0
zpět
 

diskuze k tématu: Optima nebo Talisman? Vybíráme dieselový kombík za 350 tisíc korun

kategorie zařazení tématu: francouzská vozidla, korejská vozidla
Radous007
počet příspěvků1
datum registrace27.08.2019
Úterý 27.08.2019 13:06, Talisman
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Úterý 27.08.2019 13:22, Talisman první rok výroby - stížnosti na elektriku a sw
Ahoj, Talisman nemám, ale díky Renault foru sleduji, že první ročník výroby trpěl elektrikou i softwarem, to druhé jde vyřešit upgradem, to první nevím a je třeba vůz dobře otestovat.
Motor 1.6 Dci je dostatečný v Meganovi, v Talismanu je pro klidnější povahy, ikdyž 118kw verzi neznám a může překvapit.

Za mě bych bral VW Passat 2016 110kw 2.0 TDI , nemá slabinu, nekazí se, dobře se prodá i s 250tis.km. Je to sice taková tuctovka, ale poctivý vůz.

Chápu ale i druhý pohled - Talisman má své kouzlo, svou atmosférou deklasuje čipované choleriky ve starých Passatech, Octáviích, BMW a kdoví včem... a nechá je v předjíždění s pochopením, že nic lepšího za svůj omezený život nepoznali Ono totiž jen omezenec s nízkým EQ se musít furt tlačit druhému na zadek, předjíždět tak, že vystrašená mamínka brzdí v protisměru a pak ještě nadávat na důchodce, který jede podle předpisů... Marné průměrný čech si prostě Talisman nekoupí, protože nechápe kochání se jízdou, ostatně nechápe ani kochání se životem - což dokazují nejen prezidenské volby
reagovat
KoobaS
počet příspěvků1002
datum registrace23.04.2014
Úterý 27.08.2019 15:22, RE: Talisman první rok výroby - stížnosti na elektriku a sw
citace:
reakce na: BobanHTP, 27.08.2019 13:22 (Ahoj, Talisman nemám, ale díky ...)


Mám zkušenost s 1,6 dci twinturbo (118kw) s automatem ve větším espace.
S autem to hýbe slušně i na dálnici. Motor má samozřejmě svoje limity a na německé dálnice to není.
4Control dokáže dobře maskovat velikost a výhu auta.
Espace je lépe odhlučněný než passat - očekávám, že talisman na tom bude obdobně.

Jinak 4Control má i stinné stránky. Kolega měl před čtvrt rokem nehodu na dálnici - při brždění do kolony do něj zezadu narazil motorkář, který nedobrzdil. Trefil jednotku 4 control umístěnou mezi zadním nárazníkem a zadním podběhem - pojišťovna 2,5 roku staré auto se 120tkm na hrbu zlikvidovala jako totálku.

Ale potvrzuji, že první Talismany měly spoustu problémů a je lepší se jim vyhnout.
reagovat
Jakarte
počet příspěvků1
datum registrace28.08.2019
Středa 28.08.2019 09:33, Kia GT x Talisman
Já měl možnost jezdit oběma vozy. Vlastním Optimu GT. A když byla v servisu, měl jsem k dispozici Talisman.
Talisman fajn. Jen motor by mohl být živější. Řadící páky v nepříjemně umístěna, a masážní sedadla hrůza. Po spuštění masáže jsem měl pocit, že se mi auto snaží zavést anální sondu. A dost mě štvalo to divné světélko na stropě co nešlo vypnout.
Jízdní vlastnosti pěkné. Velká možnost individualizace přístrojové desky.
Teď Optima. Motor je jinde, ale je to benzín. Převodovka reaguje rychleji. Lepší posez za volantem. Přední sedačky i s ventilací. Tvrdší nastavení tlumičů, ale mě to více vyhovuje. Děsivý umělý zvuk motoru z reproduktorů. Přehlednější infotainment. Rychlá odezva. Opravdu hodně místa. Vzadu více než v Superbu. Vše v základní výbavě. Doplatek jen za střešní okno a červené sedačky.
Za mne lepší Optima.
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.