0
zpět
 

diskuze k tématu: Revoluce v autoškolách. Podvádět při zkouškách už nebude tak snadné

kategorie zařazení tématu:
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 13.09.2011 08:13, rizika
"Třeba k testu vnímavosti rizik mám výhrady. Řidič na počátku své kariéry určitě nemá takovou vnímavost, aby dokázal rozpoznat riziko a rychle zvládnout komplikované situace."

Jestliže tuto větu řekl zástupce autoškoly, mnohé to vysvětluje. Dle mého názoru by naopak absolvent autoškoly měl zvládat řízení vozidla v provozu a tato činnost komplikované i rizikové situace náročné na rychlost i kvalitu řešení jednoznačně přináší. Pro zavedení takového testu jsem všemi deseti.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 13.09.2011 12:11, RE: rizika
Pavlik napsal:
"Třeba k testu vnímavosti rizik mám výhrady. Řidič na počátku své kariéry určitě nemá takovou vnímavost, aby dokázal rozpoznat riziko a rychle zvládnout komplikované situace."

Jestliže tuto větu řekl zástupce autoškoly, mnohé to vysvětluje. Dle mého názoru by naopak absolvent autoškoly měl zvládat řízení vozidla v provozu a tato činnost komplikované i rizikové situace náročné na rychlost i kvalitu řešení jednoznačně přináší. Pro zavedení takového testu jsem všemi deseti.
Zní to dobře, tak snad se to povede uvést v praxi. Potom teprv začnu věřit že se s chaosem na našich cestách něco udělá. Tu autoškolu bych dal pro všechny, ne jen pro nové uchazeče. Třeba by se tím vyřešil i problém se zácpama ve městech .
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 14.09.2011 05:35, To bude jistě kvalitní zákon
Už teď je tu šest let příprav, platit bude možná od 2013 a těch dřístů kolem. To bude tak kvalitní, jako 361/2000, která má přes dvacet novelizací a pořád to není to pravé ořechové.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 09.10.2011 17:57, tak to
Tak to jsem zvědavá, snad to bude k lepšímu. Úroveň některých autoškol je otřesná. Dcera si letos dělala řidičák a musím říct, že se divím že ho udělala, i když jí to přeju. Učím jí vlastně jezdit já, neb v autoškole vůbec nezkoušela rozjezdy do kopce, parkování mezi vozidly-a už vůbec ne podélně, couvala snad jen do prostoru apod. To že měla jezdit jen na trojku mě už nepřekvapilo. Teď je vystresovaná, kdykoliv před sebou vidí byť sebemenší kopeček, na kterém bude muset zastavit. Samotnou ji jezdit nenechávám, měla bych fakt strach o ní i o ostatní. Instruktor jí vehementě,,pomáhal" asi pedály , tak měla pocit že jí to docela jde. Hlavně že za autoškolu člověk zaplatí, ale je to hrůza hrůz. Pak se nadává na mladé řidiče, ale ty za to kolikrát nemůžou že instruktoři jsou tak benevolentní , hlavně ať maj plno a prachy !!
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.