0
zpět
 

diskuze k tématu: Renault Scénic 1.6 16V - zkušenosti po roce používání

kategorie zařazení tématu: francouzská vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 18.03.2012 22:31, Motor
Dočetl jsem po větu, že co ušetřil na motoru, vrazil do výbavy (a její popis), pak už to pozbylo smysl. Motor je ta nejdůležitější výbava ve vozidle. Nicméně panoramatická střecha se k šestnáctistovce hodí, takový motor si do MPV dávají "krajináři".
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 19.03.2012 07:35, RE: Motor
David V napsal:
Dočetl jsem po větu, že co ušetřil na motoru, vrazil do výbavy (a její popis), pak už to pozbylo smysl. Motor je ta nejdůležitější výbava ve vozidle. Nicméně panoramatická střecha se k šestnáctistovce hodí, takový motor si do MPV dávají "krajináři".
Jak jsem tady již v minulosti psal, nedávno jsem měl Scenica s 1,6 benzín půjčeného. Byl to navíc delší a těžší Grand Scenic. Ten motor není špatný do města a okolí, takže pokud byl kupován na pojížďky pro manželku, je to celkem dobrá volba. Díky 6°převodovce poskytuje slušnou dynamiku i spotřebu - je dobře odstupňovaná pro takové použití, 50km/h zvládne v klidu 4°, 70km/h zvládá 6°. Jakmile je potřeba jezdit nad 100km/h, je to už dost tragédie a to jak poskytovanou dynamikou, tak z pohledu spotřeby. Pro mé užití bych volil mezi 1,6 Dci a 2,0 Dci.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 19.03.2012 14:21, RE: Motor
David V napsal:
Dočetl jsem po větu, že co ušetřil na motoru, vrazil do výbavy (a její popis), pak už to pozbylo smysl. Motor je ta nejdůležitější výbava ve vozidle. Nicméně panoramatická střecha se k šestnáctistovce hodí, takový motor si do MPV dávají "krajináři".
Teda ta reakce mě překvapuje. Majitel si vybral silnější verzi šestnáctistovky. Koukám do ceníku a silnější pak už je jen motor 1.2 turbobenzin 85kW a tím nabídka končí. Zrovna od tebe bych spíše čekal kritiku na tohle auto ve spojením s naftovým motorem a ne s atmosférickou šestnáctistovkou....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 19.03.2012 16:01, RE: Motor
Alkantpan napsal:
Teda ta reakce mě překvapuje. Majitel si vybral silnější verzi šestnáctistovky. Koukám do ceníku a silnější pak už je jen motor 1.2 turbobenzin 85kW a tím nabídka končí. Zrovna od tebe bych spíše čekal kritiku na tohle auto ve spojením s naftovým motorem a ne s atmosférickou šestnáctistovkou....
No, mě tam trochu pobouřila věta, že někdo ušetří na motoru a raději to nacpe kolikrát do nesmyslné výbavy (ale beru, že se na auta dívám jinou optikou). O motorizacích Renaultu nic moc nevím, ale pokud je nejsilnější benzínový motor pro MPV s 85 kW, tak to v tomto případě není kritika na nakupujícího, ale na výrobce. Prázdný auto váží skoro půl druhé tuny a nejsilnější benzín má 115 koní. Kam to spěje? Naložím to (celkem skoro 2 tuny), zapnu klimu a pak se ploužím, protože nemám koně, abych mohl předjet autobus jedoucí 80 km/h. Jako nákupní taška je to velký, ale jako rodinné auto to má malý motor.
Prostě kritizuji nevyváženost použití motorů. Na jedné straně koupíš Clio s chrochtem, což je zaměřením auta nesmysl a na druhé straně do velkého auta nedáš adekvátní velikost motoru, aby byl poměr alespoň 10kg (i méně) na 1 koně, což je taky nesmysl. Do takovýho auta bych vrcholnou motorizaci čekal něco kolem 110 kW buď atmo 2-litr nebo něco s turbem (když už to musí být).
Dám za auto bez mála 400 tisíc a pak se musím trápit, že nejede.

reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 19.03.2012 19:11, RE: Motor
David V napsal:
No, mě tam trochu pobouřila věta, že někdo ušetří na motoru a raději to nacpe kolikrát do nesmyslné výbavy (ale beru, že se na auta dívám jinou optikou). O motorizacích Renaultu nic moc nevím, ale pokud je nejsilnější benzínový motor pro MPV s 85 kW, tak to v tomto případě není kritika na nakupujícího, ale na výrobce. Prázdný auto váží skoro půl druhé tuny a nejsilnější benzín má 115 koní. Kam to spěje? Naložím to (celkem skoro 2 tuny), zapnu klimu a pak se ploužím, protože nemám koně, abych moh...
Pokud autor chtěl benzínový motor, tak moc na výběr skutečně neměl. Před faceliftem byla na výběr tahle 1,6 nebo 1,4 turbo (a ta v MPV žere jako prokopnutá). Jak jsem psal - pokud byl původní záměr "auto pro maželku", není to špatný motor. Smysl některých prvků výbavy, jako je ona zmiňovaná panoramatická střecha, jsem u auta s klimatizací nepochopil.....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 20.03.2012 12:11, RE: Motor
Pavlik napsal:
Pokud autor chtěl benzínový motor, tak moc na výběr skutečně neměl. Před faceliftem byla na výběr tahle 1,6 nebo 1,4 turbo (a ta v MPV žere jako prokopnutá). Jak jsem psal - pokud byl původní záměr "auto pro maželku", není to špatný motor. Smysl některých prvků výbavy, jako je ona zmiňovaná panoramatická střecha, jsem u auta s klimatizací nepochopil.....
zdravím pre mňa je pri kupe auta podmienka šíber,alebo panorama-som už taký.
ako som písal,auto bolo primárne kupované pre manželku do mesta,takže diesel nie kvoli DPF (FAP). no a pred rokom bol úplne iný výber motorov ako teraz 1.6dci alebo 1.2 tce ani nebolo.s pozdravom
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 21.03.2012 18:59, RE: Motor
David V napsal:
No, mě tam trochu pobouřila věta, že někdo ušetří na motoru a raději to nacpe kolikrát do nesmyslné výbavy (ale beru, že se na auta dívám jinou optikou). O motorizacích Renaultu nic moc nevím, ale pokud je nejsilnější benzínový motor pro MPV s 85 kW, tak to v tomto případě není kritika na nakupujícího, ale na výrobce. Prázdný auto váží skoro půl druhé tuny a nejsilnější benzín má 115 koní. Kam to spěje? Naložím to (celkem skoro 2 tuny), zapnu klimu a pak se ploužím, protože nemám koně, abych moh...
Mě to nepřijde jako chyba výrobce. Naopak.
Je celkem nasnadě, že kdo to se Scénicem (a obecně tohle kategorií) myslí vážně - t.j. jízdy na delší trasy s obsazením celou rodinkou, tak je pro něj diesel jasná volba.
Pokud volím benzin, tak najedu buď málo, nebo couračky po městě. A na to zase ta dynamika stačí. Myslím, že Renault to má dobře vymyšleno.
Za mě je Scénic jedno z NEJ aut segmentu. MPV a Renault - jedna ruka, jedna báseň.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 21.03.2012 22:08, RE: Motor
rohYpnol napsal:
Mě to nepřijde jako chyba výrobce. Naopak.
Je celkem nasnadě, že kdo to se Scénicem (a obecně tohle kategorií) myslí vážně - t.j. jízdy na delší trasy s obsazením celou rodinkou, tak je pro něj diesel jasná volba.
Pokud volím benzin, tak najedu buď málo, nebo couračky po městě. A na to zase ta dynamika stačí. Myslím, že Renault to má dobře vymyšleno.
Za mě je Scénic jedno z NEJ aut segmentu. MPV a Renault - jedna ruka, jedna báseň.
Pán tady zvolil benzín pro vysoký nájezd - tady by byla nafta nasnadě, ale z rozdílu cen 60 tisíc a rozdílu spotřeb 2,2 l/100 km, při ceně benzínu 37 Kč/l mi vychází rentabilní nájezd něco pod 75 tisíc km. Je pak otázkou, kdy a kolik se s naftou ušetří. A pokud by se volila nejvýkonnější varianta, tak je návratnost po 90 tkm, což pro běžný víkendový rodinný provoz je klidně 5 let i více. Za žádnou velkou slávu to tedy s ohledem k úsporám nepovažuji.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 22.03.2012 08:35, RE: Motor
David V napsal:
Pán tady zvolil benzín pro vysoký nájezd - tady by byla nafta nasnadě, ale z rozdílu cen 60 tisíc a rozdílu spotřeb 2,2 l/100 km, při ceně benzínu 37 Kč/l mi vychází rentabilní nájezd něco pod 75 tisíc km. Je pak otázkou, kdy a kolik se s naftou ušetří. A pokud by se volila nejvýkonnější varianta, tak je návratnost po 90 tkm, což pro běžný víkendový rodinný provoz je klidně 5 let i více. Za žádnou velkou slávu to tedy s ohledem k úsporám nepovažuji.
recenziu som písal ja,a píšem to ešte raz : scenarik bol kupovaný pre manželku do mesta,príp. raz ročne na dovolenku.To že som namotal trošku viac km,tak preto,že som predal X5 a hladal som nejakého nástupcu-momentálne už mám bmw 525dA e 61
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 22.03.2012 09:48, RE: Motor
speedfred napsal:
recenziu som písal ja,a píšem to ešte raz : scenarik bol kupovaný pre manželku do mesta,príp. raz ročne na dovolenku.To že som namotal trošku viac km,tak preto,že som predal X5 a hladal som nejakého nástupcu-momentálne už mám bmw 525dA e 61
Ano, vím, já to myslel obecně na nájezd. Nicméně stejně se zeptám. To jsou soukromé km nebo prcovní popřípadě za prací? Přes 50 tisíc za rok není málo (1000 km/týden).
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 22.03.2012 13:29, RE: Motor
David V napsal:
Ano, vím, já to myslel obecně na nájezd. Nicméně stejně se zeptám. To jsou soukromé km nebo prcovní popřípadě za prací? Přes 50 tisíc za rok není málo (1000 km/týden).
Podnikám v ČR a bývam v SR,to je hlavný dovod.Tie km som urobil za cca 8-9 mesiacov.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 22.03.2012 13:53, RE: Motor
speedfred napsal:
Podnikám v ČR a bývam v SR,to je hlavný dovod.Tie km som urobil za cca 8-9 mesiacov.
To je hustý, auto druhý domov.
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.