0
zpět
 

diskuze k tématu: Rozbitá startovací karta Renault Laguna

kategorie zařazení tématu: poradna, technické dotazy, automobilky, francouzská vozidla, typ vozidla, osobní
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 24.11.2015 22:46, Rozbitá startovací karta Renault Laguna

vozidlo: Renault Laguna
rok výroby: 2002
palivo: benzin
výkon v kW: 88
kód motoru: F4P 770

popis závady: Zdravím, mám cca půl roku Renault Lagunu r.v.2002, koupil jsem jí v bazaru, a dostal jsem jen jednu kartu.
A až dnes jsem se dočetl, že karty jsou velmi poruchové, je možnost udělání nové karty když mám jen jednu?
Ceny jsou tedy ovšem velmi vysoké. Ale přepadla mě hororová scéna, co když budu na dovolené, a když pojedu chtít jet domů, tak karta přestane fungovat? Do auta se přes klíč dostanu, ale nenastartuju že? Nebo jo?
Je nějaké opatření jak předejít poruše karty? Jelikož na kartu se asi nějaký den čeká, a již brzy odjíždím, tak mám trošku strach.
Děkuji za váš čas.

kód chyby určené na diagnostice: -

typ diagnostického přístroje: -

kroky učiněné pro odstranění chyby + následky: -
reagovat
tomaskrtek
počet příspěvků982
datum registrace18.03.2008
Středa 25.11.2015 09:18, RE: Rozbitá startovací karta Renault Laguna
nepřihlášený uživatel napsal:
vozidlo: Renault Laguna rok výroby: 2002palivo: benzinvýkon v kW: 88kód motoru: F4P 770popis závady: Zdravím, mám cca půl roku Renault Lagunu r.v.2002, koupil jsem jí v bazaru, a dostal jsem jen jednu kartu. A až dnes jsem se dočetl, že karty jsou velmi poruchové, je možnost udělání nové karty když mám jen jednu? Ceny jsou tedy ovšem velmi vysoké. Ale přepadla mě hororová scéna, co když budu na dovolené, a když pojedu chtít jet domů, tak karta přestane fungovat? Do auta se přes klíč dostanu, ale nenastartuju že? Nebo jo? Je nějaké opatření jak předejít poruše karty? Jelikož na kartu se asi nějaký den čeká, a již brzy odjíždím, tak mám trošku strach. Děkuji za váš čas.kód chyby určené na diagnostice: -typ diagnostického přístroje: -kroky učiněné pro odstranění chyby + následky: -


nezlobte se na mě ale mě připadá jako hororová představa už jen to že bych měl jet jakoukoliv Lagunou z roku 2002 někam dál než 30km. pokud chcete náhradní kartu tak zkuste Renaultí fórum, určitě najdete kontakt na někoho kdo je opravuje/klonuje/programuje a ty ceny dnes už nejsou nijak strašné, nová ofiko kolem 2.000,- + programování, ale určitě se to dá pořešit levněji.
reagovat
PetrT
počet příspěvků1076
datum registrace24.05.2009
Středa 25.11.2015 10:51, laguna
Nemějte strach, na Laguně II se sype tolik věcí že dvě karty v kapse to nezachrání. Osobní zkušenost.
Navíc nejčastěji neodchází samotná karta, ale mikrospínač ve snímači - součástka za 15,- Kč. Ale oprava v r. 2003 stála 13t.
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.