zpět

diskuze k tématu: rodinné auto do 400 tis

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit
Jitka
počet příspěvků1
datum registrace17.08.2016
Středa 17.08.2016 11:02, rodinné auto do 400 tis
Dobrý den,
omlouvám se za opakující se dotaz, ale už jsem vážně bezradná.
Chceme kupovat rodinné auto, ale nějak si neumíme poradit s výběrem.
požadavky- cena do 400 tis
- kombi, širší (vzadu 2 dětské sedačky + místo pro jednu osobu)
- benzín (denní dojíždění cca 30 km jedna jízda, výlety, dovolená)
- rozumná spotřeba
- přiměřené servisní náklady

moc děkuji za případné odpovědi
Jitka
reagovat
sheogorath
počet příspěvků423
datum registrace27.05.2016
Středa 17.08.2016 12:05, RE
Ja bych se urcite nebal Ford S-Maxe, spolehlivost bude rozumna, ceny dilu taktez, prostoru spousta.
Da se sehnat s 1.6 nebo 2.0 benzinakem, oboje s manualni i automatickou prevodovkou. Pokud je to na courani po meste a poskakovani v kolonach, tak automat je urcite prijemnejsi.

1.6 bude slaba v pripade nalozenyho auta, radsi bych se podival po silnejsim motoru, i z bezpecnostnich duvodu (napr. pripojovani na dalnici, prejezd hlavni ulice z vedlejsi apod.)

Jinak by asi vyhovoval Mercedes R-klasse, ale tam bude cena dilu a obecne servisu trosku vyssi.
Koncern zamerne nezminuju, napada me tak mozna Caddy, ale obecne koncernu chybi v nabidce rozumny benzinovy motory (mozna tak 1.8 TSI).
reagovat
radek.slivaFB
počet příspěvků181
datum registrace16.03.2013
Středa 17.08.2016 13:57, nove zanovni
Dobrý den, rozpocet mate dobry ja osobne bych se nedival na auta starsi nez 2 roky, spise nove nebo lepe predvadeci ci skladovy vuz. Zde bych zaradil Toyotu auris 1.6 . Seat Leon ST(kombi) 1.2 tsi 81kw nebo 1.4tsi kde motory uz nezlobi jako v minulosti. Vejde se zde i novy opel Astra kombi s 1.4 turbo zde bohuzel nevim jak je na tom motor se spolehlivosti....zalezi jak moc casto budete pouzivat vsechny 3 mista vzadu. V nizsi stredni tride toho mate na vyber opravdu dost. Nejspolehlivejsi bude asi Toyota auris kombi s 1.6
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků1007
datum registrace19.08.2015
Středa 17.08.2016 14:40, RE: rodinné auto do 400 tis
Jitka napsal:
Dobrý den,omlouvám se za opakující se dotaz, ale už jsem vážně bezradná.Chceme kupovat rodinné auto, ale nějak si neumíme poradit s výběrem.požadavky- cena do 400 tis- kombi, širší (vzadu 2 dětské sedačky + místo pro jednu osobu)- benzín (denní dojíždění cca 30 km jedna jízda, výlety, dovolená)- rozumná spotřeba- přiměřené servisní nákladymoc děkuji za případné odpovědiJitka

Dobrý den, není za co se omlouvat, výhodná koupě se mění v čase. Váš rozpočet je pro mě královský, vejde se do něj hodně pěkně vybavený Ford Focus kombi a nebo Ford C-MAX, dokonce Grand C-MAX a to už jsou pro rodinu velmi příjemné MPV auta!!! Podívejte se na tzv. skladové vozy u dealerů a najdete i něco s lepší výbavou ve vaší cenové relaci.
Proč Ford? V poslední době právě benzínové Fordy patří spolehlivostí na špici ve svém segmentu. Kombík jde dokonce pořídit s osvědčeným atmosférickým motorem 1.6, ale i Ecoboost 1.0 zejména ten silnější 92kw je skvělý motor, dobře odhlučněný a po zajetí na dálnici jezdí za 6l. I když má malé turbo, poruchový není. Vyzkoušejte a uvidíte.

Pak je tu další příjemné MPV Kia Carens 1.6 GDI a nebo KIA Ceed kombi, kterou už koupíte za váš rozpočet ve velmi pěkné výbavě. Opět doporučuji vyzkoušet. Dnes Vám opravdu všude nabídnou zkušební jízdu bez remcání Opět doporučuji projít si na stránkách KIE tzy. auta skladem(ihned k dostání)... Přeji šťastnou ruku!
reagovat
Fanda
počet příspěvků513
datum registrace28.09.2008
Středa 17.08.2016 19:45, RE: rodinné auto do 400 tis
BobanHTP napsal:
Jitka napsal:
Dobrý den,omlouvám se za opakující se dotaz, ale už jsem vážně bezradná.Chceme kupovat rodinné auto, ale nějak si neumíme poradit s výběrem.požadavky- cena do 400 tis- kombi, širší (vzadu 2 dětské sedačky + místo pro jednu osobu)- benzín (denní dojíždění cca 30 km jedna jízda, výlety, dovolená)- rozumná spotřeba- přiměřené servisní nákladymoc děkuji za případné odpovědiJitka
Dobrý den, není za co se omlouvat, výhodná koupě se mění v čase. Váš rozpočet je pro mě královský, vejde se do něj hodně pěkně vybavený Ford Focus kombi a nebo Ford C-MAX, dokonce Grand C-MAX a to už jsou pro rodinu velmi příjemné MPV auta!!! Podívejte se na tzv. skladové vozy u dealerů a najdete i něco s lepší výbavou ve vaší cenové relaci. Proč Ford? V poslední době právě benzínové Fordy patří spolehlivostí na špici ve svém segmentu. Kombík jde dokonce pořídit s osvědčeným atmosférickým motorem 1.6, ale i Ecoboost 1.0 zejména ten silnější 92kw je skvělý motor, dobře odhlučněný a po zajetí na dálnici jezdí za 6l. I když má malé turbo, poruchový není. Vyzkoušejte a uvidíte. Pak je tu další příjemné MPV Kia Carens 1.6 GDI a nebo KIA Ceed kombi, kterou už koupíte za váš rozpočet ve velmi pěkné výbavě. Opět doporučuji vyzkoušet. Dnes Vám opravdu všude nabídnou zkušební jízdu bez remcání Opět doporučuji projít si na stránkách KIE tzy. auta skladem(ihned k dostání)... Přeji šťastnou ruku!

U motoru 1.6 GDI bych byl opatrný.Zdá se mi být v těch nejpoužívanějších otáčkách lenochod.Navíc jsem se v minulosti sešel s jedním servisním technikem od hyundae a ten mi tvrdil,že na školení byli upozorněni na to,že se motor umí zanášet natolik karbonem,že to významně snižuje jeho životnost.Sám zákazníky se zájmem o 1.6 nenápadně nasměruje na starou jednašestku.Dnes Vám i půjčí auto na celý víkend.
reagovat
sheogorath
počet příspěvků423
Středa 17.08.2016 19:49, RE: nove zanovni
radek.slivaFB napsal:
Dobrý den, rozpocet mate dobry ja osobne bych se nedival na auta starsi nez 2 roky, spise nove nebo lepe predvadeci ci skladovy vuz. Zde bych zaradil Toyotu auris 1.6 . Seat Leon ST(kombi) 1.2 tsi 81kw nebo 1.4tsi kde motory uz nezlobi jako v minulosti. Vejde se zde i novy opel Astra kombi s 1.4 turbo zde bohuzel nevim jak je na tom motor se spolehlivosti....zalezi jak moc casto budete pouzivat vsechny 3 mista vzadu. V nizsi stredni tride toho mate na vyber opravdu dost. Nejspolehlivejsi bude asi Toyota auris kombi s 1.6

No nevim, pani pise, ze by chtela vzadu 2 sedacky a jednoho cloveka, jestli to dobre chapu. V aurisu bych teda takhle jet nechtel...
reagovat
driver111
počet příspěvků516
datum registrace13.03.2013
Čtvrtek 18.08.2016 09:30, RE: rodinné auto do 400 tis
Fanda napsal:
BobanHTP napsal:
Jitka napsal:
Dobrý den, není za co se omlouvat, výhodná koupě se mění v čase. Váš rozpočet je pro mě královský, vejde se do něj hodně pěkně vybavený Ford Focus kombi a nebo Ford C-MAX, dokonce Grand C-MAX a to už jsou pro rodinu velmi příjemné MPV auta!!! Podívejte se na tzv. skladové vozy u dealerů a najdete i něco s lepší výbavou ve vaší cenové relaci. Proč Ford? V poslední době právě benzínové Fordy patří spolehlivostí na špici ve svém segmentu. Kombík jde dokonce pořídit s osvědčeným atmosférickým motorem 1.6, ale i Ecoboost 1.0 zejména ten silnější 92kw je skvělý motor, dobře odhlučněný a po zajetí na dálnici jezdí za 6l. I když má malé turbo, poruchový není. Vyzkoušejte a uvidíte. Pak je tu další příjemné MPV Kia Carens 1.6 GDI a nebo KIA Ceed kombi, kterou už koupíte za váš rozpočet ve velmi pěkné výbavě. Opět doporučuji vyzkoušet. Dnes Vám opravdu všude nabídnou zkušební jízdu bez remcání Opět doporučuji projít si na stránkách KIE tzy. auta skladem(ihned k dostání)... Přeji šťastnou ruku!
U motoru 1.6 GDI bych byl opatrný.Zdá se mi být v těch nejpoužívanějších otáčkách lenochod.Navíc jsem se v minulosti sešel s jedním servisním technikem od hyundae a ten mi tvrdil,že na školení byli upozorněni na to,že se motor umí zanášet natolik karbonem,že to významně snižuje jeho životnost.Sám zákazníky se zájmem o 1.6 nenápadně nasměruje na starou jednašestku.Dnes Vám i půjčí auto na celý víkend.

JJ s tím GDIčkem je to fakt, když jsem sháněl auto pro manželku, tak jsem zkoušel i30 jak s GDIčkem, tak i s tím klasickým motorem a ten mi připadal, že jede úplně stejně, spotřeba +- stejná a navíc co jsem se díval na diskuse, tak ten přimovstřik zlobí, takže jestli benzín, tak klasiku.
reagovat
sheogorath
počet příspěvků423
Čtvrtek 18.08.2016 10:59, re
no ona cela produkce hyundai je takova....no...
reagovat
driver111
počet příspěvků516
Čtvrtek 18.08.2016 11:39, RE: re
sheogorath napsal:
no ona cela produkce hyundai je takova....no...

Jaká?mám vlastní zkušenost, tak mě zajímá tvá, napiš
reagovat
sheogorath
počet příspěvků423
Čtvrtek 18.08.2016 13:46, RE
driver111: Takova nijaka prave. Interiery snazici se vypadat moderne, ale vypadaji v realu spis jen lacine, v nabidce chybi motor, kterej by trochu jel, u i30 (2014) preposilovany, tupy rizeni.... Naopak chvalim podvozek, celkem slusne zvlada i cesky okresky bez pazvuku apod.
reagovat
driver111
počet příspěvků516
Čtvrtek 18.08.2016 15:12, RE: RE
sheogorath napsal:
driver111: Takova nijaka prave. Interiery snazici se vypadat moderne, ale vypadaji v realu spis jen lacine, v nabidce chybi motor, kterej by trochu jel, u i30 (2014) preposilovany, tupy rizeni.... Naopak chvalim podvozek, celkem slusne zvlada i cesky okresky bez pazvuku apod.

Já neříkám, že to je zázrak, to ne, ale už jsem to tu psal, když jsem to začal srovnávat se škodou oktávkou, tak mě přesvdčila cena u H, která byla v podobné výbavě a lepším motorem 1.6 disel o cca 130 tis levnější a s 6 tikvaltem, navíc motor u oktávky v té ceně byl 66 kw tuším a Hčko má 85, takže rozhodla cena a motor, ale není to tak hrozné jak píšeš a dokonce po nějaké době si myslím, že ty auta jsou srovnatelné, jen to chce opravdu zkusit. Z toho posilovače jsem měl strach taky, měli jsme 2014 předváděčku doma a nebylo to nic moc, ale pak jsme jeli s 2016 a tam už to bylo lepší, takže asi nějaký upgrade a teď když s tím jedu tak je to v pohodě, ale jezdím nastavení sport, jinak ty další dvě varianty jsou nepoužitelné. A když si u toho interiéru - tak OIII ho má tak ojebaný, že to není ano možné - viz třeba jen výplně dveří - potažmo kapsy- je tam jakýsi papundekl, nebo koberec nebo co to je a nemá to v podstatě pevnou výplň. Nicméně design je samozřejmě věc vkusu. Uvidíme co to přinese v do budoucna, ale zatím spokojenost
reagovat
sheogorath
počet příspěvků423
Čtvrtek 18.08.2016 15:22, RE
Interier oktavku je fakt hruza, prislo me to cely jako jeden kus plastovyho vylisku.
S tou O2 jsem mel tu cest jen s 1.6TDI a to bylo dost utrpeni co se uzivtelskyho komfortu tyce. Ani ta spotreba nebyla tak zavratne nizka - lehce pres 7l/100km

Mozna jsem jen rozmazlenej, to je tezky, diesel jsem nikdy nevlastnil (ale najel s pujcenym nemalo), jezdim od zacatku s benzinakama (i v autoskole), a mensi nez 2.5l V6 jsem nevlastnil... Zatim jedinej naftak, na kterej bych si asi zvykl (z tech co jsem zkusil) byl bavorackej 3.0d v 530d e39.

reagovat
brin
počet příspěvků727
datum registrace28.03.2011
Čtvrtek 18.08.2016 18:28, Nové
Jestli chcete nové, tak asi vážně Grand C-max. Nebo Zafiru od Opelu, tam byste se mohli vejít.
reagovat
Valnoha
počet příspěvků305
datum registrace03.01.2011
Pátek 19.08.2016 06:44, Octavie
A to je jako Octavie nějaké měřítko nebo proč se proboha s ní srovnávají veškerá auta??? Nikdo jiný už auta nevyrábí?
Btw chtěl bych vidět ten interiér té i30 po 6 a více letech až bude mít 200tkm na hrbu. Tady podle mě na konkurenci dost ztrácí....
reagovat
driver111
počet příspěvků516
Pátek 19.08.2016 17:59, RE: Octavie
Valnoha napsal:
A to je jako Octavie nějaké měřítko nebo proč se proboha s ní srovnávají veškerá auta??? Nikdo jiný už auta nevyrábí?Btw chtěl bych vidět ten interiér té i30 po 6 a více letech až bude mít 200tkm na hrbu. Tady podle mě na konkurenci dost ztrácí....

No já taky , jsem na to zvědavý, ale co vím. tak po faceliftu se rapidně zlepšily materiály, tak uvidíme, jak to bude mít na hrbu 200 tis tak dám vědět . S oktávkou to nesrovnávám, jen jde o to, že tu chtěla manželka, proto to srovnání.
reagovat
driver111
počet příspěvků516
Pátek 19.08.2016 18:00, RE: RE
sheogorath napsal:
Interier oktavku je fakt hruza, prislo me to cely jako jeden kus plastovyho vylisku. S tou O2 jsem mel tu cest jen s 1.6TDI a to bylo dost utrpeni co se uzivtelskyho komfortu tyce. Ani ta spotreba nebyla tak zavratne nizka - lehce pres 7l/100kmMozna jsem jen rozmazlenej, to je tezky, diesel jsem nikdy nevlastnil (ale najel s pujcenym nemalo), jezdim od zacatku s benzinakama (i v autoskole), a mensi nez 2.5l V6 jsem nevlastnil... Zatim jedinej naftak, na kterej bych si asi zvykl (z tech co jsem zkusil) byl bavorackej 3.0d v 530d e39.

No právě, jak píšeš interier je u OIII silně ošizen a motor 1.6 tdi co nám v OIII nabízely byl děs, proto nakonec hnujdaj
reagovat
sheogorath
počet příspěvků423
Pátek 19.08.2016 18:25, driver111.
Jojo to souhlasim, s GDI se jezdi o dost lip nez s tou 1.6TDI. A u korejcu dostanes lepsi vybavu za ty samy prachy.

Docela prijemne se me jelo s fabkou II monte carlo, ta 1.2tsi je dobrej dravec do mesta, kdyz to clovek drzi v otackach, tak je s tim i sranda
reagovat

aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma

Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2018, všechna práva vyhrazena.