0
zpět
 

diskuze k tématu: Ideální vůz pro ženu

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, francouzská vozidla, německá vozidla, japonská vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 19.11.2005 16:32, Almera
V cenové relaci do 150tis. bude ale Almera pravděpodobně ještě typu N15 - tedy motor 1,4 64KW, který je obecně také jeden z nejspolehlivějších v daném segmentu. 1,5dCi se u Almery objevilo ještě o řadu let déle až po spojení s Renaultem (tuším 2002..), takže tento motor za 150tis. v Almeře nepořídíte. Maximálně narazíte na nejlevnější ojetiny typu N16 s motorem 1.5 nebo (při velkém štěstí) 2.2DiD - u tohoto motoru bude ale asi najeto více kilometrů a také spadá do vyšší třídy pov. ručení. Obecně bych tedy doporučil málo jetý a nebouraný typ N15 1,4 s nejpozdějším rokem výroby (2000), odpovídající výbavou a málo ujetými kilometry. Tento vůz do 150tis. vám bude sloužit dlouho a spolehlivě a (dle mého názoru) nabízí jeden z nejlepších podvozků, rozumnou spotřebu i vnitří prostor. Navíc má jedno velké plus oproti ostatním - ZLDĚJI se ho na ulici skoro nevšimnou!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 19.11.2005 22:45, Nehorazna drzost
Tak na obranu Corsy 1.2 16V, mam s ni najeto cca kolem 110tis km a bez jedine zavazne zavady (pouze jen ty zarovky, ale problem vyresil nove svetlomet s novjejsi corsy) a spotreba jedna basen 4.8l na 100.
Zeru tady tyhle rozumbrady, co tu jen pisi a ve skutecnosti to nikdy nemeli a melou. A jaká drahý servis?? Hold lidi co nic nevim a melou a melou. PS: Každy mě snda da za pravdu ze psat onecem vcem jsem nenajel spousty km je drzost.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 20.11.2005 00:22, corsa
Mám Corsu 1,0 12 V a plná spokojenost. Který blbec tohle napsal? Když se podíváte na spolehlivost malých aut, tak Corsa se drží na předních místech. Tohle je moje druhá Corsa (předtím 1,2 8v) a na tý novější mám natočeno 70000 km. A další věc, at se ten případ, sveze Corsou a Cliem a pozná jaký je rozdíl po motorové stránce. Osobně jsem jel s Cliem 1,2 16v a je to sračka, Corsa 1,0 12v je na tom o poznání lepší. 1,2 16v Corsa musí rozválcovat nějaký Clio
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 20.11.2005 11:47, RE: corsa
bukas napsal:
Mám Corsu 1,0 12 V a plná spokojenost. Který blbec tohle napsal? Když se podíváte na spolehlivost malých aut, tak Corsa se drží na předních místech. Tohle je moje druhá Corsa (předtím 1,2 8v) a na tý novější mám natočeno 70000 km. A další věc, at se ten případ, sveze Corsou a Cliem a pozná jaký je rozdíl po motorové stránce. Osobně jsem jel s Cliem 1,2 16v a je to sračka, Corsa 1,0 12v je na tom o poznání lepší. 1,2 16v Corsa musí rozválcovat nějaký Clio
Ano presne tak, autorovi článku bych dal přes držku aby vedel co napsal za blud, to vi snad kazdy ze francou. auta na nemecke nemaji a clio je dobre ale na corsu nema, posuzuji s vlastni skusenosti. Jo a stou spolehlivosti mas pravdu, corsa je pred fabii, cliem a i pred slavnym bmw (myslim ze nejaky dost slušný model). To jak kdybych jsem tak napsal, že Fabie nebrat, to by toho člověka zabili i přes net!! Tak rada autorům článku na tipcars, nepiste kdyz ve skutečnosti nic nemate a do neni prvni pripad, viz. kdysi o octavkach, omegach... vecina lidi a servru na to piší ve smes chválu jen tady jsou sra***
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 20.11.2005 12:27, RE: corsa
anonym napsal:
Ano presne tak, autorovi článku bych dal přes držku aby vedel co napsal za blud, to vi snad kazdy ze francou. auta na nemecke nemaji a clio je dobre ale na corsu nema, posuzuji s vlastni skusenosti. Jo a stou spolehlivosti mas pravdu, corsa je pred fabii, cliem a i pred slavnym bmw (myslim ze nejaky dost slušný model). To jak kdybych jsem tak napsal, že Fabie nebrat, to by toho člověka zabili i přes net!! Tak rada autorům článku na tipcars, nepiste kdyz ve skutečnosti nic nemate a do neni prvni ...
Autor to napsal správně. Pokud se ti to nelíbí, tak si sežeň fakta a nerozhoduj se podle faktu, že ty máš Corsu a ta jezdí dobře...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 20.11.2005 14:16, RE: corsa
Honza napsal:
Autor to napsal správně. Pokud se ti to nelíbí, tak si sežeň fakta a nerozhoduj se podle faktu, že ty máš Corsu a ta jezdí dobře...
No ty jsi ale kun!! to je realita corsa je ve spolehlivosti pred cliem, fabii atd. Autor to auto nikdy nemel a jen kopiruje sracky!! To je divne treba ze ja rozvody jeste nemenil. Kdyby autor tohodle clanku s tim autem najel aspon 30tis tak by mohl učinit názor ale takhle!! Ja mam Opel Corsu 1.2 16V a je lepsi nez clio, kdo se vyzná tak ti to potvrdi, hold kazde auto ma chybu i corsa, ale on napsal nebrat, přičemž je lepši než punto a clio!! A at si vlastně kazdy říka co chce já vím jaký je real a nebudu se tu otravovat s tupcama!!


reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 20.11.2005 22:58, RE: corsa
anonym napsal:
No ty jsi ale kun!! to je realita corsa je ve spolehlivosti pred cliem, fabii atd. Autor to auto nikdy nemel a jen kopiruje sracky!! To je divne treba ze ja rozvody jeste nemenil. Kdyby autor tohodle clanku s tim autem najel aspon 30tis tak by mohl učinit názor ale takhle!! Ja mam Opel Corsu 1.2 16V a je lepsi nez clio, kdo se vyzná tak ti to potvrdi, hold kazde auto ma chybu i corsa, ale on napsal nebrat, přičemž je lepši než punto a clio!! A at si vlastně kazdy říka co chce já vím jaký je real...
Mozna by se hodilo alespon podepsat pod tu hromadku sprostych urazek ... take pravopis svedci o vysoke inteligenci autora ;) Take ja se priklanim spise ke Corse nez Cliu nebo Puntu, protoze Opel mel vzdy pomerne dostupny servis i nahradni dily a predevsim jednoducha auta, spolehliva s dobrou spotrebou. Je vsak pravdou, ze jsem nevlastnil zadny Opel novejsiho data (od 2000), takze nemohu posoudit, jak se kvalita v posledni dobe zmenila. Neblahych zkusenosti s francouzskymi Renaulty, a to jak 10 let starymi, tak i se zcela novymi, mam vsak nejen ja na rozdavani. Take kvalita jejich servisu neni v mnoha pripadech zrovna presvedcujici.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 21.11.2005 23:17, RE: corsa
AnderN napsal:
Mozna by se hodilo alespon podepsat pod tu hromadku sprostych urazek ... take pravopis svedci o vysoke inteligenci autora ;) Take ja se priklanim spise ke Corse nez Cliu nebo Puntu, protoze Opel mel vzdy pomerne dostupny servis i nahradni dily a predevsim jednoducha auta, spolehliva s dobrou spotrebou. Je vsak pravdou, ze jsem nevlastnil zadny Opel novejsiho data (od 2000), takze nemohu posoudit, jak se kvalita v posledni dobe zmenila. Neblahych zkusenosti s francouzskymi Renaulty, a to jak 10 ...
Pokud se rozhodujete mezi oplem a auty typu nissan almera, tak rozhodne bych sel radeji do nissanu. Na obranu renaultu musim rict, ze ja mam s renaulty naopak velmi dobre zkusenosti. Kvalita dnes jiz srovnatelna s nemeckymi vozy a jsou za lepsi ceny. Kdyby jste mluvil pouze o novejsich renaultech, tak bych tomu veril (prvni laguny nebyly dobre), ale kdyz takto pisete i o starych renaultech, tak se dost divim. Ja mam se starymi mozna jeste lepsi zkusenosti nez s novymi (co se spolehlivosti tyce).
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 23.11.2005 10:44, To bukas and anonym
anonym napsal:
No ty jsi ale kun!! to je realita corsa je ve spolehlivosti pred cliem, fabii atd. Autor to auto nikdy nemel a jen kopiruje sracky!! To je divne treba ze ja rozvody jeste nemenil. Kdyby autor tohodle clanku s tim autem najel aspon 30tis tak by mohl učinit názor ale takhle!! Ja mam Opel Corsu 1.2 16V a je lepsi nez clio, kdo se vyzná tak ti to potvrdi, hold kazde auto ma chybu i corsa, ale on napsal nebrat, přičemž je lepši než punto a clio!! A at si vlastně kazdy říka co chce já vím jaký je real...
Nepoužili jste jediný argument k vyvrácení objektivních konstrukčních nedostatků. Zdržte se osobních urážek. Tabulky spolehlivosti dle TUV, často papouškované v českých médiích, jen hondotí, jak auto dopadá u STK. Tam je jim jedno, že chrastí rozvodový řetěz. A také auto, které nejede, k STK nedorazí. Ano, tam corsa může dopadnout dobře. Já vycházím z interních informací o záručních opravách a opakujících se problémech jenž musely být řešeny samotnou značkou, které jsou mi dostupné jako jedinému novináři v ČR. A které u vozu po záruce platí zákazník, takže ho bolí více, než netěsný výfuk (nejčastější výhrada TUV). Že zrovna Vy jste najel s corsou kilometry, co já najezdím za půl roku, a nic s ní neměl, mne sice těší a přeji Vám to, ale v případě corsy sleduji tisícovky aut a z těch zprůměrováno vyplývá něco jiného. Dělám jen svou práci jak nejlépe umím. A upřímně se směji tomu, že corsa stačí na BMW. To ani výrobce nezamýšlel, dokonce o tom ani nesnil. Je to jako když se polodementní chlapeček ve školce (dnes úspěšný hokejista) svojí již tehdy značnou silou zastával trabanta svého tatínka. I kluci, co jejich rodiče měli Tatru 613 či Ford Sierra, museli držet hubu, jinak by přes ní dostali. I když zejména u toho anonymního pisatele pochybuji, že zde bude fyzický fond na jeho straně, bylo by zajímavé ho potkat.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 30.11.2005 08:51, ¨clio
anonym napsal:
Ano presne tak, autorovi článku bych dal přes držku aby vedel co napsal za blud, to vi snad kazdy ze francou. auta na nemecke nemaji a clio je dobre ale na corsu nema, posuzuji s vlastni skusenosti. Jo a stou spolehlivosti mas pravdu, corsa je pred fabii, cliem a i pred slavnym bmw (myslim ze nejaky dost slušný model). To jak kdybych jsem tak napsal, že Fabie nebrat, to by toho člověka zabili i přes net!! Tak rada autorům článku na tipcars, nepiste kdyz ve skutečnosti nic nemate a do neni prvni ...
clio Je bezva a corsa ze srčka vim co sme meli doma. clio je lepší než corsa a zrazlí pekáce od škodovky.Autor to napsla dobře proti nemu nic nemám a mám stejny názor.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 30.11.2005 08:58, RE: corsa
Radek napsal:
Pokud se rozhodujete mezi oplem a auty typu nissan almera, tak rozhodne bych sel radeji do nissanu. Na obranu renaultu musim rict, ze ja mam s renaulty naopak velmi dobre zkusenosti. Kvalita dnes jiz srovnatelna s nemeckymi vozy a jsou za lepsi ceny. Kdyby jste mluvil pouze o novejsich renaultech, tak bych tomu veril (prvni laguny nebyly dobre), ale kdyz takto pisete i o starych renaultech, tak se dost divim. Ja mam se starymi mozna jeste lepsi zkusenosti nez s novymi (co se spolehlivosti tyce).
To co si napsal se mil ibi sem pro renaulty mám doam starší model a nové modely a sou lepší .
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.