0
zpět
 

diskuze k tématu: Renault Clio 1.5 dCi - jak řešit rány od přední nápravy?

kategorie zařazení tématu: francouzská vozidla
Artemio1
počet příspěvků9
datum registrace16.10.2012
Čtvrtek 20.12.2012 06:27, Clio
Bylo by dobré se podívat na uložení stabilizátoru,to je pouzdro,přišroubované k rameni a stojí do 100Kč.Oprava na pár minut.Pokud je v pořádku horní uložení tlumiče,zbývá spodní čep ramene a jeho silentbloky.Obojí stojí pár korun a dá se snadno vyměnit.I tam může být problém,ale nejčastější příčinou je zmíněný stabilizátor.A ještě poznámku pro p.Váradiho-Clio II žádné stabilizační tyčky nemá.
reagovat
Roman AX
počet příspěvků134
datum registrace09.12.2011
Čtvrtek 20.12.2012 06:54, RE: Clio
Mám stejné auto a měl jsem stejný problém. Praskla pružina, projevovala se tlumenými ránami. Na autě nebyl vidět nějaký pokles. Přední tlumiče byly vyměněné loni, uložení se měnilo jen u jednoho, kde je originál pružina dodnes. Mimochodem, z mnoha aut, která jsem měl, je tohle první, kde praskly obě zadní a přední pružina. Prý je to obvyklá závada , hlavně u nafťáku. No nevím...
reagovat
Libor.Prokop
počet příspěvků1
datum registrace23.12.2012
Neděle 23.12.2012 17:35, Pruziny a hlucnost u Clia
Tak to s tema pruzinama to je pravda. Mame Renault Clio II (manzelka) asi mesic.A vzadu je nova menena pruzina. V zivote jsem pruziny na aute nemenil, a ze jsem mel i Ladu 21 let starou... Co se tyka hlucnosti napravy, ja byl naopak prekvapen tichosti podvozku(zacinam verit ze to 13 let stare auto ma opravdu najeto 120 000). Po vymene axialu rizeni (trosicku klepal, ale to asi neni ten zvuk, ktery se zde popisuje) je tichucko (mozna nepatrne loziska, ci brzdy) ale treba homokyneticke klouby jako nove. U meho Oplu Astra G, kterou jsem koupil jako funglovku jsou homok.. uz od 90tis citit, a generalka predni napravy se delala ca pri 120tis km. Ono ale zalezi na jizdnim stylu. Toho Renaulta mela 10 let starsi pani (technicak). Jinak je ten Renault takovy Merkur, proti Astre, kde se vsechno komplikovane zpravuje.
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.