami. Do teď jsme jezdili ve staré felicii (1997), takže asi každá změna bude pro nás velká :)

Naše hlavní požadavky na auto jsou:

- Velký kufr (musí se tam vejít pes a kočárek)
- Rozumná cena (ideálně do 150 000)
- Spolehlivost (aby nebylo víc v servisu, než na silnici)
- Líbivost (pokud možno ne nic podobného transitovi, bude s tím přeci jen jezdit také manželka :) )
- Spotřeba (aby nás to nesežralo za živa)
- Nejspíš benzín (ročně s ním najedeme tak do 12000km, převážně kratší vzdálenosti kolem 40km denně, o víkendu někam dál cca 150km, takže žádný velký trasy. Navíc jsme vždycky měli benzín, takže ani nevim, jestli bychom si na naftu zvykli :D)
- Manuální převodovka (vím, že na automat se dá rychle zvyknout, ale přeci jen by to mohla být další věc, co se snadno porouchá a těžko - nebo lépe řečeno draho - se opravuje)
- Mladší auto (potřebujeme něco, co nám také chviloku vydrží, takže ideálně něco mladšího od roku 2007)

Vím, že to nebude nejlehčí nějaké auto z toho vykouzlit, ale co jsme zatím vybrali my jsou
- Ford C-Max 1.6 16V
- Citroën C4 Picasso (eventuelně i grand)

Doufám, že se najde někdo, kdo by mohl srovnat tyto dvě auta, případně přidat nějaké další, abychom ho mohli co nejdříve koupit a začít si na něj zvykat :)

Předem všem moc děkuji a těšim se na vaše reakce.
reagovat
Ladist27
počet příspěvků3
datum registrace10.03.2015
Čtvrtek 12.03.2015 21:39, C- MAX dobrá volba
C- MAXs 1.6 16V 74 kw pokud vyhovuje prostorem je dobrá voba , C4 Picasso je cesta do pekel nejlépe s 1.6 HDI s robotizovanou převodovkou
reagovat
gepardo
počet příspěvků129
datum registrace19.10.2014
Čtvrtek 12.03.2015 21:49, Rodinný vůz
Tak mě napadlo, Renault scénic. 1.6 benzín není vůbec špatný a jsou i 7-místné.
A co Ford mondeo combi ? 2.0 benzín je slušný motor, mimo město do 8 litrů, město 10-11, skvělý podvozek, jedny z nejlevnějších ND, obrovský kufr. V roce 2007 končila 3 řada, mohl bys trefit slušný kus. Tak lovu zdar a štastnou ruku při výběru.
reagovat
Corlis
počet příspěvků135
datum registrace14.03.2007
Pátek 13.03.2015 11:57, RE: Rodinný vůz
gepardo napsal:
Tak mě napadlo, Renault scénic. 1.6 benzín není vůbec špatný a jsou i 7-místné.A co Ford mondeo combi ? 2.0 benzín je slušný motor, mimo město do 8 litrů, město 10-11, skvělý podvozek, jedny z nejlevnějších ND, obrovský kufr. V roce 2007 končila 3 řada, mohl bys trefit slušný kus. Tak lovu zdar a štastnou ruku při výběru.



souhlasím s mondeem, 2.0 Duratec 107kw, kolega z kanclu ho má, v kombíku, dvě děti, jezdí stále sem tam praha -rokycany a nezná závad. A říkal pokud jsou, tak díly jsou za velmi rozumný peníz. A něco na tom mondeu bude, protože dcera sousedky pořídila čerstvě také mondeo v kombíku, 2007 ve stříbrné, vypadá nádherně. Pouze je třeba vzít fakt, že mondeo je těžké auto a dvoulitr pojede tak nějak normálně, stíhačka to rozhodně není.
reagovat
HoNZA
počet příspěvků248
datum registrace28.04.2008
Pátek 13.03.2015 12:10, RE: Rodinný vůz
Corlis napsal:
gepardo napsal:
Tak mě napadlo, Renault scénic. 1.6 benzín není vůbec špatný a jsou i 7-místné.A co Ford mondeo combi ? 2.0 benzín je slušný motor, mimo město do 8 litrů, město 10-11, skvělý podvozek, jedny z nejlevnějších ND, obrovský kufr. V roce 2007 končila 3 řada, mohl bys trefit slušný kus. Tak lovu zdar a štastnou ruku při výběru.
souhlasím s mondeem, 2.0 Duratec 107kw, kolega z kanclu ho má, v kombíku, dvě děti, jezdí stále sem tam praha -rokycany a nezná závad. A říkal pokud jsou, tak díly jsou za velmi rozumný peníz. A něco na tom mondeu bude, protože dcera sousedky pořídila čerstvě také mondeo v kombíku, 2007 ve stříbrné, vypadá nádherně. Pouze je třeba vzít fakt, že mondeo je těžké auto a dvoulitr pojede tak nějak normálně, stíhačka to rozhodně není.


souhlas tenhle motor vyvíjela mazda a tak je to držák, který sice propálí ve srovnání s naftou víc paliva ale nezná choroby a jede sametově. jen se mu nelíbí provoz na LPG. z druhé strany to není chyba
reagovat
trepik
počet příspěvků2
datum registrace12.03.2015
Úterý 17.03.2015 09:41, RE: Rodinný vůz
gepardo napsal:
Tak mě napadlo, Renault scénic. 1.6 benzín není vůbec špatný a jsou i 7-místné. A co Ford mondeo combi ? 2.0 benzín je slušný motor, mimo město do 8 litrů, město 10-11, skvělý podvozek, jedny z nejlevnějších ND, obrovský kufr. V roce 2007 končila 3 řada, mohl bys trefit slušný kus. Tak lovu zdar a štastnou ruku při výběru.


Nevim proč, ale Reanulta bych asi ani nechtěl. Měla ho sestřenice a měla ho víc v opravně, než na silnici... Ale díky za alternativu v podobě mondea. Probíral jsem to doma, ale mondeo neprošlo, protože je "nízký" . Žena je menšího vzrůstu a tak potřebuje, aby měla vyšíí posez, aby ji moc neoslňovali protijedoucí auta :D
reagovat
David V
počet příspěvků2054
datum registrace16.05.2007
Úterý 17.03.2015 11:31, RE: Rodinný vůz
trepik napsal:
gepardo napsal:
Tak mě napadlo, Renault scénic. 1.6 benzín není vůbec špatný a jsou i 7-místné. A co Ford mondeo combi ? 2.0 benzín je slušný motor, mimo město do 8 litrů, město 10-11, skvělý podvozek, jedny z nejlevnějších ND, obrovský kufr. V roce 2007 končila 3 řada, mohl bys trefit slušný kus. Tak lovu zdar a štastnou ruku při výběru.
Nevim proč, ale Reanulta bych asi ani nechtěl. Měla ho sestřenice a měla ho víc v opravně, než na silnici... Ale díky za alternativu v podobě mondea. Probíral jsem to doma, ale mondeo neprošlo, protože je "nízký" . Žena je menšího vzrůstu a tak potřebuje, aby měla vyšíí posez, aby ji moc neoslňovali protijedoucí auta :D


Mondeo má výškově stavitelné sedadlo řidiče.
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.