0
zpět
 

diskuze k tématu: Renault Mégane 1,4i - jak zvládl 180 tis. km?

kategorie zařazení tématu: francouzská vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 15.09.2010 16:16, Zadní spoiler
Recenze dobrá, rené kupodivu taky a poučení pro mě. Dávat si bacha na červeného grandtoura neboť kvůli šetření majitele někomu dříve či později způsobí škodu 1 metr velký letící díl karoserie o hmotnosti pár kg
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 15.09.2010 16:41, V novém stylu....
Tahle nová grafická úprava stránek Tipcars.......čekal jsem, že přinese konečně rozšíření o jednu buňku v tabulce k recenzím ojetin, ve které by byl konečně po letech uveden parametr (dle mého) docela podstatný - výkon motoru. No, nestalo se. Zato byl odebrán všem článkům údaj o datu, kdy vyšly. Patrně proto, aby mohly být v budoucnu recyklovány a přitom se tvářit coby žhavá novinka. Dále shledávám podivným - v políčku "diskuse" zde byla uvedena nula, když jsem však kliknul na "vstoupit do diskuse," zjistill jsem, že už byl jeden příspěvek vložen.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 15.09.2010 18:59, RE: V novém stylu....
robinx napsal:
Tahle nová grafická úprava stránek Tipcars.......čekal jsem, že přinese konečně rozšíření o jednu buňku v tabulce k recenzím ojetin, ve které by byl konečně po letech uveden parametr (dle mého) docela podstatný - výkon motoru. No, nestalo se. Zato byl odebrán všem článkům údaj o datu, kdy vyšly. Patrně proto, aby mohly být v budoucnu recyklovány a přitom se tvářit coby žhavá novinka. Dále shledávám podivným - v políčku "diskuse" zde byla uvedena nula, když jsem však kliknul na "vstoupit do dis...
Výkon motoru je snad ve vyhledávání už pěkně dlouho.Musíš dát akorát rozšíření a pak vložíš počet Kw
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 15.09.2010 19:46, RE: Zadní spoiler
*autofans* napsal:
Recenze dobrá, rené kupodivu taky a poučení pro mě. Dávat si bacha na červeného grandtoura neboť kvůli šetření majitele někomu dříve či později způsobí škodu 1 metr velký letící díl karoserie o hmotnosti pár kg
Ten spoiler má na šířku víc než metr (je nad celými zadními dveřmi takže tak 1,6m), ale neváží pár kilo - má cca jedno kilo. Je to tenký plastový výlisek ve kterém je třetí brzdové světlo - spoiler bych tomu osobně neříkal, ale ono se to tak oficiálně jmenuje. Jinak s recenzí mohu jen souhlasit, mám dieselového megana od novoty a je bez větších problémů - dobré auto za slušné peníze. Mohu potvrdit zkušenosti se značkovým servisem - bída, bída, bída. Nakonec jsem našel autorizovaný servis bez salonu a naprostá spokojenost.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 16.09.2010 05:27, RE: V novém stylu....
hubby napsal:
Výkon motoru je snad ve vyhledávání už pěkně dlouho.Musíš dát akorát rozšíření a pak vložíš počet Kw
Výkon motoru je snad parametr natolik relevantní, že by mu měl být zcela jistě přidělen jeden ze čtrnácti řádků v tabulce u recenzí ojetých vozů (nebo by zasluhoval jeden řádek přidat). Spousta jiných údajů v tabulce je dost méně podstatných. Že se něco dá dodatečně vyhledat je jiná věc.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 16.09.2010 07:17, RE: V novém stylu....
robinx napsal:
Výkon motoru je snad parametr natolik relevantní, že by mu měl být zcela jistě přidělen jeden ze čtrnácti řádků v tabulce u recenzí ojetých vozů (nebo by zasluhoval jeden řádek přidat). Spousta jiných údajů v tabulce je dost méně podstatných. Že se něco dá dodatečně vyhledat je jiná věc.
chyba je mezi počítačem a židlí. Ani se mi nechce věřit, že jste za tu dobu, co tady tipcars je neobjevil rozšířené vyhledávání
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 16.09.2010 07:19, RE: V novém stylu....
Michal napsal:
chyba je mezi počítačem a židlí. Ani se mi nechce věřit, že jste za tu dobu, co tady tipcars je neobjevil rozšířené vyhledávání
Navíc podle mého většina uživatelů hledá určité auto s určitou motorizací. Podle výkonu hledám, jen když zabíjím čas, potom je moje oblíbená zábava "hledat: výkon na cca 300 kw" a "cena: menši než 500 tisíc" např..
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 16.09.2010 07:29, RE: V novém stylu....
Michal napsal:
Navíc podle mého většina uživatelů hledá určité auto s určitou motorizací. Podle výkonu hledám, jen když zabíjím čas, potom je moje oblíbená zábava "hledat: výkon na cca 300 kw" a "cena: menši než 500 tisíc" např..
Hmm, a nacházíš něco mimo bouraček ?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 16.09.2010 12:13, RE: V novém stylu....
Michal napsal:
chyba je mezi počítačem a židlí. Ani se mi nechce věřit, že jste za tu dobu, co tady tipcars je neobjevil rozšířené vyhledávání
Pánové, jeden o koze a druhý o voze, že...?

Pán, co se tu rozčiluje nad neuvedením výkonu v tabulce, tak tím nemá na mysli parametr vyhledávání v nabídce vozidel, nýbrž údaj v tabulce, která je v záhlaví recenze/zkušenosti uživatele, kde opravdu není uveden.

Aby se pán konečně dozvěděl, jaký má onen Grandtour udávaný nejvyšší výkon, tak já se domnívám, že má 72 kW.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 16.09.2010 14:53, servis
Jedná se možná o masochismus, ale přece jen bych po těchto zkušenostech vyhledal jiný servis. Snaha o okradení zákazníka tím, že vadnou svíčku se snažím zakrýt výměnou zapalovací cívky je ještě relativně neškodná, ale když zapomenou zapojit hadičku ostřikovače, tak co to bude příště? Nehledě na to, jestli ten spojler nepoškodili při opravě toho světla (takhle dva stržené závity a je to). Mimochodem - jestli to světlo je diodové, tak co na něm odešlo? Všechny diody naráz? Třeba jen upadl konektor, tak honem šup a prodat celé světlo.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 16.09.2010 18:44, Megane 1,6
Já mám 1,5 roční zkušenost R megane 1,6i ke dnešku ais 181.000km, r.v. 2005.
Jde o sedan.
Přes veškěré možné a nemožné články, které mě dnes a denně přesvědčují, jkaé že to jsou R krámy, musím napsat jen jedno: až každé auto vydrží a najede to, co mnou zmíněný firemní Megane, tak se mu pokloním. A pokloním se mu ještě hloubějí, až najede to, co zmíněný Megane se stejnými servisními náklady. Auto má dosud původní spojku, strvák, výfuk, tlumiče, prvky náprva... Má ale druhý klimakompresor (který nepřeži s polu s chladičem resp. oběma chladiči střet s poměrně velkým psem a po zásahu "odborníků" v místním servise bohužel dodnes není klima 100% v pořádku a v přední nápravě je třeba už více než 1,5 roku vyměnit uložení, tyčky a další díly - stav se nehorší, ale není optimální. Při jídzě přes díry to klepně a při rozjezdu taky. Podotýkám, že auto jezdí denodenně krátké trasy (1km do práce a 2. km domů, pokud se s ním nejede na SC - což je dost často). Cesty po Ukrajinských děrodromech zvládl na výbornou a bez problémů a to vše se spotřebou mezi 7,5-8/100 v 1,5 ročním průměru.

Je fakt, že servis značkový patří mezi hodně drahé, a to jak prací, tak hlavně orig. díly a troufám si tvrdit, že je dražší, než na mé SUbaru.

Moje kladná zkušenost je dotvořena navíc 13 letým žitím s modely Pežot a tvrdím to samé - až všechna auta dokáží to, co mnou oježděné P, smeknu před nimi. Nebýt nehody nevlastním zaviněním (jednou p605 na totál odpis a jednou P406 náraz ze zadu na přechodu a pak navíc já do řede mnou stoujícího auta, nepotřeboval jsem nic opravovat. Podotýkám, že všechno byly dýzly!!!

Takže i já jsem přehodnotil svůj postoj k fr. autům a nedám na ně dopustit, když už v ničem jiném, pak v pohodlí.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 16.09.2010 18:47, RE: servis
Koloss napsal:
Jedná se možná o masochismus, ale přece jen bych po těchto zkušenostech vyhledal jiný servis. Snaha o okradení zákazníka tím, že vadnou svíčku se snažím zakrýt výměnou zapalovací cívky je ještě relativně neškodná, ale když zapomenou zapojit hadičku ostřikovače, tak co to bude příště? Nehledě na to, jestli ten spojler nepoškodili při opravě toho světla (takhle dva stržené závity a je to). Mimochodem - jestli to světlo je diodové, tak co na něm odešlo? Všechny diody naráz? Třeba jen upadl konektor...
...a "vadný" díl za polovinu střelit kámošovi...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 16.09.2010 19:03, RE: V novém stylu....
d-fens napsal:
Pánové, jeden o koze a druhý o voze, že...?

Pán, co se tu rozčiluje nad neuvedením výkonu v tabulce, tak tím nemá na mysli parametr vyhledávání v nabídce vozidel, nýbrž údaj v tabulce, která je v záhlaví recenze/zkušenosti uživatele, kde opravdu není uveden.

Aby se pán konečně dozvěděl, jaký má onen Grandtour udávaný nejvyšší výkon, tak já se domnívám, že má 72 kW.
Díky d-fensi, konečně někdo pochopil, "oč tu běží." Dále je tady ale trošku problém: pokud se nepletu, tak benzinová 1.4 u Meganu II. generace vystřídala v průběhu let celkem 3 výkonové verze.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 23.09.2010 19:47, Rencek
s Renaultem je to jako se ženskou - měl si prachy a maš pi*u :)
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.