0
zpět
 

diskuze k tématu: Renault Mégane Grandtour 1.6 16V - jak zvládl 200 tis. km?

kategorie zařazení tématu: francouzská vozidla
A4
počet příspěvků134
datum registrace09.05.2007
Úterý 25.02.2014 07:33, foto
Opět špatná fotka v úvodu článku...
reagovat
Paul
počet příspěvků773
datum registrace07.11.2008
Úterý 25.02.2014 08:25, RE: foto
A4 napsal:
Opět špatná fotka v úvodu článku...


Aspoň trefili první generaci. K tomu hanění renaultů - renault si zkazil pověst především druhou generací laguny a meganu. Do té doby dělal povedená auta, to dokládá recenze i zkušenosti známých co měli R19 po faceliftu, Megane a Lagunu 1.
reagovat
A4
počet příspěvků134
datum registrace09.05.2007
Úterý 25.02.2014 08:28, RE: foto
A4 napsal:
Opět špatná fotka v úvodu článku...

ˇ
Ááá, opraveno
reagovat
smazaný uživatel
počet příspěvků
datum registrace
Úterý 25.02.2014 09:45, RE: foto
A4 napsal:
A4 napsal:
Opět špatná fotka v úvodu článku...
ˇ Ááá, opraveno


Ano, již by to mělo být v pořádku...
reagovat
kubesak
počet příspěvků29
datum registrace23.09.2013
Úterý 25.02.2014 12:13, Rendl
Řešil jsem před pár lety koupi druhého vozu do rodiny pro partnerku a chtěl jsem něco slušnýho za dobrou cenu v benzínu s jasnou historií a narazil jsem na Renaulta r.v.2003 - tenhle tip po faceliftu s 1.4 16 V ve slušný výbavě, hatchback. Přesně dle klišé - Renault nikdy, jsem o tom autě ani na vteřinu neuvažoval, ale narazil jsem na tenhle konkrétní kus a po dvou prohlídkách se servisákem, projížďce a lustraci jsem ho vzal na milost a přidal ho ke své tehdy zánovní Alfě. Za dva roky co jsem ho vlastnil jsem opravdu řešil pouze spotřebáky, pověstná elektronika bez problémů, benzín neměl žádnej problém a jediná závada, která se objevila těsně před prodejem bylo pískání z posilovače brzd, které při ťuknutí o brzd. pedál mizelo - legračně to znělo jak kvičící skřítek. Výměnu posilovače jsem již neřešil a prodal s touto vadou (samozřejmě jsem informoval kupujícího). Jízda byla legrační, naprosto tupé a nezáživné řízení, motor dle tp 70 kw absolutně nejel, a snaha ho točit do otáček, kde snad ten výkon byl, mě přiváděla k šílenství. Pokud jsem s autem musel jet, smířil jsem se s naprosto defens. stilem jízdy a s klidem jsem skousnul i kloboučkáře před sebou Závěrem bych to shrnul tak, že jako druhé auto v rodině na vození dětí do školy a nákupy po okolí bez nutnosti nesmyslných oprav bylo auto ideální a sloužilo jak mělo. Je fakt, že od té doby se vždy usměju, když vidím rencka a o koupi této značky jsem již nikdy neuvažoval ( samozřejmě vím, že megane RS by mi na tváři vykouzlil jiný úsměv, ale nějak mě ta značka nadále míjí..
reagovat
brin
počet příspěvků727
datum registrace28.03.2011
Středa 26.02.2014 21:09, Pneu
Jediné co se mi nezdá je výměna pneu z rozměru 185/60 R15 (což mělo zřejmě být R14) na 195/50 R15. Tyhle rozměry se mi nezdají. Navíc i při změně rozměru ráfku by obvod pneu měl zůstat stejný a tedy i poloměr. Světlá výška by se rozhodně měnit neměla.
reagovat
xtrox
počet příspěvků233
datum registrace01.11.2012
Čtvrtek 27.02.2014 10:44, RE: foto
Paul napsal:
A4 napsal:
Opět špatná fotka v úvodu článku...
Aspoň trefili první generaci. K tomu hanění renaultů - renault si zkazil pověst především druhou generací laguny a meganu. Do té doby dělal povedená auta, to dokládá recenze i zkušenosti známých co měli R19 po faceliftu, Megane a Lagunu 1.


obecně...renault vydává (nebo aspoň vydával od konce 90. let do cca 2010) nejvíce peněz ze všech automobilek na vývoj a inovace. snaží se jako první automobilka na světě narvat do svých aut novinky, atp.
pak s velkou slávou uvedou nový model s tímhle a tadytím a ono se to sype jak písek. následně dva roky makají, aby se dostali aspoň na průměrnou spolehlivost a pak...pak přijde facelift, kde to průserové většinou odladí a v minulosti odladěné často posunou o vývojový stupeň výš (s nejistým výsledkem spolehlivosti). zase to většinou do dvou let někam doladí a pak vymyslí "z 99% nové auto, bomba, kupte si ho", jehož vývoj stál tolik, že renault je nejzadluženějším francouzským podnikem (a mezi automobilkami asi taky).

do renaultu bych šel s velkou znalostí značky/modelu/komponentů, kdy se dá vydělat na horší pověsti a tím nízké ceně ojetiny. "jééé, to je hezkýýý a ono to jezdííí" je špatně
reagovat
Th0r
počet příspěvků7
datum registrace06.10.2011
Pondělí 19.05.2014 01:12, Pověst
Reakci jsem se rozhodl napsat jako odpověď na dosti rozšířené klišé o nekvalitě značky Renault. Pokusím se být co nejvíce objektivní.
Vůz byl dovezen ze Švýcarska a měl jasně zdokumentovanou servisní historii.

Rozšířené klišé, resp. spíše pověst je pravdivá. Měla ho moje sestra a byl to strašnej šmejd. Ani si nepamatuju všechny závady, ale namátkou neřadící automat (oprava asi za 40 000 Kč), výměna snad všech ložisek kol, prasklé pružiny, samovolně zhasínající motor, zadřené pístky v brzdách .... no bylo toho hodně a se štěstím to nakonec prodala za pár šlupek. Stejný zkušenosti i kolega v práci. Tedy pověst nelže. Je to hroznej krám a ruce pryč.

Jo a ještě máme v rodině Lagunu. K té snad není co dodávat. Něco tak strašnýho se jen tak málo vidí. Nejen co se týče techniky. Ale ten kdo tohle auto vymyslel, toho by měli mlátit každej den. Tak hovadsky vymyšlenej interier se jen tak nevidí. Obří auto v kterym je místa jak v hodinkách, není si kam co odložit, motor, spojka, řazení - katastrofa. Favorit byl lepší. Auto nejde zamknout, displeje svítěj jen z poloviny, jízdní vlastnosti hrůza. Auto se vlní jak loď na moři. Hnije to neuvěřitelnym způsobem. Renault fuj Už nikdy. To raději autobusem než takovej šmejd
reagovat
252SIMON
počet příspěvků2
datum registrace07.06.2014
Sobota 07.06.2014 18:23, MEGANE 1616V
JE TREBA ZAJIMAVE JAK LIDI AUTA POMLOUVAJ MAM RENAULT MEGANA 16 16V ROK VYROBY 2002 MAM HO 10.LET ZA TECH 10.LET JSEM DO AUTA NEDAL VUBEC NIC KROM UDRZBY A OPOTREBOVANYCH VECI BRZDY TLUMICE ROZVODY AUTO MA NAJETO POMALU 200000KM A VSE FUNGUJE JAK MA V ZIVOTE MNE NIKDE NENECHALO JE PRAVDA ZE RENAULTA OPRAVOVAT JE TO ZA TREST JAK TO MAJI UDELANE NEKTERE VECI ALE JA JSEM SPOKOJENY A TO ZE VAS AUTO NEKDE NECHA NEBO ZE JE KAZOVE JE ASI SMULA KOLIKRAT JSEM VIDEL NA DALNICI FRAJIRKY JAK PREJIZDELI V NOVSI AUDINE UKAZUJI FAKACEA NA 20 KM STOJI KOIURI SE JIM Z MOTORU A PROSI SPIS TO BUDE CO SE KOMU PODARI KOUPIT O STESTI A TO MUZE BYT MERCEDES COKOLI
reagovat
miner
počet příspěvků1
datum registrace09.05.2012
Sobota 30.05.2015 12:10, laguna 16 16v
Lagunu jsem měl 10 let a byla ok
reagovat
kristian2
počet příspěvků273
datum registrace31.03.2015
Sobota 30.05.2015 13:35, k
no ja teda nejsem zastance znacky ale pracovně jsme meli klio kangu trafik a problemi stim nebyli konkretne traviku par bylo a to v pohodě najelo 500 000 km za spotrební věci puvodní tlumuče spojka ložiska a to teda servisně se docela zanedbavalo.jo a mercedes montuje renault motory do svích aut takže to zas tak špatne nebude
reagovat
free78
počet příspěvků300
datum registrace19.09.2008
Pondělí 01.06.2015 08:29, RE: k
kristian2 napsal:
no ja teda nejsem zastance znacky ale pracovně jsme meli klio kangu trafik a problemi stim nebyli konkretne traviku par bylo a to v pohodě najelo 500 000 km za spotrební věci puvodní tlumuče spojka ložiska a to teda servisně se docela zanedbavalo.jo a mercedes montuje renault motory do svích aut takže to zas tak špatne nebude


psát do diskuze po šesti pivech by se nemělo...
reagovat
Lada74
počet příspěvků4
datum registrace12.10.2015
Pondělí 12.10.2015 14:18, Megane II- Nejhorší koupě
Dovolte i mně krátkou recenzi na tento "automobil". Vlastním toto auto přes dva roky. Bylo dotažené z Německa se servisní knížkou a jasně danými km. Což se na kontrole v autorizovaném servisu Renaultu v ČR potvrdilo dle VIN. Najeto mělo cca 150 tisíc km. Za dobu co s ním "jezdím" jsem najezdil cca 30 tisíc km. Říkám mu víkendové auto...
Mám kombi.

Za dva roky jsem měnil tyto věci: komplet tlumiče, brzdové bubny, brzdové destičky, brzdový spínač pod pedálem, čepy, spojku, převodovku (která se úplně rozsypala, samozřejmě z vrakoviště), alternátor, baterii a několikrát přední žárovku a další běžné věci jako rozvody a olej. Čerpadlo klimatizace a možná další věci na které si nevzpomenu. Do auta jsem nasypal několik desítek tisíc a jsem zoufalý. Nečekal jsem od ojetého auta zázraky a chápu, že každé ojeté auto potřebuje investici, ale tohle???

Proto za mě Renault již nikdy!
reagovat
tomaskrtek
počet příspěvků982
datum registrace18.03.2008
Pondělí 12.10.2015 14:45, RE: Nejhorší koupě
Lada74 napsal:
Dovolte i mně krátkou recenzi na tento "automobil". Vlastním toto auto přes dva roky. Bylo dotažené z Německa se servisní knížkou a jasně danými km. Což se na kontrole v autorizovaném servisu Renaultu v ČR potvrdilo dle VIN. Najeto mělo cca 150 tisíc km. Za dobu co s ním "jezdím" jsem najezdil cca 30 tisíc km. Říkám mu víkendové auto... Mám kombi.Za dva roky jsem měnil tyto věci: komplet tlumiče, brzdové bubny, brzdové destičky, brzdový spínač pod pedálem, čepy, spojku, převodovku (která se úplně rozsypala, samozřejmě z vrakoviště), alternátor, baterii a několikrát přední žárovku a další běžné věci jako rozvody a olej. Čerpadlo klimatizace a možná další věci na které si nevzpomenu. Do auta jsem nasypal několik desítek tisíc a jsem zoufalý. Nečekal jsem od ojetého auta zázraky a chápu, že každé ojeté auto potřebuje investici, ale tohle???Proto za mě Renault již nikdy!


loni jsem byl požádán sousedem abych prodal jeho Mégane kombík rok výroby 2001 motor 1.4 benzín 70kW. dostal nabídku na velmi zajímavou koupi Loganu MCV takže ač nerad poslal Megana do světa. auto najeto asi 230.000 km, bylo z firmy jeho tchána kde s ním jezdil, posléze si ho odkoupil, takže v podstatě po prvním majiteli. auto ho nikdy nenechalo stát, největším problémem bylo že občas startovalo třeba napodesáté, jako by byla chyba v immo, nakonec změnil servis a zjistilo se že chyběl zub na startéru. jinak klasický spotřební materiál. auto ve velmi slušné kondici až na kosmetické vady. kupující-živnostník malíř natěrač-vysmátý jak lečo. díky podobným joudům jako vy kteří si koupí zanedbaný krám dostal za 25.000,- auto které mu ještě pár let dobře poslouží. nevím o tom že by měl Renault propojenou servisní síť takže nejspíš jste koupil auto s 300.000km, a ještě po praseti. potom se nedivte.
reagovat
driver111
počet příspěvků528
datum registrace13.03.2013
Pondělí 12.10.2015 15:04, RE: Megane II- Nejhorší koupě
Lada74 napsal:
Dovolte i mně krátkou recenzi na tento "automobil". Vlastním toto auto přes dva roky. Bylo dotažené z Německa se servisní knížkou a jasně danými km. Což se na kontrole v autorizovaném servisu Renaultu v ČR potvrdilo dle VIN. Najeto mělo cca 150 tisíc km. Za dobu co s ním "jezdím" jsem najezdil cca 30 tisíc km. Říkám mu víkendové auto... Mám kombi.Za dva roky jsem měnil tyto věci: komplet tlumiče, brzdové bubny, brzdové destičky, brzdový spínač pod pedálem, čepy, spojku, převodovku (která se úplně rozsypala, samozřejmě z vrakoviště), alternátor, baterii a několikrát přední žárovku a další běžné věci jako rozvody a olej. Čerpadlo klimatizace a možná další věci na které si nevzpomenu. Do auta jsem nasypal několik desítek tisíc a jsem zoufalý. Nečekal jsem od ojetého auta zázraky a chápu, že každé ojeté auto potřebuje investici, ale tohle???Proto za mě Renault již nikdy!


Tak předně - nejsem fanoušek renaultu, ale tlumiče, brzdy, čepy a baterii nepovažuji za problém vozu, dokonce i ta spojka a převodovka je závislá jak se k tomu kdo chová. To jsou prostě věci se kterýma se člověk musí smířit, když kupuje starší auto. NEdával bych to za vinu autu, ale praseti, co to měl před tím. Takže víceméně auto zase takové závady nemělo a tím, že jste to dal dokupy, tak prošlo pořádným servisem a teď už by mělo jen sloužit.
reagovat
Lada74
počet příspěvků4
datum registrace12.10.2015
Pondělí 12.10.2015 15:07, Re_Megane II- nejhorší koupě Upřesnění
Rok výroby 2004 1.6 benzin 83kw cena byla v roce 2013 67 tisíc kč. Pravdivost km a servisních prohlídek v Renaultu mně kontroloval můj kamarád- technik. Kdo v Německu s autem jezdil pochopitelně netuším. O sobě si dovolím říct, že jsem slušný řidič a nééé nějaký pako, který huntuje auto ve kterém vozí rodinu. To jen na okraj. Prostě moje zkušenost je taková jakou jí popisuji. Samozřejmě zpětně uznávám, že jsem prostě narazil na hodně špatný kus a jsem rád, že Vy máte jinou zkušenost.
reagovat
driver111
počet příspěvků528
datum registrace13.03.2013
Pondělí 12.10.2015 15:43, RE: Re_Megane II- nejhorší koupě Upřesnění
Lada74 napsal:
Rok výroby 2004 1.6 benzin 83kw cena byla v roce 2013 67 tisíc kč. Pravdivost km v Renaultu mně kontroloval můj kamarád- technik. Kdo v Německu s autem jezdil pochopitelně netuším. O sobě si dovolím říct, že jsem slušný řidič a nééé nějaký pako, který huntuje auto ve kterém vozí rodinu. To jen na okraj. Prostě moje zkušenost je taková jakou jí popisuji. Samozřejmě zpětně uznávám, že jsem prostě narazil na hodně špatný kus a jsem rád, že Vy máte jinou zkušenost.


Tak já to nemyslel na tebe, s tím prasetem . To je o tom uživateli před tebou a prostě on byl to prase a ty jsi to vyžral, to se stává, bohužel auto z druhé ruky je vždy zajíc v pytli a tady se to potvrzuje i tím, že jsi měl ověřenou historii a auto mělo relativně normální najeté km. Ber to tak, že máš auto po generálce a už budeš jen jezdit
reagovat
danet - redakce TipCars
počet příspěvků535
datum registrace16.11.2012
Úterý 13.10.2015 10:13, RE: Megane II- Nejhorší koupě
Lada74 napsal:
Dovolte i mně krátkou recenzi na tento "automobil". Vlastním toto auto přes dva roky. Bylo dotažené z Německa se servisní knížkou a jasně danými km. Což se na kontrole v autorizovaném servisu Renaultu v ČR potvrdilo dle VIN. Najeto mělo cca 150 tisíc km. Za dobu co s ním "jezdím" jsem najezdil cca 30 tisíc km. Říkám mu víkendové auto... Mám kombi.Za dva roky jsem měnil tyto věci: komplet tlumiče, brzdové bubny, brzdové destičky, brzdový spínač pod pedálem, čepy, spojku, převodovku (která se úplně rozsypala, samozřejmě z vrakoviště), alternátor, baterii a několikrát přední žárovku a další běžné věci jako rozvody a olej. Čerpadlo klimatizace a možná další věci na které si nevzpomenu. Do auta jsem nasypal několik desítek tisíc a jsem zoufalý. Nečekal jsem od ojetého auta zázraky a chápu, že každé ojeté auto potřebuje investici, ale tohle???Proto za mě Renault již nikdy!


Dobrý den, budeme moc rádi, když své zkušenosti s Renaultem Mégane vložíte do recenze na TipCars http://www.tipcars.com/#vlozit-zkusenost
reagovat
Lada74
počet příspěvků4
datum registrace12.10.2015
Úterý 13.10.2015 12:37, Odpověď
Díky za povzbudivá slova! Asi máte pravdu...
reagovat
Lada74
počet příspěvků4
datum registrace12.10.2015
Úterý 13.10.2015 12:39, RE: Re_Megane II- nejhorší koupě Upřesnění
driver111 napsal:
Lada74 napsal:
Rok výroby 2004 1.6 benzin 83kw cena byla v roce 2013 67 tisíc kč. Pravdivost km v Renaultu mně kontroloval můj kamarád- technik. Kdo v Německu s autem jezdil pochopitelně netuším. O sobě si dovolím říct, že jsem slušný řidič a nééé nějaký pako, který huntuje auto ve kterém vozí rodinu. To jen na okraj. Prostě moje zkušenost je taková jakou jí popisuji. Samozřejmě zpětně uznávám, že jsem prostě narazil na hodně špatný kus a jsem rád, že Vy máte jinou zkušenost.
Tak já to nemyslel na tebe, s tím prasetem . To je o tom uživateli před tebou a prostě on byl to prase a ty jsi to vyžral, to se stává, bohužel auto z druhé ruky je vždy zajíc v pytli a tady se to potvrzuje i tím, že jsi měl ověřenou historii a auto mělo relativně normální najeté km. Ber to tak, že máš auto po generálce a už budeš jen jezdit



Díky za povzbudivá slova! Asi máte pravdu...

reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.