0
zpět
 

diskuze k tématu: Renault Laguna - první dojmy nového majitele

kategorie zařazení tématu: francouzská vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 06.08.2009 06:48, Dobry vyber
Pan majitel postupoval pri koupi auta, tak jak se ma pri koupi ojetiny postupovat. Takze gratuluji, BTW tahle Laguna u mne byla jeden cas taky v hledacku, zvlaste pak kvuli zatracovane kvalite vztazene na cely model, byla prijemna cena pro auta po faceliftu 2005.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 06.08.2009 08:01, motor
Auto po faceliftu bude asi vychytanější než nespolehlivý předchůdce.Asi bych zvolil moderní motor 2,0dci 110/127kw, který patří na špičku.Je pravda,že cenově je trochu jinde a jejich počet je omezený,ale investice se dle mého vyplatí.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 06.08.2009 09:21, Spolehlivost ;-)
Design super, výbava i ceny fajn. Ovšem s tou spolehlivostí ... napsat že ročníky po faceliftu mají "veškeré mouchy vychytané" a jsou na tom dobře se spolehlivostí ... je odvážné tvrzení. Spolehlivost této generace Lagun se teprve ukáže, na to je zatím brzy.
Obecně - když kupuji naftový motor s 150 tisíci, tak je to VŽDY loterie jestliže nemám JISTOTU že se původní majitel k motoru choval jak se patří (tankoval výhradně kvalitní naftu, měnil olej v předepsaných intervalech, chladil turbo po zátěži, nerozjížděl se s protáčejícími koly atd.). Tato generace commonrailových turbodieselů (nezáleží na značce) je citlivá na zacházení, kvalitu paliva, údržbu a může vydržet velmi mnoho nebo taky velmi málo. V rodině máme druhý Renault dCi, oba dva kupovány nové (zacházení i údržba nejlepší možná) a vždy do 200kkm dobrý ... ale pak ... no každopádně hodně štěstí a příjemných zážitků s designově krásným autem.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 06.08.2009 09:22, Dobré
Tato recenze se mi opravdu líbí, i když je Laguna více či méně zatracována, tak po roce 2005 bych se jí také nebál.
Mám ale jednoho známého a ten má R Lagunu 1.8 16V r.v. 2000, jezdí s ní už dva roky a zatím je úplně bez problémů, je to ještě ten starší typ karoserie.
Takže přeji mnoho šťastných km celé rodince.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 06.08.2009 09:48, RE: Spolehlivost ;-)
silverado napsal:
Design super, výbava i ceny fajn. Ovšem s tou spolehlivostí ... napsat že ročníky po faceliftu mají "veškeré mouchy vychytané" a jsou na tom dobře se spolehlivostí ... je odvážné tvrzení. Spolehlivost této generace Lagun se teprve ukáže, na to je zatím brzy.
Obecně - když kupuji naftový motor s 150 tisíci, tak je to VŽDY loterie jestliže nemám JISTOTU že se původní majitel k motoru choval jak se patří (tankoval výhradně kvalitní naftu, měnil olej v předepsaných intervalech, chladil turbo po zát...
Jistota u ojetiny neni nikdy, ale pro minimalizaci rizika udelal co se dalo :)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 06.08.2009 09:53, Auto-r
Je zřejmé, že pan autor je systematický a pečlivý člověk, co má rád kávu.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 06.08.2009 10:19, RE: Spolehlivost ;-)
Mazel napsal:
Jistota u ojetiny neni nikdy, ale pro minimalizaci rizika udelal co se dalo :)
Souhlasím, postup při koupi auta téměř vzorový (až si říkám jestli si historku trošku nevymyslel - přece jen vznést v bazaru požadavek že chci auto vyzkoušet ve 180km/h - zdá se mi trochu přibarvené). Podobně se mi zdá exotický telefonát do francouzského servisu. Ale budiž, nemožné to není. Potom ten popis profesionality a ochoty servisu v Brně (také jsem v nich několikrát byl - v Líšni i na Lesné) a jak je auto téměř bez chybičky ...
A jestli udělal pro minimalizaci rizika co se dalo - ano, pokud odhlédneme od toho že si vybral dieselovou Lagunu ;). Znovu opakuji že upřímně přeji pisateli ať je s autem spokojen a dobře mu slouží.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 06.08.2009 16:13, RE: Auto-r
Muroň napsal:
Je zřejmé, že pan autor je systematický a pečlivý člověk, co má rád kávu.
))
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 06.08.2009 16:14, Jo pěkně napsaný
Když jsem jel poprvé Lagunou2,tak jsem byl velice nadšený pohodlnou jízdou a tak jsem si Renault taky koupil.Menší problém s klimou,ale jinak nedám na francouze dopustit.Příští cesta povede opět k Renaultu či k Citroenu.Cena náhradních dílů je snad skoro stejná u všech značek+-.Pro klidnou jízdu cca 150km/h max. vyhovuje.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 06.08.2009 16:19, Výběr
Kdyby takto postupoval každý kupec, 80% bazarů by to mohlo zabalit.

Jinak volba dobře provedená a následně realizovaná, je děsné, když člověk přijde do bazaru pro Forda a odjede Oplem.

K modelu mám jen dvě výhrady, které se týkají designu - Laguna jako kombík není zdaleka tak hezká jako liftback a světla po faceliftu podle vzoru Megane vypadají hůř než původní. Ale to je věc osobního vkusu.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 06.08.2009 16:35, RE: Výběr
Koloss napsal:
Kdyby takto postupoval každý kupec, 80% bazarů by to mohlo zabalit.

Jinak volba dobře provedená a následně realizovaná, je děsné, když člověk přijde do bazaru pro Forda a odjede Oplem.

K modelu mám jen dvě výhrady, které se týkají designu - Laguna jako kombík není zdaleka tak hezká jako liftback a světla po faceliftu podle vzoru Megane vypadají hůř než původní. Ale to je věc osobního vkusu.
A já bych byl pro. Bylo mi na blití, když jsem chtěl poslat kopie techničáku, servisky a odpovědi na pár otázek a toho vykrucování, ať se raději přijedu podívat.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 06.08.2009 17:41, Naprava
Zadni silentbloky byly meneny??Km by odpovidali ze je ceka vymena,od toho sou ty rany a odskakovani zadku a mozna i tlumice
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 06.08.2009 17:56, RE: Výběr
David V napsal:
A já bych byl pro. Bylo mi na blití, když jsem chtěl poslat kopie techničáku, servisky a odpovědi na pár otázek a toho vykrucování, ať se raději přijedu podívat.
Já když jsem kupoval to svoje, tak jsem chtěl kopie techničáku a servisky poslet napřed mailem a už podle rychlosti a ochoty bylo patrné, že tam nepojedu zbytečně.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 06.08.2009 18:37, RE: Naprava
ToJa napsal:
Zadni silentbloky byly meneny??Km by odpovidali ze je ceka vymena,od toho sou ty rany a odskakovani zadku a mozna i tlumice
Zadní silenbloky nejsou třeba měnit. po r.2005 se začli montovat odolnější!!
i Výfuk vydrží staršně dlouho, né jako ostatní.což je plus pro renault
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 06.08.2009 18:38, RE: Naprava
lagu napsal:
Zadní silenbloky nejsou třeba měnit. po r.2005 se začli montovat odolnější!!
i Výfuk vydrží staršně dlouho, né jako ostatní.což je plus pro renault
oprava - jednou se samozřejmě musej vyměnit, ale 150t je celkem málo
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 06.08.2009 18:55, Kolik stála?
Pěkná recenze, jen by mě ještě zajímalo, kolik za ni majitel dal?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 06.08.2009 22:02, Soukromý inzerát
Zdravím všechny Renaultáky a chtěl bych taky přispět k tématu R Laguna. Já osobně vlastním již čtvrtou ... Měl jsem Lagunu I 2,2 D rok 1995, potom Lagunu I 1,9 dCi rok 1999 , následně Lagunu II 2,2 dCi a nyní Lagunu III 2,0 dCi. Vlastně momentálně mám posledně dvě jmenované a tak nabízím k prodeji Lagunu II 2,2 dCi 110 kW , hatchback, rok výroby 10/2002. Má najeto cca 160 tis. km, ale poctivých, max. výbavu, je to verze Privilege, 8 airbagů, aut. klima, dešťový senzor, xenony, elektrony, el. okna a zrcátka, vyhřívaná a sklopná, dodělal jsem k ní parkovací senzor s ukazatelem metrů a zámek řadící páky, sportovní spojlery vpředu i vzadu a prahy. Je to verze, že odejdeš od auta a ono se zamče a přijdeš a chytneš za kliku a otevře se. Za 3,5 roku používání jsem neměl jediný problém s motorem ani turbem, olej měním po 15 tis., místo 30, za dobu používání jsem opravoval akorát pedál spojky - nevracel se a pedál brzdy - pískal. Měnil jsem chladič stlačeného vzduchu a motorek klimatizace. Jinak bez problémů. Ve městě jezdí za 8,2 l/100 a mimo město za 6,2 l/100. Jak říká recenze, podvozek není žádný sporťák, ale dá se s tímto autem jet po dálnici velmi rychle ... Nepočítal jsem, že si koupím Lagunu III , 3 týdny zpátky, díky tomu, že byla na vystavený model opravdu velká sleva, a tak jsem ještě před měsícem a půl vyměnil na Laguně II všechny tlumiče, před jízdou na dovolenou ... To auto mě nezklamalo, měl jsem možná štěstí, když čtu ty příspěvky o poruchovosti tohoto modelu. Je mi to i trošku líto, že ho musím prodat, nejradši bych ho nechal manželce, ale ta má jiné, dva roky staré. Pokud by měl někdo zájem, ozvěte se na tel. 608733988, chtěl bych za něho 135 tis. Kč. Jo, je to stříbrná metalíza. Nakonec, Laguna III je zase o krok vpřed a podle posledních výsledků spolehlivosti ADAC se řadí k Mercedesu, BMW a Audi a je před Mondeem i Passatem ...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 06.08.2009 22:21, RE: Výběr
Koloss napsal:
Já když jsem kupoval to svoje, tak jsem chtěl kopie techničáku a servisky poslet napřed mailem a už podle rychlosti a ochoty bylo patrné, že tam nepojedu zbytečně.
Já to s tím Mondeeod soukromníka taky tak měl. V pondělí jsem ho objevil a ještě ten den jsme si vyměnili 4 maily s informacemi a ve čtvrtek jsem tam jel s prachama. A auto bylo slušné, tak jsme si plácli. A říkal, že měl zájemců víc, ale mně počkal. Byl slušný.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 25.08.2009 15:52, Životnost
No kupovat auto se 150t km a mít roční nájezd 40tkm to je asi trochu mimo. Kolik let to asi autor plánuje provozovat? Předchozí majitel sice mohl být slušný, ale nedokážu si představit, že by mu prodávající řekl něco jinýho. Spíš bych v tomhle případě uvažoval nad novým autem, protože bude v brzké době častým návštěvníkem servisů a provádět nezbytnou údržbu, které se předchozí majitel zbyvil tímto prodejem.
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.