0
zpět
 

diskuze k tématu: Renault Mégane GT 1.6 - prvních 50 000 kilometrů

kategorie zařazení tématu: francouzská vozidla
Pippo
počet příspěvků6
datum registrace22.09.2019
Neděle 22.09.2019 08:39, Potvrzuju kladne zkusenosti
Mam taky megane II po faceliftu, rok 07, koupeny v r. 2013 se 115tkm, verze 1.5 DCI, 78 kW. Od toho auta jsem uprimne nic moc neocekaval, protoze ho nepredchazela buhvijak skvela povest, ale uz mel preventive vymenena ojnicni loziska a jezdil celou dobu do stejneho aut. servisu, kde jsem ho tehdy za 125 tKc koupil.
Dnes mam najeto 287 tkm a porad dobre! Puvodni vstriky Siemens, puvodni spojka, puvodni turbo, puvodni setrvacnik, puvodni vyfuk, zadna koroze... Proste me to auto prekvapilo svym bezproblemovym provozem. Je fakt, ze jezdim skoro porad po dalnicich CZ-DE, takze v optimalnim rezimu pro kazde auto, nicmene jsem opravdu necekal, ze mi tak pohodove poslouzi.
Par veci jsem samozrejme resil: vymena pruzin na predku (jedna rupla), vymena sdruzenych pacek pod volantem, vymena jakehosi tlakoveho spinace v klimatizaci a oprava vymackanych mikrospinacu v odemykaci karty. Jinak zadne poruchy, jen nafta, olej, brzdy (1x, na dalnici toho moc nenabrzdim) a gumy. Cili prijemne prekvapeni. Diky 6kvaltu na letnich gumach jezdim kolem 5 litru, na zimnich tak za 5.6. To pipani rezervy je priserny, souhlasim No aspon jsem si do aura dodelal tempomat podle navodu na netu (jde to snadno), coz mi puvodni dost chybelo. Celkem vzato za me bezproblemove auto.
reagovat
Pippo
počet příspěvků6
datum registrace22.09.2019
Neděle 22.09.2019 09:16, RE: Potvrzuju kladne zkusenosti
Jo, taky jednou rozvody, tycky stabilizatoru (jednou nebo dvakrat? uz nevim) a asi 2x nějakej cep)
reagovat
Zdeny60
počet příspěvků1231
datum registrace08.09.2009
Neděle 22.09.2019 09:18, RE: Potvrzuju kladne zkusenosti
citace:
reakce na: Pippo, 22.09.2019 08:39 (Mam taky megane II po facelift ...)


Jak vidno, začíná snad koenčně doba, kdy tupé stádo, co na Renault jen plivalo, mizí v propadlišti dějin a objevuje se čím dál tím více spokojených majitelů aut této značky. Což mě jen těší, protože když jsem před lety kupoval pro dceru její první auto Clio 1,2, okruh mých známých si klepal na čelo a posílali mě do Štrenberku na léčení. Dnes tito lidé, co mě před lety za můj čin odsoudili, jen tupě čumí, že auto za 4 (možná už pět) let nemělo jednu poruchu, není shnilé (2005) a po městě si řekne o 6,3/100, protože mimo město se prakticky nedostane. Ano, servis byl - ale jako u všech aut. Rozvody s vodní pumpou, brzdy, tlumiče, nějkaé díly náprav... Aby ne, z našich rozjebaných silnic, za které jako motoristé platímě enormní částky na POV a dálničních známkách... Renault dle mého skromného soudu dnes strčil do kapsy jiné značky se slovutnými jmény, co se týká kvality a odolnosti a také korozivzdornosti. Pokud tato automobilka nic nedpodělá, tak jí čekají dobré prodejej, vlastně ony ty prodeje mají už dnes.
reagovat
danet - redakce TipCars
počet příspěvků535
datum registrace16.11.2012
Pondělí 23.09.2019 12:46, RE: Potvrzuju kladne zkusenosti
citace:
reakce na: Pippo, 22.09.2019 08:39 (Mam taky megane II po facelift ...)


Dobrý den, pokud máte chuť napsat recenzi o svém voze https://www.tipcars.com/magazin/napsat-recenzi-na-muj-vuz/, budeme potěšeni. Hezký den!
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.