0
zpět
 

diskuze k tématu: Renault grand Espace

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, automobilky, francouzská vozidla, korejská vozidla, typ vozidla, osobní
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 22.05.2013 05:36, Renault grand Espace
Dobrý den,
řešíme doma otázku rodinného auta.Máme vybraný Renault Espace nebo Grand Espace v benzínu,roční nájezd cca.10 000km.To si myslím že nafta je zbytečná,náklady na údržbu budou určitě vyšší než úspora za phm.Obsah bude asi jedno jestli 2.0T nebo 3.5L,spotřeba bude podle mne skoro stejná možná u 3.5l o 2litry víc to bych neřešil a určitě automat.Rok výroby od 2008,i když nemá auto moc dobrou pověst myslím že tento ročník již nebude tak poruchový.Jaký máte názor na tento vůz vy?Koukal jsem i na německé výrobce,ale tam s výbavou a ročníkem jsem jinde s cenou.Chtěl bych auto pořídit do 200 000,- s max.výbavou a do 120 000km(v německu to jde).
Pokud bude dle zkušeností Renault špatná volba pak ještě mám variantu ato SUV-bud Hyundai Santa fe nebo Kia Sorento,opět v benzínu a automat. Předem děkuji za odpověd Mirek L.
reagovat
tomaskrtek
počet příspěvků982
datum registrace18.03.2008
Středa 22.05.2013 12:55, RE: Renault grand Espace
nepřihlášený uživatel napsal:
Dobrý den, řešíme doma otázku rodinného auta.Máme vybraný Renault Espace nebo Grand Espace v benzínu,roční nájezd cca.10 000km.To si myslím že nafta je zbytečná,náklady na údržbu budou určitě vyšší než úspora za phm.Obsah bude asi jedno jestli 2.0T nebo 3.5L,spotřeba bude podle mne skoro stejná možná u 3.5l o 2litry víc to bych neřešil a určitě automat.Rok výroby od 2008,i když nemá auto moc dobrou pověst myslím že tento ročník již nebude tak poruchový.Jaký máte názor na tento vůz vy?Koukal jsem i na německé výrobce,ale tam s výbavou a ročníkem jsem jinde s cenou.Chtěl bych auto pořídit do 200 000,- s max.výbavou a do 120 000km(v německu to jde). Pokud bude dle zkušeností Renault špatná volba pak ještě mám variantu ato SUV-bud Hyundai Santa fe nebo Kia Sorento,opět v benzínu a automat. Předem děkuji za odpověd Mirek L.


tak zaprvé si ujasněte priority-buď chci autobus nebo mid-size SUV. Espace je fajn volba, pokud ho ale skutečně potřebujete- 4 děti, hafo kol, časté stěhování apod. jinak stačí VelSatis, pokud chcete Renault. samozřejmě s motorem 3.5, který je v obou k mání pouze s automatem a reálná spotřeba se od 2.0T zase tak neliší, dvoulitr je potřeba točit, V6 ne. navíc ve výbavě Initiale + panorama jsou to krásné kousky za hubičku. a jestli SUV tak zapřemýšlejte nad Infiniti FX35 se stejným motorem, jen není omezený výkon jako u Renaultu kvůli předokolce na 240k ale má svých obvyklých 280. ale za 200k bude vylítaná 03. u obou Renaultů počítejte že si elektronika bude občas žít vlastním životem, neberte to jako vadu ale jako vlastnost, občas nenastartujete, občas se neodblokuje elektronická parkovací brzda, sem tam sjedou všechna okna, každou chvíli vás bude BC zvát do servisu-a věřte že vyměnit parkovačku v hlavním světle je nadlidský výkon-sundat nárazník, podkolí...jo a podvozky nic moc, kosti tak 20.000km, zadní náprava taky, sem tam silentblok, čep...prostě Renault. ale když je vše ok tak je fajn
reagovat
MirekL
počet příspěvků2
datum registrace22.05.2013
Středa 22.05.2013 17:17, Rrenault Grand Espace
Předem díky za odpověd,
hlavní priorita je bezpečnost auta a pak prostornost.Měřím 195cm a osobák je promne malý a nacítímse vněm dobře.Ale Espace by řídila většinou žena s dětmi(škola,školka atd.).Je pravda že jsem čet již řadu článků o elektrice a jiných nešvarech toho auta,jen je otázkou kolik procent aut nato trpí.Než projedu Prahu potkám jich cca. 20 a neviděl jsem žeby někdy stál u pangejtu s trojúhelníkem.
Ta cena může být vyšší(nechávám zadní vrátka na investice),Infinity je pěkný,ale servis není tak rozšířený a náhr.díly nebudou asi taky nejlevnější a dostupné.
reagovat
tomaskrtek
počet příspěvků982
datum registrace18.03.2008
Čtvrtek 23.05.2013 09:12, RE: Rrenault Grand Espace
MirekL napsal:
Předem díky za odpověd, hlavní priorita je bezpečnost auta a pak prostornost.Měřím 195cm a osobák je promne malý a nacítímse vněm dobře.Ale Espace by řídila většinou žena s dětmi(škola,školka atd.).Je pravda že jsem čet již řadu článků o elektrice a jiných nešvarech toho auta,jen je otázkou kolik procent aut nato trpí.Než projedu Prahu potkám jich cca. 20 a neviděl jsem žeby někdy stál u pangejtu s trojúhelníkem. Ta cena může být vyšší(nechávám zadní vrátka na investice),Infinity je pěkný,ale servis není tak rozšířený a náhr.díly nebudou asi taky nejlevnější a dostupné.


Infiniti je Nissan, tedy servis všude. díly jsou za naprosto normální ceny, a dostupnost také bez problémů. centrální sklad je v Belgii, a každý velký dovozce US cars sežene cokoliv do týdne. a když je spěch tak Polsko, tam mají všechno skladem, nové i použité, a ceny skutečně lidové. já jezdím do autorizáku v Přerově a jsem spokojenej, mají tam hodinovku cca 500,- a Infi rozumí.
s tím Rendlíkem máte pravdu, na silnici stát nezůstane, obvykle totiž nastane problém ještě před vyjetím-nenastartuje pofaceliftové modely by v tomto ohledu měly být podstatně lepší než problémové ročníky 02-03. hlavně si dejte velký pozor na neodborné zásahy do elektoinstalace, Renaulty jsou na to hodně citlivé, a dohledat potom zdroj problémů je prakticky nemožné. zkuste ten VelSatis, to je skutečně extrémně prostorné auto-co se řidiče týče. taky jsem trochu přerostlý, nejen do výšky ale i do šířky, a s VS jsem si hodně notoval. Infi je jiná liga co se týče kvality a poruchovosti, přeci jen je to jedno z mála aut made in Japan, ale daleko ´´luxusnější´´ feeling je v topmodelech Renaultu, aby taky ne když třeba VS 3.5V6 initiale stálo 1.5 mega. samozřejmě současné modely Infi které jsou již určené mj. pro Evropu tento rozdíl dokonale smazaly. každopádně přeju hodně štěstí.
reagovat
miam
počet příspěvků5
datum registrace05.05.2013
Čtvrtek 23.05.2013 11:49, RE: Renault grand Espace
nepřihlášený uživatel napsal:
Dobrý den, řešíme doma otázku rodinného auta.Máme vybraný Renault Espace nebo Grand Espace v benzínu,roční nájezd cca.10 000km.To si myslím že nafta je zbytečná,náklady na údržbu budou určitě vyšší než úspora za phm.Obsah bude asi jedno jestli 2.0T nebo 3.5L,spotřeba bude podle mne skoro stejná možná u 3.5l o 2litry víc to bych neřešil a určitě automat.Rok výroby od 2008,i když nemá auto moc dobrou pověst myslím že tento ročník již nebude tak poruchový.Jaký máte názor na tento vůz vy?Koukal jsem i na německé výrobce,ale tam s výbavou a ročníkem jsem jinde s cenou.Chtěl bych auto pořídit do 200 000,- s max.výbavou a do 120 000km(v německu to jde). Pokud bude dle zkušeností Renault špatná volba pak ještě mám variantu ato SUV-bud Hyundai Santa fe nebo Kia Sorento,opět v benzínu a automat. Předem děkuji za odpověd Mirek L.


Nejideálnější rodinné auto??? Škoda Octavia RS!!
reagovat
MirekL
počet příspěvků2
datum registrace22.05.2013
Sobota 25.05.2013 17:02, Grand Espace
Asi jsemse už rozhodl,Grand Espace 3,5 benzín.Koukal jsem nato infinity,jeto hezký tojo,ale kdybych se rozhodl pro SUV tak by vyhrálo Murano.
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.