0
zpět
 

diskuze k tématu: Nákup rodinného auta do 100 000 Kč - Scénic, Meriva, Zafira

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, automobilky, německá vozidla, francouzská vozidla, typ vozidla, osobní
Tomi71
počet příspěvků20
datum registrace10.08.2014
Pondělí 18.12.2017 13:33, Nákup rodinného auta do 100 000 Kč - Scénic, Meriva, Zafira
Ahoj všem, požádal bych o radu. Sestra chce zakoupit rodinné auto, které bude náhradou za starší Renault Scénic, kterému na konci ledna končí STK a investice do oprav se nevyplatí. Chtěla by pro 4- člennou rodinu se dvěma dětmi podobný typ auta a nabídli jí, resp. vyhledala si tyto vozy. Které z níže uvedeného by jste doporučili či preferovali? Nájezd nevím, ale denně do práce s manželem cca 50 km a pak nějaké pojíždění po okreskách.
1. Renault Scénic 08/2007, 1589 ccm, benzín + LPG 155 000 km, 82 kW, 83 000 Kč, bazar ČR, 1. majitel, nehavarované, servisní knížka
2. Opel Meriva 02/2008, 1589 ccm, 154 000 km, 77 kW, 99 000 Kč, bazar ČR-dovezeno z Itálie, nehavarované, servisní knížka
3. Opel Zafira 2007, 1589 ccm, benzín+CNG, 175 700 km, 69 kW, 99 900 Kč, bazar ČR, koupeno v CZ, nehavarované, servisní knížka, po nekuřákovi, doložené km, 7 místné
reagovat
Tomi71
počet příspěvků20
datum registrace10.08.2014
Neděle 24.12.2017 11:11, RE: Nákup rodinného auta do 100 000 Kč
Nikdo nereaguje? Sestře se stále líbí Scénic, já i přes známého tvrdím, že Opely mají oproti Renaultu min. lepší podvozek, což mám i od znémho, který provozuje geometrii. Já jsem jí říkal, aby do svého výběru zahrnuli i Ford C-Max, že dělají chybu, protože říkali, že Forda ne a švagr dokonce řekl Fordem tam, vlakem zpátky, což jspu bláboly... Já se informoval i u dovozce, která nám dovezl Toyotu Corollu Verso z Německa a ten mi dokonce řekl, že Ford C-Max je z těch 4 uvedených jednoznačně nejlepší auto po všech stránkách, doporučil benzín 1.6, sestra se švagrem nechtějí diesel a ani LPG. Někde tu byly články a postřehy, že 1.6. motor nestačí a že 1.8 je lepší volba, musím ještě pročíst. Tak co, už se někdo chytne a něco napíše??? Tatka jim doporučval Verso nebo VW Touran, lae těch je málo a jsou cenově výš...
reagovat
Giorgio
počet příspěvků814
datum registrace09.05.2007
Pondělí 25.12.2017 08:47, RE: Nákup rodinného auta do 100 000 Kč
Tomi71 napsal:
Nikdo nereaguje? Sestře se stále líbí Scénic, já i přes známého tvrdím, že Opely mají oproti Renaultu min. lepší podvozek, což mám i od znémho, který provozuje geometrii. Já jsem jí říkal, aby do svého výběru zahrnuli i Ford C-Max, že dělají chybu, protože říkali, že Forda ne a švagr dokonce řekl Fordem tam, vlakem zpátky, což jspu bláboly... Já se informoval i u dovozce, která nám dovezl Toyotu Corollu Verso z Německa a ten mi dokonce řekl, že Ford C-Max je z těch 4 uvedených jednoznačně nejlepší auto po všech stránkách, doporučil benzín 1.6, sestra se švagrem nechtějí diesel a ani LPG. Někde tu byly články a postřehy, že 1.6. motor nestačí a že 1.8 je lepší volba, musím ještě pročíst. Tak co, už se někdo chytne a něco napíše??? Tatka jim doporučval Verso nebo VW Touran, lae těch je málo a jsou cenově výš...


Sestra si vybrala 3 auta, ale jaksi tu chybí informace, v jakém režimu hodlá to budoucí auto používat a co od něj očekává. Už na první pohled tam nezapadá meriva, která je velikostně o kategorii menší než zbylá dvě auta. A ani jedno z těch zbylých bych si osobně nekoupil - relativně nízká cena, bazar, alternativní palivo. Pokud je CNG u zafiry tovární, tak snad ještě. Ale je v okolí plnička? Bude to jezdit po dálnici? Kolik to najede ročně?

Z dalších alternativ - v autorizovaných servisech Fordu jsem zažíval pekelná muka a někdo tu v jiném tématu nedávno popisoval zkušenosti velmi podobné, ale tak stará plechovka už asi autorizák navštěvovat nebude. C-Max je derivátem Fordu Focus, což mu dává teoreticky slušný základ. V praxi se pak objevují jen takové ty klasické malé otravné blbosti jako praskající svorky výdechů klimatizace, výdechy se mění jako celek (s prasklou svorkou se nedají nestavit/regulovat) a oficiální servisní postup říká, že se kvůli toho musí demontovat celá palubní deska - reálně servisák výdech vypáčí šroubovákem. Touran má výchozí základ v užitkovém autě, přesto si ho známý, který si toto auto několikrát bral z půjčovny, pochvaloval. Na mě je to ve srovnání s jinými vozy značky uskákaná koza s otřesnými materiály v interiéru.

Zbývá verso - a za to bych si klidně připlatil na rozdíl od tourana, ev. ještě další francouzská alternativa Citroen C4 (Grand) Picasso. Při tlaku na nízkou cenu a požadavku na alternativní palivo CNG bych ještě zvážil faceliftovaný Fiat Multipla Natural Power, což je geniálně vymyšlené auto, které ale vzhledově leckomu nesedne. Ostatně když je ve výběru meriva, mohl by stačit i roomster s motorem 1.4 16V.

Pozastavil bych se i nad tím, co je rodinné auto. Mnohokrát zde padlo, že pokud jde o celkový prostor, je lepší klasický kombík (mezi kterými se dá za 100 tisíc už celkem vybírat). Problém nastává, pokud je ale nutné do auta dát třeba 3 dětské sedačky.

A v neposlední řadě bych auto do 100 tisíc nekupoval v bazaru, ale od soukromníka. Ten bazar z něčeho žít musí a na autě si přirazí minimálně 20 tisíc, čemuž odpovídá stav auta. Průměrná cena ojetin v ČR dnes přesahuje 200 tisíc, ale to neznamená, že si marži z levných aut neberou, nebo si ji nějak dramaticky krátí. Je to byznys, ne charita.
reagovat
Tomi71
počet příspěvků20
datum registrace10.08.2014
Pondělí 25.12.2017 12:16, RE: Nákup rodinného auta do 100 000 Kč
Jak jsem uváděl, jezdí do práce cca 20 km tam a 20 km zpět do práce + vyřizování a ježdění po okreskách, po dálnici výjimečně. Sestra si oblíbila auto s vyšším posezem a nasedáním, byla zvyklá už když jezdila v práci s užitkovým. Děti už nejsou děti holky už mají 11 a 14 let, v pěti lidech jezdí málo, takže i ta Meriva by stačila, ale pohodlím, kufrem a komfortem i výběrem si myslím, že ten C-Max je vhodnější, focus byl vždy hodnocený dobře a C-Max je na jeho platformě-podvozku, ne? LPG právě nechtějí, tedy aspoň ne švagr, to byl náhodný výběr, takže spíš jen benzín 1.6 - 1.8, my jsme s otcem říkali, že ten plyn by mohl být, lae přímo z továrny nebo dobrý systém, dodělávat by rpo ně nemělo smysl investice a asi bych taky od soukormníků než z bazaru, už jsme se dívali na bazoš či S-Bazar. S tím rozpočtem to moc touranů ani Versa nenajde, našli jsme ,ale první generaci Versa z r. 2003....
reagovat
Giorgio
počet příspěvků814
datum registrace09.05.2007
Pondělí 25.12.2017 15:31, RE: Nákup rodinného auta do 100 000 Kč
Tomi71 napsal:
Jak jsem uváděl, jezdí do práce cca 20 km tam a 20 km zpět do práce + vyřizování a ježdění po okreskách, po dálnici výjimečně. Sestra si oblíbila auto s vyšším posezem a nasedáním, byla zvyklá už když jezdila v práci s užitkovým. Děti už nejsou děti holky už mají 11 a 14 let, v pěti lidech jezdí málo, takže i ta Meriva by stačila, ale pohodlím, kufrem a komfortem i výběrem si myslím, že ten C-Max je vhodnější, focus byl vždy hodnocený dobře a C-Max je na jeho platformě-podvozku, ne? LPG právě nechtějí, tedy aspoň ne švagr, to byl náhodný výběr, takže spíš jen benzín 1.6 - 1.8, my jsme s otcem říkali, že ten plyn by mohl být, lae přímo z továrny nebo dobrý systém, dodělávat by rpo ně nemělo smysl investice a asi bych taky od soukormníků než z bazaru, už jsme se dívali na bazoš či S-Bazar. S tím rozpočtem to moc touranů ani Versa nenajde, našli jsme ,ale první generaci Versa z r. 2003....


Jestli se bavíme o pohodlí, tak je určitě vhodnější francouzské auto než C-max. Na tourana bych se vybodnul, a pokud koncern VW, tak Seat Altea s jednoduchým benzinem 1.6 a ideálně prověřit v servisu, jestli nežere olej a drží tlaky. Od nějakých 115 000 se dá pořídit v benzinu i Mercedes-Benz třídy B.

No a jestli je klíčový ten vyšší posez, dá se vybírat i mezi SUV, z nichž třeba Hyundai Tucson nebo Kia Sportage II do limitu v pohodě taky vejdou. A něco na pomezí, byť velikostně blíže merivě, je dvojice Suzuki SX4/Fiat Sedici. SX4 koupil kolega pro manželku a nemohou si to auto vynachválit.
reagovat
Tomi71
počet příspěvků20
datum registrace10.08.2014
Sobota 30.12.2017 13:06, RE: Nákup rodinného auta do 100 000 Kč
Renaulta už bych nebral, sám mám dosluhujícho Peugeot 306 a už bych do toho nešel, chci Toyotu Auris na jaře či Prius, před tím jsem zvažoval i Hondu jazz, ale mám doma Corollu Verso, takže druhé doplňkové auto bude také Toyota. Ale zpět k sestře - zůstaneme u C-Maxe, bude to pro ni nejvhodnější po všech stránkách. SUV ne a při tom rozpočtu KIA ani Hyundai jsou ročníky, které vypadají hrozně a Suzuki SX4 fajn, také jsem o něm uvažoval pro sebe, ale pro sestru malý kufr. Už jsme kontaktovali dva prodávaící C-Maxe, ale nakonec to asi necháme dovézt z Německa, našel jsem dva ověřené dovozce z Nového Jičína a ze Zlína, takže se tam zajede se osobně pobavit a domluvit.

]Jestli se bavíme o pohodlí, tak je určitě vhodnější francouzské auto než C-max. Na tourana bych se vybodnul, a pokud koncern VW, tak Seat Altea s jednoduchým benzinem 1.6 a ideálně prověřit v servisu, jestli nežere olej a drží tlaky. Od nějakých 115 000 se dá pořídit v benzinu i Mercedes-Benz třídy B.No a jestli je klíčový ten vyšší posez, dá se vybírat i mezi SUV, z nichž třeba Hyundai Tucson nebo Kia Sportage II do limitu v pohodě taky vejdou. A něco na pomezí, byť velikostně blíže merivě, je dvojice Suzuki SX4/Fiat Sedici. SX4 koupil kolega pro manželku a nemohou si to auto vynachválit.

reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Středa 03.01.2018 22:50, RE: Nákup rodinného auta do 100 000 Kč - Scénic, Meriva, Zafira
Tomi71 napsal:
Ahoj všem, požádal bych o radu. Sestra chce zakoupit rodinné auto, které bude náhradou za starší Renault Scénic, kterému na konci ledna končí STK a investice do oprav se nevyplatí. Chtěla by pro 4- člennou rodinu se dvěma dětmi podobný typ auta a nabídli jí, resp. vyhledala si tyto vozy. Které z níže uvedeného by jste doporučili či preferovali? Nájezd nevím, ale denně do práce s manželem cca 50 km a pak nějaké pojíždění po okreskách.1. Renault Scénic 08/2007, 1589 ccm, benzín + LPG 155 000 km, 82 kW, 83 000 Kč, bazar ČR, 1. majitel, nehavarované, servisní knížka2. Opel Meriva 02/2008, 1589 ccm, 154 000 km, 77 kW, 99 000 Kč, bazar ČR-dovezeno z Itálie, nehavarované, servisní knížka3. Opel Zafira 2007, 1589 ccm, benzín+CNG, 175 700 km, 69 kW, 99 900 Kč, bazar ČR, koupeno v CZ, nehavarované, servisní knížka, po nekuřákovi, doložené km, 7 místné


Ahoj za mě takhle
1. Scenic s LPG nebrat ani zadarmo, tohle bude na velké investice, poločas rozpadu je právě těch 150tis.km
2. Zafira je fajn spolehlivé auto v benzínu, stačí jen nebrat CNG
3. Meriva - o dost menší než Zafira, jinak v beznínu bez LPG spolehlivá
Přidal bych Ford C-MAX 1.6 ben 74kw - není široký jako Zafira, ale spolehlivost je příkladná(za danou cenu)
reagovat
Tomi71
počet příspěvků20
datum registrace10.08.2014
Neděle 07.01.2018 18:00, RE: Nákup rodinného auta do 100 000 Kč - Scénic, Meriva, Zafira
Díky, delší dobu jsem zde nebyl. Já jsem sestře právě C-Maxe doporučoval, z jednoho zdroje mi bylo řečeno, že z těch 4 (tzn. Meriva, Zafira, Scénic, C-Max) je to nejvhodnější a hlavně nejlepší auto po všech stránkách a doporučovali benzí 1.6, nevím pak jak je na tom motor 1.8. Sestra pořád pokukovala po Zafiře, švagrovi se zdál dlouhý a pro ně zbytečně velký. Nakonec je vše jinak, švagr zasáhl nebo se se sestou dohodli a hledajé Scénica, pomáhá jim v tom soused, který má opravnu a servisuje Reanulty, my osobně s otcem máme jiný názor, šli by jsme do C-Maxe, oni nebo švagr si myslí, že na Renaulta budou mít levnější díly a že je soused kamarád a bude jim dělat servis jako doposud na stávajícím Scénicu a u nového vozu (už jim vyhlédl dva kusy) jim prověří VIN přes systém Renaultu, já jim říkal, že VIN není všechno. Komu není rady tomu není pomoci. Bohužel nechtělo se jim asi také dávat 15 tisíc firmě z Nového JIčína za dovoz auta z Německa,což je jejich fixní částka a naše snaha, hlavně otcova při jednání s dovozcem byla zbytečná. Otec sám ještě hledal v inzerátech Corollu Verso (touran v benzínu je problém a diesela nechtěli) a u toho Versa by v tom rozpočtu byl ročník pod r. 2005 a s vysokým nájezdem. Tak už je to na nich, jsem zvědavý, jak dopadnou.
reagovat
KoobaS
počet příspěvků1008
datum registrace23.04.2014
Pondělí 08.01.2018 09:30, Re:
Pokud má někdo rozpočet 100k kč, tak mi přijde absolutní nesmysl sypat ještě 15k kč někomu za dovoz... To je opravdu rozumnější najít se sousedem torchu zachovalýho scenika a těch 15k vrazit do prvotního servisu... Vykašlat se na jakýkoliv alternativní palivo a zůstat u benzínu a smířit se s tím, že vysoká mpv krabice s atmo motorem nění žádnej dravec...
reagovat
Tomi71
počet příspěvků20
datum registrace10.08.2014
Pondělí 08.01.2018 13:18, RE: Re:
Částečně máte pravdu při tom rozpočtu i když zase musí vzít v potaz, jak to tady bude se stočenými km a celkovým stavem vozidla a jeho udržováním, třeba budou nakonec spokojení, možná dobře, aspoň nám nebudou vyčítat, kdyby se něco stalo námi doporučeným autem je to na nich. Ale každopádně, když už budou brát zde u nás v ČR, tak bych raději volil toho C-Maxe nebo když už tak Opela než toho Renaulta... Já sám chci na jaře ojetu Toyotu Auris s rozpočtem do 150 tis., roč. 2008 -2010 a taky zvažuji dovoz z Německa, to Verso jsme také tak dovezli, zdejším bazarníklm nevěřím, to raději ze soukromého inzerátu, kde bude mít doložený servis atd.
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.