0
zpět
 

diskuze k tématu: Renault Espace 2.0

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, automobilky, francouzská vozidla, typ vozidla, osobní
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 21.02.2014 08:07, Renault Espace 2.0
Dobrý den, zajímal by mne Váš názor na následující situaci. Měli jsme Renault Espace 2,2DdCi, takže tušíte, čím jsem si za 5 let vlastnictví prošli, i když se jednalo o zánovní vozidlo. Z psychické újmy jsme se vylízali díky následné Octavii 1,9 TDI. Bohužel jsme si za těch několik let se spolehlivou Oktávkou nedokázali zvyknout na to, že máme hlavu téměř na předním skle a s hrůzou jsme zjistili, že ten problematický Espace se pro nás stal tvarem i vnitřním variabilním prostorem jakousi srdeční záležitostí ! A tak, ač si t onechceme nahlas přiznat, pokukujeme opět po této značce. A protože máte obrovský přehled, zajímal by mne Váš názor, zda je Espace z let 2010 a mladší stále tímtéž problematickým strojem nebo se s motorem 2.0dCi změnila i spolehlivost dalších věcí? Pošilháváme po ojetinách vozech s visačkou mezi 300-350.000 Kč. Vyšší náklady na servis jsou obvyklou daní za větší vozy MPV, spíše se bojíme závady, která by nás nechala stát někde na chorvatské dálnici.
Moc děkuji za Váš názor, příadně doporučenou motorizaci.

Petr Nádvorník
reagovat
tomaskrtek
počet příspěvků982
datum registrace18.03.2008
Pátek 21.02.2014 16:12, RE: Renault Espace 2.0
nepřihlášený uživatel napsal:
Dobrý den, zajímal by mne Váš názor na následující situaci. Měli jsme Renault Espace 2,2DdCi, takže tušíte, čím jsem si za 5 let vlastnictví prošli, i když se jednalo o zánovní vozidlo. Z psychické újmy jsme se vylízali díky následné Octavii 1,9 TDI. Bohužel jsme si za těch několik let se spolehlivou Oktávkou nedokázali zvyknout na to, že máme hlavu téměř na předním skle a s hrůzou jsme zjistili, že ten problematický Espace se pro nás stal tvarem i vnitřním variabilním prostorem jakousi srdeční záležitostí ! A tak, ač si t onechceme nahlas přiznat, pokukujeme opět po této značce. A protože máte obrovský přehled, zajímal by mne Váš názor, zda je Espace z let 2010 a mladší stále tímtéž problematickým strojem nebo se s motorem 2.0dCi změnila i spolehlivost dalších věcí? Pošilháváme po ojetinách vozech s visačkou mezi 300-350.000 Kč. Vyšší náklady na servis jsou obvyklou daní za větší vozy MPV, spíše se bojíme závady, která by nás nechala stát někde na chorvatské dálnici. Moc děkuji za Váš názor, příadně doporučenou motorizaci. Petr Nádvorník


upřímnou soustrast. Espace s dvoulitrem dCi je podstatně lepší volbou ale jen co se motoru samotného týče. zbytek auta si nadále bude žít vlastním životem a elektronika je dle mě vybavena hodně zlomyslnou umělou inteligencí. ač jsem ´´konzernhater´´ tak bych osobně volil Transporter/Multivan/Caravelle, nebo nějakou Ameriku, třeba VW Routan...
reagovat
Pavlik
počet příspěvků1325
datum registrace09.10.2008
Pátek 21.02.2014 17:27, a co změnit značku
Jakkoli jsem spokojeným uživatelem Renaultů, Espace bych se sám vyhnul. Motor 2,0 DCi je výborný, jeho jediná vada je předvídatelná - vydírání ojničních ložisek (výměna v intervalu 120-150 tisíc km, za cca 9000,- v autorizovaném servisu).
Osobně bych se ale podíval spíš na Ford Galaxy 2,0 TDCi, kde i 103kw varianta jede velmi slušně a auto jako celek nemá žádnou vážnou chybu. Variabilita i prostornost je s Espace srovnatelná, navíc jich je mnohem větší výběr. Domnívám se, že i servis bude celkově levnější - to je docela silná stránka Fordu.
reagovat
eTeflon
počet příspěvků173
datum registrace04.11.2008
Pátek 21.02.2014 18:59, Alternativa
Dobrý den, určitě se na Espace vykašlete, tak jak bylo řečeno mi připadá, že auto je z továrny schválně nastaveno tak, aby Vás zničilo Pokud chcete prostorné 7-mi místné auto, volil bych něco od VW... Mnohem větší výběr, daleko více dílů na vrakovištích a i servisní síť je větší! Osobně nemám rád koncern VW, ale než Renaulta Espace tak určitě radši něco od VW.
reagovat
Pavlik
počet příspěvků1325
datum registrace09.10.2008
Pátek 21.02.2014 19:28, RE: Alternativa
eTeflon napsal:
Dobrý den, určitě se na Espace vykašlete, tak jak bylo řečeno mi připadá, že auto je z továrny schválně nastaveno tak, aby Vás zničilo Pokud chcete prostorné 7-mi místné auto, volil bych něco od VW... Mnohem větší výběr, daleko více dílů na vrakovištích a i servisní síť je větší! Osobně nemám rád koncern VW, ale než Renaulta Espace tak určitě radši něco od VW.


Doporučení VW moc nechápu. Poslední slušné MPV od VW (když nepočítám už hodně dodávkového multivana) byl Sharan minulé generace a ten neodpovídá dnešním standardům výbavy ani bezpečnosti. Současný Sharan je proti Espacu nebo Galaxy uvnitř jednoduše malý.
reagovat
mira.brabec.5FB
počet příspěvků1
datum registrace21.02.2014
Pátek 21.02.2014 21:12, Espace IV proč ne ...
Zdravím,pokud z velice bohaté zkušenosti mohu radit,pokud netrváte na naftě doporučuji 2.0 T Phase II
Spolehlivá motorizace bez záludností,absence jakékoliv elektroniky Sagem(ta nefunguje ani jako nová) a přitom pohodlná svižná jizda. Od verze F4R 762 je již motor vychytaný a netrápí ho dětské nemoci koncernu VW(nejsem zaujatý sám mám VW Caddy jako druhé vozidlo),škoda že se to nedá říct o všech motorech Renault
reagovat
scuntos
počet příspěvků9
datum registrace08.10.2013
Pátek 21.02.2014 23:13, .
S Max/Galaxy TDCi ;)
reagovat
Frankiee
počet příspěvků15
datum registrace02.11.2012
Pondělí 24.02.2014 14:45, komu neni rady...
...tomu neni pomoci
nechapu jak pres spatne zkusenosti muze nekdo opet uvazovat o tom se vratit znovu ke stejnemu autu. Asi nejaka zvlastni forma masochismu ? Ja mel "francouze" jednou a uz nikdy vice, ani zadarmo ne.
reagovat
xtrox
počet příspěvků233
datum registrace01.11.2012
Úterý 25.02.2014 17:08, ...
asi bych doporučil porovnat espace s s-maxem. je sice menší než espace, ale jestli vám stačila octavia, nebál bych se toho
reagovat
Paul
počet příspěvků773
datum registrace07.11.2008
Středa 26.02.2014 08:13, RE: komu neni rady...
Frankiee napsal:
...tomu neni pomoci nechapu jak pres spatne zkusenosti muze nekdo opet uvazovat o tom se vratit znovu ke stejnemu autu. Asi nejaka zvlastni forma masochismu ? Ja mel "francouze" jednou a uz nikdy vice, ani zadarmo ne.


Možná se řídí heslem: "no ale nekup to když je to tak levný..." jinak si to taky nedokážu vysvětlit
reagovat
smazaný uživatel
počet příspěvků
datum registrace
Čtvrtek 05.06.2014 14:38, re:
Dobrý den. Vámi poptávaný Renault Espace trápí závady elektroinstalace, elektrické parkovací brzdy, a často praskají xenonové výbojky v hlavních světlometech. Pokud vám mohu poradit, celkově se vyhněte dieselům a volte přeplňovaný benzínový dvoulitr s výkonem 120 nebo 125 kW. Je velmi kultivovaný a spolehlivý, pouze spotřeba se bude pohybovat kolem 10 litrů na 100 km.
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.