0
zpět
 

diskuze k tématu: Renault Megane Scénic

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké palivo vybrat, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, vše o spotřebě, technické dotazy, francouzská vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 02.12.2005 11:21, ANO
Mam Scenika 1.9 DCi a nemohu si ho vynachvalit.Pouzivam jej jako pracovne-rodinne auto a diky spotrebe kolem 6 l mi dela jen a jen radost.Koupil jsme jej jako ojetinu.Kdyz s nim zejedete do kterehokoli servisu renault, ochotne vam jej prohlednou a zdeli i historii vozu, kdy kdo jej opravoval a co .Behem tech 3 let co jej mam jsem menil jen cepy a desticky + zimni pneu, filtr atd- nic zasadniho! Zatim je to nejspolehlivejsi vuz jaky jsem mel.Pravidelne s nim jezdim do Italie a po dalnicich je to s nim velmi prijemne i kdyz jsem plne nalozeny.Stale slusny zatah a rychlost take vyborna, zadne loudani!Tohle auto muzu doporucit.Vnitrni prostor je naprosto bezkonkurencni a i design je slusivy.Preji stastnou ruku a ze sveho stanoviska doporucuji 1,9 DCi je to sporilek.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 02.12.2005 12:48, RE: ANO
TOMBA napsal:
Mam Scenika 1.9 DCi a nemohu si ho vynachvalit.Pouzivam jej jako pracovne-rodinne auto a diky spotrebe kolem 6 l mi dela jen a jen radost.Koupil jsme jej jako ojetinu.Kdyz s nim zejedete do kterehokoli servisu renault, ochotne vam jej prohlednou a zdeli i historii vozu, kdy kdo jej opravoval a co .Behem tech 3 let co jej mam jsem menil jen cepy a desticky + zimni pneu, filtr atd- nic zasadniho! Zatim je to nejspolehlivejsi vuz jaky jsem mel.Pravidelne s nim jezdim do Italie a po dalnicich je to ...
1,9 DCi je OK, ale spočítejte si kolik ročně najedete a jestli jen při studeném motoru necouráte po městě. V tom případě bych volil bezinový motor.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 02.12.2005 13:43, RE: ANO
Yeti napsal:
1,9 DCi je OK, ale spočítejte si kolik ročně najedete a jestli jen při studeném motoru necouráte po městě. V tom případě bych volil bezinový motor.
Měli sme 1.6 16v. Na delší cesty a po dálnici to nebylo ono. Při jízdě nad 110 stoupla spotřeba a auto bylo dost hlučné. Pokud benzín tak určitě 2.0.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 02.12.2005 15:44, RE: ANO
martin napsal:
Měli sme 1.6 16v. Na delší cesty a po dálnici to nebylo ono. Při jízdě nad 110 stoupla spotřeba a auto bylo dost hlučné. Pokud benzín tak určitě 2.0.
Na bežnou jízdu motor postačí, na dálnici je nutné volit dvoulitr, který je také hlučnější.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 02.12.2005 20:37, RE: ANO
martin napsal:
Měli sme 1.6 16v. Na delší cesty a po dálnici to nebylo ono. Při jízdě nad 110 stoupla spotřeba a auto bylo dost hlučné. Pokud benzín tak určitě 2.0.
Motor 2.0 8V jsme měli rok, najezdili jsme asi 20 tkm. Takže zkušenosti: motor je pružný, zrychlení hodně slušné, ale ta spotřeba. Při dlouhých jízdách a lehké(hodně lehké) noze tak 7,5 - 8 l. Jinak kombinace tak 9,5 l. Krátké jízdy a těžší noha znamenají vždy přes 10l / 100 km . Jinak klasika výfuk rezne proklatě rychle a neoriginál stojí 10.000,- . Brzdové kotouče se kroutí cena asi 5.500,- . A ještě drobnost : topení je poddimenzované a proto v zimě dost mizerně topí. Naopak klima funguje bezvadně. Tolik pár postřehů.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 03.12.2005 23:11, RE: ANO
martin napsal:
Měli sme 1.6 16v. Na delší cesty a po dálnici to nebylo ono. Při jízdě nad 110 stoupla spotřeba a auto bylo dost hlučné. Pokud benzín tak určitě 2.0.
Take si dovolim reagovat - a to varovanim pred Renaulty: z vlastnich zkusenosti i pomerne pocetnych zkusenosti sveho okoli musim Renaulty obecne (jak nove, tak i 15 let stare) hodnotit jako zajimava auta, s relativne dobrym designem i jizdnimi vlastnostmi, ale nespolehliva, s velice rozdilnou kvalitou zpracovani jednotlivych kusu a s mizernym servisem, ktery se muze zatracene prodrazit. Bohuzel auta teto kategorie maleho MPV jsou dost mlada a tak v pozadovane cene asi neni nic jineho, co by se dalo doporucit.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 06.12.2005 23:49, Citroen Berlingo a Renault Scenic
Dobrý den.
Obracím se na Vás s prosbou o Váš názor na auta Citroen Berlingo a Renault Scenic, od roku výroby 2000 do dnešních dnů. Mám na mysli jak spolehlivost motorů (benzín, diesel), tak všeho ostatního.
Děkuji Vám za Vaši odpověď.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 08.12.2005 10:05, RE: Citroen Berlingo a Renault Scenic
Ladislav napsal:
Dobrý den.
Obracím se na Vás s prosbou o Váš názor na auta Citroen Berlingo a Renault Scenic, od roku výroby 2000 do dnešních dnů. Mám na mysli jak spolehlivost motorů (benzín, diesel), tak všeho ostatního.
Děkuji Vám za Vaši odpověď.
Váš dotaz prosím směřujte na e-mail: poradna@tipcars.com.
Děkujeme.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 28.04.2007 22:58, startování
Do rodiny jsme si pořídili Renolta Scenica 1,6 v automatu. Čas od času si postaví hlavu a nestartuje .Baterie v pořádku ale přesto nechytí. Poradí mi někdo co s tím?
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.