0
zpět
 

diskuze k tématu: Topení ani klima nefungují

kategorie zařazení tématu: poradna, technické dotazy, automobilky, francouzská vozidla, typ vozidla, osobní
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 16.12.2014 19:57, Topení ani klima nefungují

vozidlo: Renault Scénic
rok výroby: 2002
palivo: benzin
výkon v kW: 79
kód motoru: JA0B

popis závady: Přestalo mi fungovat topení a klima. Vlastně to vůbec nefouká a nereaguje to mezi sebou. Známý autoelektrikář se mi na to koukal a napětí je všude. Mám digi ovládání. To jsem zkoušel v jiném autě, společně s motorem větráku a odporem co je pod palubkou a vše funguje. Nějaký přístroj mu ukázal že tam ale neproudí data. Nekomunikuje to mezi sebou. Z motoru větráku jsme vytáhli drát a uzemnili jsme ho a větrák funguje naplno. Dále jsme zjistili že motorek na klapku co je u levé nohy u spolujezdce nefunguje. Chybí uvnitř ozubené kolečko. Je možné že je to tímto? Že kvůli motorku klapky nefunguje klima a nic? Děkuju za odpověď. Už si nevím rady.

kód chyby určené na diagnostice: DF010 OBVOD MOTORU SMĚŠOVAČE

typ diagnostického přístroje: -

kroky učiněné pro odstranění chyby + následky: -
reagovat
David V
počet příspěvků2054
datum registrace16.05.2007
Středa 17.12.2014 11:26, Chyba
A co vyřešit tu chybu odbvodu směšovače? Předpokládám, že je to míchání teplého a studeného vzduchu. Bez toho těžko něco poběží správně. Třeba je to naprogramováno tak, aby se to při podstatné závadě celé vypnulo, jako třeba systém ABS nebo ESP. Když nejede jedno čidlo, celý systém se deaktivuje.
reagovat
tomaskrtek
počet příspěvků982
datum registrace18.03.2008
Čtvrtek 18.12.2014 14:52, RE: Chyba
David V napsal:
A co vyřešit tu chybu odbvodu směšovače? Předpokládám, že je to míchání teplého a studeného vzduchu. Bez toho těžko něco poběží správně. Třeba je to naprogramováno tak, aby se to při podstatné závadě celé vypnulo, jako třeba systém ABS nebo ESP. Když nejede jedno čidlo, celý systém se deaktivuje.


jo, tomu bych celkem věřil. mě na Maximě nefungovala klima, byla plná, kompresor ok a ani ň. dokud jsem jí neťuknul na předek a při opravě mi nezapojili i rozpojené čidlo vnější teploty, potom začala fungovat normálně
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.